reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows Geniune Advantage Program je již celosvětový

28.7.2005, Jaroslav Ekl, aktualita
Windows Geniune Advantage Program je již celosvětový
Systém pro ověření legálních Windows je nově rozšířen na celý svět. Microsoft se rozhodl radikálně zaútočit na nelegální vlastníky operačních systémů a proto se rozhodl rozšířit svůj program Windows Geniune Advantage. Projekt plánoval Microsoft...
Systém pro ověření legálních Windows je nově rozšířen na celý svět. Microsoft se rozhodl radikálně zaútočit na nelegální vlastníky operačních systémů a proto se rozhodl rozšířit svůj program Windows Geniune Advantage.

Projekt plánoval Microsoft více jak dva roky, jeho finální fáze započala v září minulého roku. Microsoft tehdy zkušebně aktivoval Geniune Advantage Program v regionech Číny a Norska. Od února 2005 je pak projekt plně funkční v Číně, Norsku, České republice, Brazílii, a od května také v USA a Kanadě.



Celý systém je založen na rozpoznání legální verze Windows. Pokud se u dané verze ověří její pravost, uživatel získá přístup do celé sekce Microsoft Download a ke všem updatům, patchům, a doprovodnému software. V případě zjištění nelegálních Windows pak Microsoft ponechal pouze možnosti stahování kritických chyb. Snaží se tím bránit přílišnému šíření virů.

Spolu s programem se Microsoft snaží bojovat s nelegálním rozšířením systémů. Pokud uživatel uvede prodejce, od kterého načerno produkt koupil a doloží tuto koupi dokladem, Microsoft mu zdarma nadělí plnou verzi Windows XP. V ostatních případech má zákazník i bez těchto informací právo na Windows XP Home za $99 a Windows XP Professional za $149.

Zdroj: www.techzonez.com
reklama