WinSun pomůže postavit Hyperloop 3D tiskem

WinSun pomůže postavit Hyperloop 3D tiskem
, , aktualita
Čínská společnost, která se zaměřuje na stavbu budov pomocí technologie 3D tisku, podepsala dohodu s Hyperloop Transportation Technologies. HTT tak bude moct stavět Hyperloop pomocí technologie 3D tisku.
K oblíbeným
reklama
Hyperloop je velmi známý projekt, který by v budoucnosti měl vyřešit problém s dopravou, a to především na delší vzdálenosti. Takové cestování bude rychlé, protože v podtlakovaném systému potrubí budou svištět rychlostí 1200 km/h transportní kapsle s pasažéry. Na vzdálené místo se tak cestující dostane během několika minut, například plánovaná trasa z Londýna do Manchesteru by měla být zdolána za zhruba 18 minut.

Původně tento projekt vymyslel americký podnikatel Elon Musk, jehož je možné znát především ve spojení se společnostmi Tesla Motors či SpaceX. Nyní je Hyperloop v rukou soukromých společností jako Hyperloop One a právě Hyperloop Transportation Technologies.

HTT už dříve odhalila svůj plán na vybudování Hyperloopu u našich slovenských sousedů. Tato trasa by měla vést z Vídně do Bratislavy a následně z Bratislavy do Budapeště. To jsou však zatím jen plány a kdy dojde skutečně k realizaci, zatím zůstává blíže neurčeno. HTT totiž oznámila, že svou první zkušební dráhu začne v Americe budovat už v roce 2016 a zatím se tomu ještě nestalo. I když má zatím nějaký čas do konce roku, výstavba Hyperloopu se s velkou pravděpodobností zpozdí a plně funkční dráhy jen tak rychle ještě nebudou.
Takto by měla transportní kabina vypadat uvnitř


Společnost Hyperloop Transportation Technologies tvoří velmi různorodý tým a nyní se k němu přidali i čínští vědci ze společnosti WinSun. Tato společnost se zaměřuje na budování velkých konstrukcí pomocí technologie 3D tisku, kdy je materiál po vrstvách přidáván a může takto vzniknout hotový produkt bez nutnosti sestavování z mnoha dílů.

Společnost WinSun má podle dohody pomáhat firmě Hyperloop Transportation Technologies při výstavbě systému potrubí pro Hyperloop ve Spojených státech. Sestaví se výzkumný tým, který bude vyvíjet technologii vhodnou pro výrobu Hyperloopu 3D tiskem.

Metodou 3D tisku má HTT v plánu vyrábět především potrubí, stanice a nástupiště Hyperloopu. Tato technologie výroby by měla přinést efektivnější způsob, jak Hyperloop stavět, protože by odpadla nutnost vyrábět jednotlivé části někde daleko v továrně, jak se to běžně dělá.

Zdroj: 3ders.org
reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek