www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 11 zřejmě budou ukazovat více tipů

Windows 11 zřejmě budou ukazovat více tipů
, , aktualita
Rok po vypuštění systému Windows 10 byl poznamenán i tím, jak Microsoft nejdříve lákal, pak přesvědčoval a pak se snažil i obelstít uživatele starších systémů ve snaze vnutit jim nové desítky. A jak chce oslovovat lidi v nových Windows 11?
K oblíbeným
reklama
Můžeme si tu připomenout jeden starší článek pojednávající o tom, jaké všemožné triky Microsoft použil k tomu, aby lidi přinutil aktualizovat systém na Windows 10. Krátce řečeno, zcela zjevně se snažil lidem nový systém vnutit a nebál se využít i podvodu či úskoku a nyní je otázka, čeho se dočkáme po vypuštění systému Windows 11, který vstoupí na trh za necelé tři týdny.
 

Je ale zjevné, že to nebude stejné jako v případě nástupu desítek. Jednak mají být totiž jedenáctky nabízeny jako upgrade postupně, čili ne všem najednou. Bude to tak velice podobné rozšiřování nového systému jako v minulosti nových verzí desítek, a tak nepůjde o plošnou kampaň. Vedle toho bude také existovat dost počítačů se starším hardwarem, který nesplní požadavky a Microsoft dal už jasně najevo, že na takových počítačích nebude nový systém nabízet a ani podporovat.
 
A pokud jde o potenciální nabídku upgradu pro PC s Windows 8 či dokonce 7, v jejich případě se tu zkombinuje (dle očekávání) zastaralý hardware s již malou uživatelskou základnou. Tento upgrade by navíc měl být možný jen nepřímo, čili nejdříve přechodem na Windows 10 a až poté na Windows 11. 
 
Co je ale nového v případě jedenáctek a jejich tipů? Nový Windows 11 Insider Preview Build 22458 ukázal aktualizovanou aplikaci Tips, která má zobrazovat větší množství informací o systému a jeho novinkách, čili prostě tipy. A je vcelku jasné, že mezi tyto tipy budou zahrnuty de facto reklamy na další služby Microsoftu či na jeho aplikace. 
 
Sám Microsoft na svém blogu uvádí, že tipy se budou objevovat všude možně, aby nám "pomohly objevovat nové věci". Bude tu také nový widget Tips a dále jisté First Run Experiences, v nichž Microsoft bude zřejmě poukazovat na novinky ve Windows 11. Konkrétněji se pak bude jednat o více než 100 nových tipů o klávesových zkratkách, optimalizaci PC, Office, hraní, atd. 
 
 
Znepokojeni můžeme být zvláště představou, že na nás může kdykoliv vyskočit okno s některým z více než sta mouder a lze jen doufat, že nám Microsoft umožní tyto nevyžádané tipy rychle a snadno vypnout.
 
Nakonec se můžeme ještě krátce vrátit k tématu upgradu na W11 ze staršího systému. Microsoft uvedl, že až někdy později dodá více informací, ale že budeme mít možnost při nabídce upgradu ji využít, anebo si ponechat desítky. To ale samozřejmě neznamená, že ty nás nebudou i tak neustále otravovat s přechodem na nový systém. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další testy Apple M1 Max: v Premiere Pro dosahuje výkonu mobilní RTX 3080 Další testy Apple M1 Max: v Premiere Pro dosahuje výkonu mobilní RTX 3080
Máme tu další testy procesoru Apple M1 Max v notebooku MacBook Pro. Tentokrát jde o benchmark, který otestoval výkon v aplikace Premiere Pro a GPU nového proceosoru od Applu se může srovnávat s mobilními RTX 3080.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hertz si u Tesly objednal 100 000 vozů Model 3 za 4,2 mld. USD Hertz si u Tesly objednal 100 000 vozů Model 3 za 4,2 mld. USD
Tesla získala obří zakázku, která má mít hodnotu několika milionů dolarů. Nadnárodní řetězec autopůjčoven Hertz si totiž u ní objednal 100 tisíc kusů elektromobilu Tesla Model 3 pro elektrifikaci své flotily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nedostatek čipů dle Intelu ovlivní tradiční slevové akce Nedostatek čipů dle Intelu ovlivní tradiční slevové akce
Se svátky spojenými s podzimem a závěrem roku se pojí i řada prodejních slevových akcí, mezi nimiž vyčnívá Black Friday. Letošní akce by ale dle Intelu mohly být v případě počítačů a elektroniky velice chudé. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Itálie láká Intel s jeho továrnou, Německo by chtělo rovnou megatovárnu Itálie láká Intel s jeho továrnou, Německo by chtělo rovnou megatovárnu
Záměr Intelu postavit v Evropě moderní továrnu na výrobu čipů je dobře známý a také víme o tom, že tato investice nemá být jediná a ani ta největší, jakou si Intel pro Starý kontinent chystá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar uvádí definitivní trilogii GTA s vylepšenou grafikou Rockstar uvádí definitivní trilogii GTA s vylepšenou grafikou
Studio Rockstar si připravuje trilogii svých her Grand Theft Auto a konkrétně titul Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition, jehož vypuštění na trh se už blíží. Znatelně bude přitom vylepšena i grafická stránka všech tří her.
Včera, aktualita, Jan Vítek