Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

World Drone Prix vyhrál 15letý závodník

14.3.2016, Kateřina Hoferková, aktualita
World Drone Prix vyhrál 15letý závodník
Tento víkend se konalo první mistrovství v závodech dronů na světě. Událost se pořádala v Dubaji, takže celá akce se nesla ve velkém stylu. Zdá se, že byla i úspěšná, protože na podzim se můžeme dočkat pokračování.
O víkendu se v Dubaji letěla první World Drone Prix - drony mezi sebou závodily na speciální dráze a musely při tom překonávat všemožné překážky. To se jeví možná na první pohled jednoduše, ale při rychlosti asi 100 km/h to není žádná sranda.

Piloti ovládali své drony pomocí headsetů, díky nimž viděli přesně to, co snímala kamerka umístěná vpředu na závodním dronu. Soutěžící tak vypadali, jako by spíš hráli nějakou závodní hru.

Není se moc čemu divit, že mezi závodníky byly i velmi mladé tváře, vždyť právě pro tuto věkovou kategorii je tento typ zábavy ideální. Samotnému vítězovi celého mistrovství je pouhých 15 let. Jmenuje se Luke Bannister a mezi 150 týmy si tento mladý Brit vybojoval 250 000 dolarů, což je okolo šesti miliónů korun.

Ani na dalších cenách se nešetřilo. Účastníci, kteří si nevybojovali čtvrt miliónu v dolarech, byli i tak odměněni. Na ceny dohromady připadl jeden milión dolarů - přes 24 miliónů korun -, jenž se vybral ze startovného.

Zdá se, že akce měla úspěch, a proto můžeme očekávat i pokračování. Mistrovství dronů se poletí tentokrát na Havaji, a to již tento rok v říjnu. Cena pro vítěze bude o něco nižší, výherce obdrží 200 000 v dolarech, což je skoro pět miliónů korun.

Zdroj: engadget.com