www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 11 s vyšším výkonem díky optimalizacím pro CPU, RAM i SSD

Windows 11 s vyšším výkonem díky optimalizacím pro CPU, RAM i SSD
, , aktualita
O Windows 11 můžeme uvažovat jako o systému, který přinese vyšší nároky na hardwarovou výbavu, novou verzi obchodu Microsoft Store či přepracované grafické uživatelské rozhraní, ovšem pak tu mají být i výrazné změny "pod pokličkou". 
K oblíbeným
reklama
Steve Dispensa (viceprezident Windows Management, Microsoft) prozradil více právě o změnách, které nebudou na první pohled vidět či je uživatelé nepocítí ještě před rozběhnutím systému na svém počítači. Podívat se na ně můžeme ve videu, které bylo nově zveřejněno v kanálu Microsoft Mechanics na YouTube. 
 
Jde tu konkrétně o vylepšený systém pro správu a využití hardwarových prostředků, který má k dispozici vyšší úrovně priority pro procesy běžící v popředí, přičemž procesy v pozadí se budou muset naopak uskrovnit. 
 
To se bude týkat konkrétně i prohlížečů webu, které jsou známými žrouty prostředků, ať už jde o procesorový výkon nebo systémovou paměť. Jde tu tak o samotné taby, aktivní a běžící v pozadí, přičemž systém bude moci ty v pozadí rovnou pozastavit, aby daly pokoj a nezatěžovaly hardware. 
 
Dle Dispenzy lze takto dosáhnout i 32procentního snížení využití paměti a také snížení zátěže CPU o 37 procent, ale to samozřejmě záviset na konkrétním případu, čili pokud nějaká aplikace či webová stránka dokáže skutečně zbytečně zatěžovat systém i při běhu v pozadí, pak jejím pozastavením lze dosáhnout významné úspory, to je jasné. 
 
Microsoft měl ale také optimalizovat kód z hlediska ovládání hardwaru pro dosažení celkově kratší odezvy systému a ten má být méně náročný i na systémovou paměť. Programátoři se také věnovali zlepšení hibernace systému a jeho rychlejšímu probouzení, a to až tak, že Microsoft očekává probouzení systému srovnatelné s mobilními telefony či tablety založenými na ARM. Do toho spadá i to, že klíčové systémové procesy běžící na pozadí mají mít k dispozici vždy dost systémových prostředků, aby "nehladověly", což se mělo samo o sobě podepsat na výrazném zkrácení doby probouzení, a to asi o čtvrtinu. 
 
V praxi to poznáme 5. října, kdy se nové Windows 11 dostanou ve své finální verzi na trh i coby upgrade zdarma pro uživatele Windows 10. Už nyní jsou ale samozřejmě k dispozici i předběžné verze pro Insidery. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů