reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
Komentáře od wthulmann
Nesrovnávejte s jiným modelem. Značka není zárukou vůbec ničeho.
Drahý je, protože 2560x1080 je ubohé rozlišení obzvlášť s ohledem na tak velkou úhlopříčku. A protože je prohnutý, ta si ho nebudete moc dát dál, aby body splynuly, takže obraz bude vždycky hnusný. FullHD monitorů na 27 ­-28­" jsem pár viděl a je to fakt mizérie.
Navíc ve stejné cenové jsou pěkné monitory s 1440p. Prostě na tohle bych fakt koukat nechtěl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jestli se nepletu, tak současný transakční poplatek u BTC poměrně znemožňuje jakékoliv ­"běžné­" placení a asi i dlouho bude, z čeho by jinak žili těžaři.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
24.10.2007 je údajně datum založení mého aktuálního profilu.
Ale určitě jsem měl účet předtím kvůli HL2, protože to jsem si nedávno dokupoval, protože jsem ho na tomto účtu neměl. A matně si pamatuji, jak jsem s tím kdysi bojoval ­(cdma připojení k internetu bylo pro hodně otrlé a nebo pro vesničany bez telefonu)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Je až s podivem, kolik vývojářů nevyslyšelo vaše moudrá slova a blahove se pokusilo něco zbastlit. Jeden propadák vedle druhého.

https:­/­/en.m.wikipedia.org­/w­/index.php?title=Category:Unreal_Engine_games&pagefrom=Lethe+­-+Episode+One%0ALethe+%E2%80%93+Episode+One#mw­-pages

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Fallout křížený s early verzí no mans sky. Počkám rok, než se to odladí, a domodují se quality of life vylepšení. Pak budu hrát. Hru mám z amd rewards.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
No, co na to říct. Litovat nemá smysl, nové freespace nebo redfaction nás už stejně nečekalo. A když se tedy z celého svého portfolia rozhodli vydat zrovna SaintsRow, tak se možná měli zamyslet, proč to dřív mělo úspěch a držet se toho. Nekorektnost, dělaní si legrace z establishmentu, přehnanonst. Ale to by chtělo nějakou integritu. Místo toho šli cestou go woke ­- go broke. A to i přes mnohá upozornění fanoušků, které poměrně nevybíravě napadali, protože to je to jediné správné, když od někoho chcete peníze.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Na Tu 150 je nejhorší to, že dole chybí 1cm, aby se vešel radiátor, standardní fany a grafika s blokem a ještě aby zbylo pár mm distance pro proudění vzuchu. Jako narval jsme do toho full vodníka, ale fakt mě naštvalo, že k rozumné funknčosti chybí tak málo
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Na epicu jsem koupil asi jen jednu hru za plnou cenu ­- Metro Exodus. Jinak tam poměrně pravidelně kupuji dlc ke hrám zdrama. Z poslední doby třeba upgrade na directors cut Death Stranding nebo další mapy do The Hunter.

Na mě model tady máš základní hru zdarma a pokud se ti líbí, dokup DLC funguje docela dobře. Navíc DLC bývají též ve slevě, takže to není past ve smyslu ke hře zdarma kup předražené DLC.

Takže chápu, že chce EPIC mít co nejvíc lidí, kteří si časem koupí dlc na jejich platformě, při dnešní politice je to velmi slušný zaručený zisk i kdyby ze základní hry neměli půl roku nic.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Mám. Naposledy 6800xt z alzy. S rma žádný problém. Ale ani nevím, jestli ta reference měla nějakou samolepku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Samozřejmě není. Plomba nemá v právě naprosto žádnou oporu. U dobrých značek to slouží tak akorát jako indikátor pro servis, jestli měnit bez řečí nebo to nejdřív nechat prohlédnou technikem.
A pokud vás porušena pečeť znervoznuje, dejte ji úplně pryč. Stejně tam nikdy žádná nebyla... ­(a dokažte opak­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Když pumpu, tak D5.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Nesmyslné cvičení s pájkou. Jedna věc je detekce osazených čipů v nějakém gpu­-z, druhá pak úprava biosu, aby tu paměť adresoval. To první jde, to druhé ne, protože jádro nespustí modifikovaný­/nepodepsaný bios. Ostatně, o to se ani nepokoušeli.

Další věc je, že detekce 44GB je prokázána snímkem z GPU­-z a nijak víc. K tomu bych dodal, že s photoshopem umím taky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jo, tak to chápu. Poslední vydaná mini byla s5. To byl tragický telefon. Velká nadstavba z S5, ale zato s ořezanou pamětí ­(a spoustou dalšího­). To se fakt nemělo jmenovat ­"s­" ale samsung chtěl prémiovou cenovku. Chápu, že jste pak hledal někde jinde.
Ale opět to potvrzuje, co jsme napsal. Na chybě byla integrace softwaru od výrobce, kdy na nedostačující hardware narval masivní nadstavbu, na kterou to prostě nemělo.

A pokud jste pak vybíral z malých telefonů, tak apple byla skoro jediná rozumná volba.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
No, jak bych to řekl. Samsungy jedu od prvního nexusu, pak Sková řada až do teď ­(tedy s jednou odbočkou k huaweii mate 10 pro­), kdy jsme si řekl, že mi prostě stačí A52s ­(což má Skový čipset­)
Nikdy nebyl problém se sekáním, nikdy nebyl problém s výkonem, nikdy nebyl problém s migrací, fotooaparáty byly velmi dobře hodnoceny, softwarová podpora taky velmi dobrá. A to se ty telefony utahaly, každý zvládl minimálně dva uživatele. Nikdy nebyl žádný problém.

No a pak jsou tu kolegové, co jeli redmi, xiaomi, asus a jiná levná zařízení, která sice měla papírové specifikace velmi vysoko, ale software pokulhával. A to je to co píšete. Nějakým podivným mozkovým myšlením si lidé vady spojují s operačním systémem, místo s výrobcem. A místo Skové řady samsungu koupí jablko.

Jenom technická, rukama mi prošly deítky nebo spíš stovky různých značek a modelů. Od totálních čín po andoidy běžící na x86 hardwaru v monitorech. A společný jmenovatel je to, že problémy jsou softwarové a jdou za výrobcem. Kde byl čistý systém tam byl klid. Takže android sám o sobě je v tom nevinně, jen si musíte koupit zařízení od někoho, kdo integraci zvládne a odladí ­(a taky si***** v dřívějších dobách koupit telefon s dostatkem paměti)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
a tak jako nějaké tlaky na pokles ceny kvůli konkurenci tu byly. paradoxně ale u AMD.
podle mě soudruzi budou muset přestat kašlat na lowend, protože na karty za desetitisíce jim většina populace docela kašle
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Tak ono se není čemu divit, když výrobci skoro celý kvartál kašlali na karty pod 15 000 a v nabídce pod 10 000 je to už poměrně retro. Takže upgradovat v nižším segementu není na co, starší karty často ­"stačí­", v bazarech bylo poměrně dost karet a mnohdy je v pohodě i to apu. Na a pak jsou tu konzole, které mají rok od roku víc co říct. Prostě nic moc nevybízí k nákupům a mnohdy se kupuje jen to, co je nutně třeba.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Ne nestačí. Limit 45 kmh je totální konina a je to extrémně nebezpečné. Logika za tím je totiž zvrácená z mysli nějakého tupého úředníka. Ano, do centra města je dostatečné, ale všude jinde ne. Pokud budu reziidentem centra, tak do auta vůbec nesednu. Malý elektromobil si typicky pořídím, když bydlím těsně z aměstem, jenže to do města jedu po silnicích s rychlostí 90 nebo 80 kmh. A jet v hustém provozu poloviční než dovolenou rychlostí, to má za následek, že vyprudíte zbývajících 100% motoristů, kteří ­"překážku­" budou nějak řešit. Mám s tím bohaté zkušenosti a mimojiné vlastním elektromotorku, která všude jinde kromě EU má 70kmh, jen v evropě to úředníci zkrouhli na 45. A bylo to tak nebezpečné, že jsem musel modifikovat ECU, aby to zas jezdilo 70. A to to byla motorka, která jde snadno objet. Mimochode, všechyn tyhle vozítka, co mají 45max jedou do kopce 30 max... opravdu skvělé t potkávat.

Pravdu máte v tom, že to není vtipné, úsměvné ani legrační. Je to nebezpečné nedomyšlené a napřesdržku.Ale rozhodně bych podobné rozhodnutí neobhajoval.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak faktem je, že tu backplate nenavrhli úplně optimálně. S ohledem na to, že 7600 půjde do levnějších sestav, tak očekávám, že bude párována s levnějšími zdroji, které budou mít často jen jeden 6+2 pin konektor, což dle specifikace sice není standardizovaný konektor, ale je to řešení obvyklé a zatím s ním problém nebyl.
Tedy nebyl, ...určitě ke kolizím docházelo, jen nikdo neměl tendenci to nějak řešit a maximálně dal noticku, že někde není dost místa v recenzi.

Považuji to za kuriozitu a věc, kterou je případně fajn vědět, nic víc.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Trevor Daniel Jacob, 29, of Lompoc, agreed to plead guilty to one count of destruction and concealment with the intent to obstruct a federal investigation, a crime that carries a statutory maximum sentence of 20 years in federal prison

Čekal bych ještě nějaké obecne ohrožení, porušení leteckých zákonů, poškození životního prostředí a možná pojistný podvod. Každopádně k tomu nahoře se přiznal, jestli je tam něco navíc se nepíše. Možná je, většinou se ostatní přeciny ale neřeší, když se dozna k tomu zavaznemu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Fajn. Sice si nemyslím, že v dohledné době bude autopilot lepší řidič než já za normálních okolností, ale byly už situace, kdy bych si dokázal představit, že by bylo lepší, aby řídil stroj on a klidně bych ho zapnul. I pitomej asistent jízdy v pruhu, co otočí volantem nebo adaptabilní tempomat se občas hodí. Nepozornost je mrcha.

Každopádně pokud se dočkám doby, kdy místo ­"pána v klobouku­", co se vrací po půlroce sezení doma z dušiček nebo blbky, co jede v levém 50 na jižní spojce a přitom píše něco na sociální média bude řídit autopilot, tak hurá do toho.

Jinými slovy ­- už teď je autopilot pravděpodobně lepší řidič, než nezanedbatelná část individuí, co sedají za volant.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Proč vlastně záleží na nějakém britském regulátorovi? Nejsou obě společnosti sídlem úplně někde jinde?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ah, tak to pardon, moje chyba. To mi nějak uniklo.

Každopádně by mě přepisy obou dialogů zajímaly, respektive mě zajímá, jak návodně byly formulované otázky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Upřímně by mě přepisy rozhovorů zajímaly.

Když koukám na překlady prvních belgických zpráv o případu, jsou v roli AI velmi zdrženlivé. Jak to ale obešlo svět, tak tichá pošta zprávu poněkud změnila a vyznění případu je od původních zpráv už trochu z říše fantazie.

Když čtu dřívější zprávy, tak se třeba Belgičan ptal AI, jestli si myslí, že jí ­(elisu­) miluje víc než sovu ženu. Ta mu odpověděla něco v tom smyslu, že jeho chování nese znaky toho, že to tak bude. Tady na SvHw už je ale příběh o vyznávání lásky AI k člověku...

Prostě když se ­(kohokoliv, nejen AI­) návodně ptáte, tak nakonec dostanete odpovědi, které vás v názoru utvrdí, což je setsakra velký rozdíl oproti tomu, když někdo přijde a zčistajasna vás začne o něčem přesvědčovat nebo nedejbože měnit váš názor.

Já jsme se nedávno bavil tím, že jsem chtěl vědět, jestli může být UnrealEngine spyware, když 40% epicu patří činskému tencentu. Od prvního zcela jasného ­"ne­" jsme se postupně rozvíjením otázky dostal k tomu, že bezpečnost softwaru nemůže být garantována a že obavy mohou existovat, což furt není ­"Ano­" ale od prvního zcela jasného ne jsme se dostal tak daleko, že se to dalo bez problémů považovat za potvrzení toho, že to spyware je.

Tím chci říct, že pokud neznáme otázky, tak ­(údajné­) odpovědio mohou být dost zavádějící ­(a v tomto případě navíc zkreslené mnohanásobným převzetím týden staré zprávy­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Já 76 hrál od začátku až do letoška. Jsem vlastník powerarmor edice. Jo, mám hlemu a jo, bethesda mi pak poslal plátěný vak místo toho plastiku.
FO76 jsem přestal hrát potom, co vyšel Pitt. Takže já si hru užil. Miloval jsme NW, dokonce znám důvod, proč byl mód ze hry odstraněn, měl jsem k dispozici i testovací build od fandů, co se pokoušeli NV zprovoznit... ale to že máme něco rádi neznamená, že budeme nekriticky přehlížet chyby.

Moje narážky byla na to, že hra vyšla v děsném stavu a díky tomu, že to byl vlastně multiplayer, tak nebyla možnost samodomo oprav. A budoucí patche stejnou měrou problémy přidávaly, jako je ubíraly.

Byl bych určitě schopný vyplodit nespočet memů na téma ­"ti co vědí­" vs ­"ti co nevědí­" na téma legacy, cricket lvl99, behemot v settlementu, chlápek v powerarmoru s plazmou na střeše whitespring station, pohled na dveře black mountain ordnance, příjímač do bratrstva pro char na levlu 2500 nebo jen dát screenshoty se zábavnými bugy. Případně hezký closeup na jedno konkrétní křéví nad Morgantownem :­)
Ale mám doma 4kopie hry ­(hráli jsme celá rodina­), tak nechám možnost výhry dalším :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Sedmdesát šestka je mem sám o sobě.
Mem na téma fallout vypadá nějak takto: https:­/­/9gag.com­/search?query=fallout

A nebo moderně ­- kdo cche trollit, vezme video níž a udělá z něj gif bez zvuku.
The fall fo 76 od Internet Historian: https:­/­/www.youtube.com­/watch?v=kjyeCdd­-dl8


OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tyhle žebříčky... když k tomu není legenda závad ­(nějak vyjádřená závažnost­) tak je to naprd. Je klidně možné, že nejlepší značka měla 5 život ohrožujících a pak ­"už nic­" a nejhorší měla samé prkotiny, jako pády aplikací v infotainmentu a šmouhy v laku.
Prostě jabka a brambory v jednom košíku a my koukáme jen jak moc je zaplněný, ne čím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Auto není zbraň prosím nepoužívejte toto přirovnání.
Auto může být zbraň, bude li tak použito. Zbraň je totiž cokoliv, co použijete k zesílení útoku.

Jinak zmiňované asistenty, které si představujete, auta běžně a hlavně úspěšně používají již několik let. ­(Značky, pruhy, pozornost, prevence střetu, eCall­). Jet ROVNĚ po dálnici, udržet si odstup a do ničeho nenarazit zvládne auto za půl mega. Pokud ale chcete, aby měnilo jízdní pruhy ­/ odbočovalo, tak už je to vyšší dívčí o kterou se pokouší Tesla. A co si budeme nalhávat, má tam značné úspěchy ­(a ztráty nějak zanedbává­). Jenže místo toho, aby to ti blázni nechali zatím jen pro dálnice a jiné cesty, kde jedete ­(obzvlášť v americe­) hodně dlouho rovně a nic moc se neděje, tak mají tendenci mít to v provozu všude...

Víte co, tesltisti ať si jezdí jak chtějí, průser je, že na autonomním systému záleží i bezpeční ostatních. Asi by bylo fajn, aby každá tesla měla na střeše majáček jako taxík, který by svítil, když jede auto v autonomním režimu. Ostatní by si pak aspoň mohli dát pozor :­)



OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nafta má cca 9kWh na litr, účinnost je asi 35% takže počítají cca 3,2. 3,2x55 je 176 a to porovnávají s těmi 212 v baterii. Čísla jsou divná, bůhví co do toho kde lijou a jak započítávají 55 kilo paliva vs 1,2 tuny baterek.

Samozřejmě, pro účinnost nafty se argumentuje pouhými 35% a zbytek je ­"nepotřebné­" teplo, protože teslistu i při aktuálních teplotách hřeje dobrý pocit, skrz zamlžené okýnko taky vidět nemusí, když má to autonomní řízení.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Myslím, že je to technologie, která je použitelná jen za určitých podmínek. Pokud podmínky nastanou, tak může být i velmi spolehlivá.

Samozřejmě jsou tu otázky:
- při jakém rozlišení videa to funguje?
- pro jaké druhy kompres eje to funkční?
(tedy otázka mizerné kvality na většině sociálních sítí a otázka všech videjí kromě detailních záběrů na obličej mluvčího.­)
- funguje to to pokud je chladno?
- funguje to pokud má někdo makeup?
- funguje to na lidi s vousy, na lidi tmavé pleti, na obličeje přesvětlené studiovým osvětlením, atd...?

- pokud je to nástroj, který bude volně dostupný, nebude problém udělat protiopatření. Pokud to nebude volně dostupné a tím pádem přezkoumatelné, nebude to důvěryhodné.

- a furt to neřeší problém deep fakte. Ten vypustím, vyvolám tím nějakou reakci a i když to později někdo prokazatelně označí za falzifikát, tak už si to žije svým životem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Ty čísla jsou trochu úsměvná. Je fajn, že k nějakému zlepšování dochází, ale když se kouknu na to, kolik to znamená fps, tak je to vlastně chyba měření.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
a napadá Vás jakýkoliv důvod, proč by tam bylo funkční ale neaktivní CCD?

Mě tedy napadá jen to, že jsou to zbytky po 7900x případně 7950x a jedno ccd bylo tak nepovedné, že nezbylo, než ho deaktivovat.

Třeba mají i některé 7700x v sobě dvě CCD. Přeci jen těch delidnutých sedmitisícových ryzenů je jen pár a co je pod heatspreaderem bez jeho sundání nezjistíme.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Hádat, do jakých rozměrů bublina se jménem Tesla nabyde se neodvažuji. Možná bude mít větší hodnotu, ale pak si myslím, že na rozdíl od applu praskne. Ten totiž nestaví na dotacích.

- docházejí peníze na cokoliv, včetně subvencování elektromobility ­(dotace jsou pryč, naopak už se začíná danit­).
- další dotace se přesměrovávají od zákazníků přímo do automobilek
- ochota lidí si koupit teslu ­"za plnou cenu a za své­" je tím pádem nižší
- jsou dlouhodobé zkušenosti s provozem EV, ti co jeli na hype trainu, tak už své auto mají, ti co to teprve chtějí koupit hodně zvažují
- pro teslu je tu konkurence. Evropan kvůli záruce koupí něco lokálníko. Číňan zas kvůli ceně. Tesle zbyde jen US trh.

Prostě mi přijde, že dny hojnosti tesle skončily a čeká ji přechod do tržního prostředí ­(i kdyby jen v tom, že se bude muset prát s konkurencí­). To samozřejmě nevylučuje předchozí růst, ale že by tam hodnota zůstala nějak dlouhodbě, tomu nevěřím.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
I pro obyčejné technologie platí, že co se nehýbe, to je levnější ­(dřív různé cdma, lte, teď 5g připojení­). Když je to na místě, tak má provider poměrně jasnou představu, kolik klientských zařízení v dané oblasti bude, jaké bude vytížení daného uzlu, jak moc ho musí dimenzovat atd... Když mu s tím začnete hýbat, tak mu stoupají náklady ­(jak moc je otázka, ale dokážu si představit, že to v určitých případech může být nezanedbatelné­) a on si to nechává zaplatit.

No a pak je tu technická část. Když mezi sebou komunikují dvě antény na blízko, tak je to levné a může to být všesměrové vysílání. Hardware za pakatel, ale nic moc dosahy a tak. Když děláš směrové antény pro delší dosah, tak jsou to složitější zařízení. No a pak si vem, že se ta jedna anténa hýbe pěkně rychle a navzájem si snaží něco s vysílačem předat. Tam už si hezky připlatíš jak za HW, tak za SW.

Vem si analogii s wifi.
Jeden vysílač, jeden přijímač kdekoli v bytě = nejnižší náklady a omezený dosah
Když se klient hýbe po větší oblasti, potřebuješ víc AP = vyšší cena. za HW. Když chceš aby mezitím nevypadával signál, potřebuješ roaming mezi těmi AP = ještě vyšší cena za HW + datová režie za komunikaci při předávání v rámci sítě.
Chceš připojit i barák na druhym konci vesnice? Jdeš koupit 5GHz anténu a šteluješ směrový paprsek, cpeš do toho dost energie a platíš místo anténky za pár stokorun za pořádný vysílač. No a teď toho klienta hezky rozjeď a řeš výpočetně i hardwarově, jak to má na sebe furt mřit.

Jo, tyhle ­(počáteční­) ceny docela chápu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Uvidíme. To co zprávy naznačují není vůbec špatná zpráva. Nezajímá mě výkon karet za 50k, nezajímá mě výkon karet za 40k a ani za 30k. Takže pokud AMD nepostaví nic proti 4090 nebo i 4080, je mi to vlastně zcela jedno. Možná se nebude moc chlubit prestižním titulem nejvýkonnější karty, ale pokud se zaměří opět na poměr cena­/výkon v normálnějších cenových hladinách, tak bude mít aspoň tržby a hráči stále svoje ledviny. ­(výkon 3080ti nebo 6950x za cenu kolem 20k by byl moc fajn­)

P.S.
K efektivitě RTX karet by se slušelo dodat, že když obě generace ženu na maximum a porovnávám nejžravější a nejvýkonější karty, tak to moc o efektivitě architektury nevypovídá. Snad jen že jsou to šílené hodnoty. To chce srovnat i jiné modely, které nejdou na doraz. A vůbec to nezohledňuje efektivitu konkurence.

mít 100 fps při 300 watt ­(3W­/fps­) a 200fps při 450 watt ­(2,25W­/fps­) může vypadat jako úžasný pokrok, pokud jiný produkt ­(klidně z vlastní stáje­) nenabídne 150 fps při 300 watt. ­(2W­/fps­) Úhlů pohledů je na to fakt hodně a člověk spíš ocení nezvyšování spotřeby, ale zvýšení výkonu. To že se zvýší oboje ­(byť s lepším poměrem, než měla předchozí generace­) nemusí být fajn.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(11)  nízká(3)
Na mě tedy při instalaci 11 též začal instalátor hovořit a to minimálně ve dvou případech.

Jinak na herních a domácích strojích mám 11, tam není důvod je nemít. Na pracovní stroje to nesmí, narušení workflow tou novou ­"ergonomií­" je šílené a vzbuzuje ve mě záchvaty vzteku a agrese. 3rd party utilitky se ukazují jako nefunkční řešení, tohle prostě MS posral. Pro někoho, kdo musí mít pustenych víc programu v několika instancich jsou 11 ergonomicky no­-go a obecně, nevím o žádném benefitu, který by upgrade přinesl.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)

Čím platíš oběd? Hotově? Kartou? ­- SLUŽBA BANK
Máš hypotéku? ­- SLUŽBA BANK
Dostal jsi od babičky v mládí pětikilo k svátku? ­- SLUŽBA BANK
Výplata nebo sociální dávky ti chodí jak? ­- SLUŽBA BANK

To, co tě to stojí na oplátku je věc jiná. Služba se tu ale koná.

Co z toho reálně jde provést přes nějaký cion nebo jinak, co vůbec jde provést přes nějaký coin?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
- naprosto souhlasím, že vyšší hodnota přetížení je důležitá, právě kvůli škálovaní a vyloučení falešné detekce, ale jaksi je zcela irelevantní, jestli nějaký pohyb skončí s krátokodobým přetížením 25 nebo 250G. Je důležité poznat 5 od 25, ne 25 od 250. Tedy pokud to nerozlišuje mezi tím, jeslti voalt záchranku nebo jen funebráky se škrabkou.

- je vhodné srovnávat telefony podobné cenové kategorie, aby měly aspoň šanci na podobně vybavený hardware

- celkem by mě zajímalo, kde berete jakékoliv údaje o accelerometrech v androidech, aby se dalo nějak plošně usuzovat na jejich ­(ne­) kvalitu. Mě dohledat i jen pár příkladů dalo neskutečnou práci.

- celkem by mě zajímalo, jak to vyhodntí nehody mimo silnice. Lyžaře, někoho na enduru, někoho za ziplajně a tak.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Ach tak jistě. 256G akcelerometr je ta kruciální součástka. Tady zas někdo netuší, jaké je přetížení třeba při nárazu ve 130 a chytá se marketingového čísla.

Takže i o řád horší akcelerometr by se svým maximem stačil. A stejně je to celé jen o tom, že sleduji trvající pohyb v nějaké nadlimitní rychlosti a pak detekuji prudké zastavení s velkým přetížením.

Nic proti snaze jablka přinést nějakou funkci, ostatní to buď nenapadlo nebo napadlo a neobtěžovali se s programováním. Ale fakt to není o akcelerometru. Kredit za funkci si zaslouží chlapci v softwarovém, ne chlapci z hardwarového.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
1­) evga působila primárně na US trhu a tam to byla oproti u nás zavedeným značkám poměrně jasná volba ­(cena­/zaruka­/servis­/kvalita PCB­)
2­) s cenami svých produktů v EU nemá EVGA vlastně nic společného a taky tu bohuzel nikdo neudržel jejich zaruky
3­) FTW byly dělané na oc, hlavně po té stránce, aby to vydržely. Takže kvalitní pcb, počítalo se s tím, že se v tom uživatele budou hrabat, takže sundání chladiče nerušilo záruky a tak. Prostě karta s možnostmi.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(0)
Tyjo,
být to jen ke grafikám, ve smyslu, hele, tyhle hry na tom běží, tak koukejte hrát, tak by to možná i bylo zajímavé a možná bych nejlevnější ARC zkusil, čistě ať mám ten zážitek z nepřekonatelých intelích invoací a trochu kuriozního hardware ­(nebylo by to poprvé že, třeba takový senz3d je taky kuriozitka­)

Ale oni zájemce ještě nutí koupit jejich CPU ­(a desku­). To je tak uboze trapné.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Pomineme li ­(ne­)kvalitu a vypovídací ­(ne­)hodnotu naměřených výsledků z geekbenche, tak testy budou pravděpodobně oba pod windows.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ale ale, tady někdo nedává pozor.

1­)
Těch 10 ­- to je počet případů nahlášených CPSC, tedy dohlížejícímu úřadu v US.
To není počet RMA a případů nahlášených ASUSu. To je počet případů, kdy se někdo nasral a šel na americkou čoiku. Možná kvůli tomu, že mu to způsobilo další škody

2­)
překvapuje mě, že člověk tak znalý a ke všemu se vyjadřující nezaznamenal kauzu už v prosinci a tak neinformovaně se tu vyjadřuje. To ej tedy úpadek. V prosinci to proběhlo skoro všemi většími HW médii. Problémy měli testeři a co je s deskami špatně odhalil obratem Buildzoid a asus o tom věděl, dokonce vydal rozsahy SN, které můžou mít problém. Těch desek bylo hodně, celé řady a to už v prosinci. Nicméně asus se neobtěžoval aktivně svolat vadné desky až do teď, kdy mu to úřad nařídil. Nechal tak lidi, aby vadný a nebezpečný hardware používali a případně stále kupovali. A co si budeme nalhávat, tam kde je reálné riziko požáru, tam přestává legrace.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Hmm, pánové, možná by bylo fajn si o tom UE5 něco zjistit. Jako chápu posedlost železem, ale na něm jen běží nějaký soft, který je alfou a omegou. Najděte si heslo NANITE a co to dělá se scénou a její náročností na výpočty ;­)
Budete mile překvapeni a nejspíš přestanete psát nesmysly
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Podle mě je rozumu mdlého ten, kdo neví co je to nadsázka, případně neví, co je to antropomorfizace. A jestli jen máte ve zvyku brát vše doslovně, tak to je taky porucha. To bych zas hledal ve slovníku pojmy jako autismus a aspergerův syndrom.

Bože vy jste případ.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Doporučuji návrat do školních lavic a zopakovat si učivo. Konkrétně se zaměřte na pojem antromorfizace, možná pak nebudete za idiota ale jen za trola.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
No, článek z roku 2009 je jako argument aktuálních výsledků ne zrovna validní, ale jisté vodítko o mindsetu a chování firmy nám jistě poskytne.

Ať se na hardware modrých díváme jak chceme, tak jejich obchodní praktiky nebyly na pochvalu nikdy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Tak zase tak moc mrzet nás to nemusí, vzhledem k tomu že si o AIO myslím, že kombinují jen nevýhody desktopu a laptopu.

Když tady koukám na specifikace, jako bych četl specifikaci svého legionu. Tedy až na velikost displeje.

AIO jsou dobrý do kanclu, ale. Dělat to ale jako herní stroj, pro to moc pochopení nemám
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
To, že tesla nepořádá svolávací akce neznamená, že nemá problémy. Jen je hází na bedra vlastníků.


No a k těm modelům ­- když mám tucet konfigurací od jednoho modelu kvůli různým pohonným jendotkám, různému náhonu atd, tak se to nasčítá. Přitom 95% produkce daného modelu může být bez závady.


a víte co, co kdybyste mi udělal radost, a na svět hardware nepsal články o tesle? Až dostane nový infotainment postavený na nové tegře, tak budiž. Ale Teslí agitka by na ­"svetahardware­" bý nemusela.

Protože jsou dvě možnosti. Buď to tu bude a já sem kvůlli osobním problémům s redakcí přestanu lízt, nebo to tu nebude a já jako čtenář zůstanu.


P.S.
mám pifku na teslisty, protože aby ušetřili pár korun tak zabírají stojany na 230, protože je tam levnější elektřina oproti combu a oni ten svůj vehykl pak dobíjí 9­-10 hodin a ostatní mají smůlu. A pak obzvláišť na jednu matku, co si miyslí že křižovatka za vjezdem do sportovního areálu je parkoviště pro tu její nádheru. Prostě vlastnit teslu je u mě diagnóza.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(2)
Vlastně jste neodpověděl na nic z toho, co jsem psal, obvinil mě z toho, že si pletu nějaké dotace a půjčky ­(jasně, povolenky na co2 co jedna firma prodává a druhá platí a likviduje to segment malých aut, dále dotace na pořízení EV oproti daním na spalovací motor ­- nevím co to má společného s dotacemi na stavbu továren­). A ano, když na nějaký produkt jsou dotace, má prodejce tendenci ho zdražovat a mít větší marži ­- tím pádem s emu vede líp.

Proč mi pořád cpete nějaký problémový mercedes? Za posledních 20 let jsme kupovali přes třicet nových aut a přes tucet motorek. Je to celkem slušný vzorek na to, abych věděl, co se svolávalo a co ne. Kromě drobností, kdy přišel dopis s tím, že při přiští garančce se na něco podívají nás hnali do servisu jen se dvěmi. Pokud si pamatuji, tak to byl airbag u berlinga a teď též airbag u té audiny.

Co se kvality tesel týká, stačí se podívat na youtube. Zajímavé, že u jiných aut to chybí. A to má tesla kolik modelů? tři? čtyři? Je zajímavé, že problémy tesly končí vždy soudním sporem, kdy ­"se to neuzná­" nebo se to ­"nějak vyřeší­". Svolávačka ale není. Takže nejde o to, že se něco nepovede, ale o to jak se firma stará. A tesla oficiálně ­"probmémy nemá­", protože je to ta správná firma ­(co její auta jezdí majoritně na spálené uhlí­).

Ono u čehokoliv jiného, třeba kdyby se diskuse týkala oblíbeného xbox­/playstation­/pc nebo nvidia­/amd, tak bych řekl, že je mi to zcela ukradené, vlastně mě nikdo nenutí si to kupovat, tak se soudruzi hádejte. Ale tady jsme v segmentu, kde nás agenda nutí si kupovat něco, co nechceme a má to vliv na ekonomi, ekologii a kvalitu života každého v EU. Pak se z mého pohledu právem nasírám, když někdo pěje ódy na společnost, která se do své pozice dostala díky zelenému šílenství, politickému rektálnímu alpinismu a pozici ­"chráněné firmy­".

Hele, že vy teslu máte, že se za ni tak bijete že?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(3)
Ještě prosím udělejte srovnání, kde zohledníte počet vyráběných modelů dané automobilky. Tedy zohledníte počet závad na konkrétní model vozu. A dál by bylo vhodné uvést závažnost toho, kvůli čemu se svolávání týká.

On je rozdíl, jestli hlídáte desítky aktuálních modelů ­(s ukončenými stovky­) a závady jsou od ­"mohlo by někdy v budoucnu vést k proreznutí­" po ­"může vás to brzo zabít­". Průsery se dějí, ale pokud všechny akce to rozporstřete mezi široké portfolio modelů a navíc ještě v čase, tak to pak ten přehled může vyznít opravdu jinak. VIz to moje TTčko. Potenciální závada airbagu je kruciální věc, ale někdo zíksal obavu po víc než dvaceti letech!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(4)
Moment, tady ale mícháte neporovnatelné.

Zatím co běžné značky mají svolávačky i kvůli věcem, jako nalepení těsnění pod kliku nebo kontrola airbagu po 20+ letech ­(aktuálně mi to přišlo na starý TTčko­), tak tesla na to z vysoka sere a svolávačky jsou vyhlášeny defakto jen pokud ji k tomu donutí hromadná žaloba nebo pokud se to řeší v Evropě.

Asi takhle, mě je to vlastně jedno, ať si management VW od Tesle říká co chce, obě společnsoti jsou mi ukradené a nemají mi co nabídnout. Já si vybral EV od jiné značky, takže můj názor na teslu není názor odpůrce aut na baterky. Jen se mi dělá kýbl z toho, jak je její pozice získaná dotacemi subvencemi a aktivním vládním dušením konkurence prezentována jako zářný příklad zdravě rostoucí firmy. To je to, co mi vadí. Dvojí metr. A v jiných branžích je to podobné. Jedna firma dělá za svoje, pomalu roste, vydělává aby mohla najmout nové zaměstnance, koupit nové technologie a mít větší prostory. Druhá dostane dotaci, přeplatí zaměstnance té první a pak se chvástá, jak rychle roste.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(6)
@ Jardadoma
Hmm,
- pokud tahle věta zazní, tak nejspíš z úst nějakého středního managementu, od zaměstnanců ji člověk moc neslýchá.

- tahle věta nereflektuje aktuální situaci na trhu práce. Rozhodně tedy ne tam, kde je vyžadována kvalifikovaná pracovní síla.

- ... a ne, tohle jde říci právě jen v kapitalismu. Případně v nějakém jiném zřízení, které má trh práce.

- situace v intelu není v rozporu s uvedenou větou, takže proč to píšete? Když se jim nelíbí, tak můžou jít. Ale to nevylučuje, že předtím než půjdou, tak se pokusí svoji pozici vylepšit. Jde o kontext. Když je v hospodě narváno a všichni koukají na fotbal, tak asi bude marné, abych já samotný žádal o změnu programu na telenovelu. Když ale budu v dané hospodě pořádat oslavu narozenin a budu významný host nebo nás bude dostatečný počet, tak bych hostinskému bez problémů řekl, ať s tím řevem jde někam, nebo se my dekujeme a jdeme utrácet ke konkurenci.
Takže furt je to o poptávce a nabídce a o tom, jak jednou jeden potřebuje druhého a jindy je to naopak.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Na tom, že se něco někde smaže nebo dotyčný bude ­(dočasně­) umlčen není nic špatného v kontextu svobody slova.
Jedna věc je moci se svobodně vyjádřit, druhá být za to zodpovědný.

Celý zakopaný pes je v tom, jak nastavit spravedlivě proces, na základě kterého k případnému postihu dojde.

Protože u opravdu závadného obsahu je velmi vhodné, aby nikde nebyl ani o vteřinu déle, na druhou stranu posouzení příspěvku něčím jiným než stupidní AI je věc velmi náročná na zdroje.

Tenhle koncept praktikujeme běžně na různé činnosti. Chceš řidičské oprávnění, jistě, získat ho může téměř každý. Choval jsi se jako prase, tak ti oprávnění odebereme. Zbrojní průkaz to samé. Nebo živnostenské oprávnění.

Takže u svobody slova si dokážu představit, že twitter bude mít hooodně vysoký strop, co se smí a co ne a když danou laťku přeleze, tak to bude opravdu manuálně posouzeno. I s ohledem na společenskou nebezpečnost. Pokud já s nula followery prohlásím, že by se měli vyhubit všichni obyvatelé Aše, tak je to věc naprosto nevhodná jakéhokoliv zájmu kohokoliv a podobný tweet může shnít v propadlišti dějin. Pokud to ale prohlásí politik s desetitisíci odběrateli, bylo by vhodné se tím již zabývat, protože to má dopad ve zcela jiném rozměru.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
úplně to samé jsem slyšel bůhvikolikrát v minulsoti.
Naposled to bylo nekupuj 5700 xt za 10 000, za chvíli tu máš 6800xt s dvojnásobným výkonem...

Skončilo to tak, že jsme nebyl blbej, těch 5700 xt jsem koupil několik a když pak vyšla 6000 řada, tak jsem měl hodně velké štěstí, že se mi podařilo sehnat jednu 6800xt na 17999,­- A je mi jasný, že lidí, kteří nekoupili 5700xt za výprodejovou desítku a pak se na ně nedostala 6000 řada za aspoň trochu rozumný peníze bylo hodně.


OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Hmm, a není to s tím EKWB náhodou tak, že dost svého businessu přesunuli do USA? FluidGaming pokud vím docela masivně nabíral a otvíral pobočky... taky se cpali do enterprise sféry. nepřipadá mi, že by nějak měli problémy. I když s dodávkami nějak nestíhají, tak bůhvíco se děje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Mno, jenže ve státech mají porotu a soudí se dle dojmologie, takže zrovna tam ta kupa nepřímých důkazů může stačit.
A ztráta pilotního průkazu je neoodiskutovatelna. Měl povinnosti, které nedodrzel a porušil pravidla. Pravděpodobně by o něj přišel i kdyby to opravdu byla nehoda.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
RDNA tedy opravdu není to, k čemu to směřovalo od začátku. To nám tady vyprávíš pěkné pohádky.

GCN ­/ vega byla ultra univerzální záležitost s haldou featur. Takže takový kočičkopejskovský dort. ­(Ale jako levná poloprofi výpočetní karta fakt super za ty prachy­)

Samozřejmě, pro DNA si některé stavební prvky z GCN vzali, kolo se taky nevymýšlí odznova, ale narozdíl od koduriho univerzálu udělali tu zásadní věc, že architekturu rozdělili na dvě větve a ty očesali o vše nepotřebné a posílili to, co je pro to které užití podstatné. rDNA a cDNA ­- radeon a computing.
Tedy pravý opak toho, co dělal koduri, který vše unifikoval a doteď tenhle přístup používá u intelu.
Takže GCN rozhodně nesměřovalo k DNA, naopak DNA brutálně rozbila GCN, podívala se na její začátek, vybrala si jen funkční části a na těch pak stavěla.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Eh, to jako vážně jo?

Proof of work že je odolný proti bohatým?

On si jako chudý člověk koupí stovky až tisíce karet, pronajme si na ně sklad a zaplatí elektřivu v době, kdy je vhodný kurz a pak když pomalu začne opadat vlna, tak prodá harware ještě se slušným ziskem a pustí do světa větší balík měny, což vyvolá pokles ceny atd...
Já myslel, že tohle můžou jen bohatí a domácí těžení je jen chiméra kterou šíří, aby letadlo zas chvíli letělo.


NFT je skvělé na dvě věci. Okrádání hejlů a daňové úniky :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
To s tou cenzurou a nařizováním je polopravda.
Samozřejmě že nějaká cenzura je nařizovaná, ale vždy v rámci právního rámce. Zbytek můžou být jen různá doporučení nebo ­"tahání za brzdu­" či ­"odvaha­" jak nám to prezentují dnešní politici. Samozřejmě na akciovce pak je, jestli politiky poslechne nebo řekne ­"nasrat­" a v případě nátlaku se obrátí na soud. Naprostá majorita současné cenzury je jen ­"dobrovolná­" mimo jakýkoliv právní rámec.
Dovoluji si předpokládat, že Musk má dostatečně velké koule, aby se všem ­"doporučením­" vysmál.

Jako, minimálně za pokus to stojí. horší to těžko může být.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Tohle ale nejsou české ceny ve třech největších českých obchodech a jedna karta v jednom obchodě za 1025 je výjimka. Majorita je s cenou mezi 1100 ­- 1200 ­(To už bych rovnou mohl vytáhnout amazon, ale česká faktura s českou zárukou má u věci za 1000e poměrně význam­)

Takže to vlastně potvrzuje to, co jsme si napsali výš. Karty stojí 1200, ale je prostor, aby to kleslo k 1000, protože to je jen zbytek tučné marže distribučního řetězce. Ceny za 700 jsou utopie.


P.S:
gratuluji k lepším cenám
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Kde to za tyhle ceny mají? Vidím ceny od 28 výš
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Já bych byl samozřejmě mile překvapen, ale moc tomu nevěřím. Zrovna ceny 3060 sleduji, protože bych tři čtyři potřeboval ­(cuda + 12gb ram­) a ač se ceny přiblížily na akceptovatelné hranice, tak jednovětrákovou fakt nechci a slušnější edice jsou pořád dost drahé. Myslím si, že prostor pro pád ceny je halvně tam.

Takže ano, tu nejshitoznejsi 3060 za 10k v nějaké akci tady možná jednou budeme mít, ale radši bych, aby rozumné edice spadly k těm 12,5
(což je cena , za kterou jsme na začátku stihl koupit pěkné edice 3060ti)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ne. 700 totiž nikdy nebyla reálná maloobchodní cena.

700 ­- dotovaná founders edice při uvedení
850 ­- pár AIB karet po uvedení před zdražením všeho

1000 ­- cena kvůli zdražení surovin a dopravy
1050 ­- cena navýšená o inflaci

1200 ­- aktuální cena v obchodech

takže podle mě je tu prostor, aby to z těch 1200 spadlo o nějakých 100­-200 eur k té kulaté 1000 cenovce
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Měli a někteří ještě máme­)
Asi bude ideální čas prodat můj HD 7950 twin frozr. Karta vypadá moc pěkně a někomu by mohla udělat radost :­-D jen pro ten pocit, že má taky 7950...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Akorát tedy bych podotkl, že Founders edice NV rozhodně není to samé, co referenční edice od AMD. To první je prémiove zpracovány produkt s OC výkonem za dotovanou cenu při uvedení, to druhé je prostě nejlevnější model se vším co k tomu patří ­(možná až na ventus­).
Takže naopak srovnání stejných edic od jednoho výrobce by mi přišlo korektnejsi.

Ale to jen tak na okraj. Marketing NV proste funguje výborně, když se opakovaně doctu, že Founders = reference. Ono to tak prostě není. Founders jsou mnohem lepší, než základní modely od ­"značek­"
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Tak k majetku se dá bez přičinění přijít mnoha způsoby. Zdědíš, vyhraješ, přiženíš se, najdeš, narodíš se do správné rodiny, etc...
Podivné ohodnocování prostě pramení z toho, že společnost přistoupila na to, že kromě zboží existují i služby. Něco pro někoho uděláš a on ti to zaplatí. Samozřejmě je obrovská výhoda, když v jeden okamžik děláš práci pro co nejvíc lidí, kteří ji zaplatí. Dokud budou na fotbal koukat statisíce, tak budou čutálisti královsky placení, dokud budou streamerky vysílat pro tisíce fanoušků, budou se mít blaze a dokud bude paní na poště mít nulovou možnost dát nějakou přidanou hodnotu úkonům, co tam provádí, tak její plat nebude nic moc, protože po ní ten úkon defakto ani nevyžaduji a je jen opruzem instituce, že k většině úkonů potřebuji jejich živou pracovní sílu a nemůžu to udělat sám doma, jak to u konkurence jde.

A k článku...
může se nám to zdát podivné z toho ohledu, že pro mě je podobný obrázek zcela bez hodnoty, dokonce bych ho považoval za plýtvání místem na disku, ale chápu, že někdo může věřit, že to pro někoho jiného má nějakou hodnotu a že ta hodnota bude v čase stoupat a proto to spekulativně koupí. A očividně je těch lidí dost na to, aby to fungovalo. Já mezi nimi tedy nejsem, pro mě naopak vlastnitví znamená ideálně zápis v katastru k nějakému kusu hlíny.

A k hodnotě bezcených věcí....
Sám jsem třeba směnil herní předmět, za který jsem pak měl plnění v reálném světě. Pro mě věc zcela bez hodnoty ­(byť jsem chápal, že je to ultrarare a že jsem doslova jeden z pár na světě­), která mi defakto překážela dlouho v inventáři, ale dotyčná po dané věci fakt toužila... jasně, tady byla cena daná vzácností a lze chápat, že za odlišnost a vzhled se platí, přesto to bylo z mnoha úhlů pohledů ­"nic­" a 99,9% populace by mi za to nenabídlo ani ztvrdlý rohlík.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jojo, po roce a čtvrt to modří zvládli. Jsem za to upřímně rád, bylo by fakt smutné, kdyby ne a pokrok je prostě třeba.

Ještě by mě zajímala spotřeba procesorů v testu, jestli by náhodou nebylo záhodno zapnout ryzenu PBO ­(zcela očividně bylo dle výsledku vypnuté­), protože když ho u své 5950x zapnu, tak jsem přes 28 500 a to je nepříjemné blízko tomu, co naměřili té 12900. A něco mi říká, že i tak bude zen úspornější..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Upřímně by mě zajímalo, za jakou cenu se dá vyrobit kvalitní aio, aby nebylo odflaknute.
Ono když AIO stojí stejně jako samostatný kvalitní radiator a pumpu s větráky, hadicemi a fitinkami k tomu mám ­"zadarmo­", tak mi to přijde malinko podezřelé. Na druhou stranu jsem už použil velmi levné 120mm AIO od arctic a funguje bezvadně.
Takže to očividně lze levně a kvalitně a problém bude spíš v tom, že někdo se výrobu snaží až moc ojebat.

Prostě je tu jakýsi rozpor, kdy mám na jedné straně podezřele levná aio mezi 1200 a 2000 a pak je najednou skok a bavíme se o 4000 až 6000, což už je často dražší než custom vodník
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Toho bohdá nebude. Spíš začne vypínat monitory na kterých se nehla myš po nějaké rozumné době. Třeba 15 vteřin.
Nebo nám sníží refresh rate a FPS na nějaké úsporné hodnoty. 5 je hezké číslo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(1)
Je libo gtx 280 hydrogen ?

Pro zájemce o bezkonkurenční výkon v dané kategorii nabízím:
https:­/­/www.czc.cz­/msi­-n280gtx­-oc­-hydrogen­-1gb­-pci­-e­/60049­/produkt

Značka: historická hodnota, limitovaná edice, první majitel, OC, spousta mědi, TV ­- out výstup, přímo z vitrínky, ještě loni při testu funkční ! !!! !!!!!
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Slyšel jsem, že prý MHD má fakt hodně linek a je to přímo optimalizované na běh SIM aplikací.
A prý se to dá koupit i jako služba ve formě předplatného, snad něco jako roční permanentka, která stojí fakt málo a člověk tak nemusí řešit, kolik linek aktuálně pořídit. V případě potřeby použije kteroukoliv. Jen tedy je tam prý dost nepříjemná agregace, jakože tu službu respektive linku může najednou používat i dost jiných uživatelů a projeví s epak různá úzká hrdla systému a interference. Ale linek to má fakt hodně a cena je příznivá.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
Zase blbec co si myslí že se na počítačích jen hraje. Přitom lowend je i přes nízký výkon často úžasný akcelerátor všeho možného.
Potřebuji na práci nový počítač a integrovaná gpu nestačí, respektive v procesoru co chci ani není.
Co si dle vás mám koupit? Konzoli nebo ty drogy?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Tak někteří žijí v realitě a chápiu, že moderní lowend v představené podobě při ceně 5000 bude opravdu výhra.

Jo, taky tu můžu psát jak jsem kupil 6800xt za 17999 nebo 3060ti za 10500 a že tohle je za 5000 naprostý výsměch. Že by to nemělo stát víc než 2000.
Jenže jak se psalo výš. Pokud chci něco koupit a nestačí mi integrovaná grafika tak vlastně nemám co. Pokud nechci něco opravdu starého nebo starého a použitého.

Takže amd nepokracuje v mizerii. V mizerii pokračují ti, co si hrajou na pandemii a mají rádi všechna opatření tlumící ekonomiku a pak ti, co rádi hrají crypto letadlo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
noo, nedat lidem admin účet je celkem dobrý nápad. málokdo ho opravdu potřebuje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jako technologický cvičení dobrý
Jako reklama na autorův blog ­(či co to je­) taky dobrý

Jinak to řadím do stejně užitečné kategorie jako: spouštíme windows 10 na pentiu MX nebo hrajeme dooma na displeji kopírky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Cross play je zlo, pokud nejde vypnout.

Konzolisti si stěžují na cheatující PCčkáře ­(kterých není málo, ale aspoň za to někdy dostanou ban­)


a PCčkáři si stěžují na ­"cheatující­" konzolisty... ­(kterých je 100%, jen to není 3rd party cheatovací software, ale integrovaný aim­-assist kompenzující nemotorné ovládání controllerem­)


Takže frustrovaná je většina.

Moc bych si přál aby u kompetitivních titulů byl cross­-play vypnutelný


btw,
když jsem si k pc připojil controller a zapnul aim assist, tak byl ze mě bůh odstřelovačů. To takhle vystřelíte někam do nebe a nepřítel dostane headshot přes půl mapy. Žádné zadržování dechu, pečlivé nadsazení zaměřovacího kříže podle vzdálenosti k cíli, nenene, prostě střelíte někam, kde tušíte nepřítele a necháte pracovat algoritmy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
65nm Kenfieldy šly poměrně snadno taktovat ke 3,2GHz, proto byly velmi oblíbené nižší a výrazně levnější Q6600

4gh hranice byla spíš pro 45nm proces
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Neuvažovali jste o tom tenhle přehled uložit k ledu a spíš udělat nějaké zhodnocení toho, co se prodává v obchodech za prebuildy?


Jako reálně byste cokoliv z toho co je tu uvedené dnes někomu doporučili, byť jen jako základ bez grafiky?
Nevím, podle čeho vybíráte, ale kromě ­"jasných­" komponent si často říkám, proč proboha tohle.

Třeba vybrat desku do top sestavy bez interního USB C headeru je děsný šlendrián. Stejně tak ten coolermasteří kejs bych nechtěl ani zadarmo ­(za stejné nebo mírně vyšší peníze jsou na trhu mnohem lepší­)

A nějaký itx­/matx builld s 5600g by tam místo měl mít. Tohle řešení má dost co říci. Očekával bych pak nějakou práci s výběrem desky, kejsu a správně dimenzovaného zdroje. Hodně bych se zaměřil na výběr správných pamětí. Prostě doporučení. Ne nemastný neslaný výběr bůhvíčeho asi jen dle poměru cena výkon.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
poměr výkon­/watt měl lepší intel
poměr výkon­/cena mělo lepší amd

AMD i se zatracovanými FXky mělo velmi adekvátní výkon s ohledem na pořizovací cenu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
tak intel moc chladiče nedělá, takže tam prostor pro výdělek nemá a má proto kompatibilitu více než slušnou ­- nějakých 12let jdou recyklovat
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
souhlasím, kompatibilita chladičů pro intel je více než slušná. nekompatibilita desek v rámci generací je zcela jiná pohádka.
jen je nutno říct, že první 75mm revize pro 1156 měly často problémy v budoucnu:
- Ty co se šroubují a potřebují cutom backplate měly problém s tím plechem, co se dává u motherboardu pod patici. ­(měnil se­)
- ty co jsou jen na push piny měly problém s přítlakem ­(změny tlouštěk­)

pokud výrobce už v době 1156ky trefil správně systém ­(backplate s vekou dírou uprostřed­) a montáž šrouby přes pružinky tak udělal zákazníkovi radost
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Zase propagandistické polopravdy.
Samozřejmě že tesla potřebuje veškeré dotace a státní zásahy. Protože přesně tyhle věci dělají z jejich aut žádaný artikl.

To, že by byla v zisku i bez prodeje povolenek je totiž jen střípek celého obrazu.

Ono když jedné automobilce zakážete celou řadu motorů, vyhodíte do koše astronomické investice na vývoj, zdaníte neúnosně její výrobky a z výsledného produktu tak uděláte ve výsledku nepříliš zajímavou věc a druhou firmu postavíte do situace, že jsou její výrobky státem dotovány, majitelé mají úlevy na kdečem a ještě si může přijít na zajímavý bonus z prodeje ničeho ­(povolenek­) tak to není konkureční prostředí.

A kdyby ani za takovýchto podmínek neměl výrobce zisk, tak by to musel být nejhorší obchodník. Protože doslova státy se mu starají o prodeje a dusí konkurenci.

Takže abych to shrnul. NÁZEV ČLÁNKU JE LŽIVÝ. Tesla potřebuje emisní kredity. Možná nepotřebuje nutně jejich prodej, ale potřebuje jejich systém, aby křivil konkurenční prostředí a aby si díky tomu mohli za produkty říkat kolik potřebují. Protože na koupi tesly se skládá jejímu majiteli několik majitelů aut se spalovacím motorem.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(10)
Žádný a na to intel spoléhá. Mohlo by se ukázat že při těch 65wattech to výkonově není hitparáda
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Na samotnou hodnotu TDP nehledím. Zajímá mě výkon ­/ watt.
A ten má intel otřesný, protože zásadně uvádí výkon v oc stavu při brutální spotřebě a prekrocenem tdp. Výkonem na základních taktech se nechlubí, protože kdyby tam neměl problém, tak nerazi politiku ­"výkon za každou cenu­"
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
No co by tím chtěl říct? Chceš­-li vyšší FPS, tak zvyš detaily. Normálka :­)


K článku:

ono je tohle srovnání pěkně na hlavu, protože srovnávat nějaké presety je pěkně naprd. Textury na Ultra určitě ocením, stejně tak vyhlazování, ale vodu, stíny nebo paprsky rozhodně na ultra mít nemusím. Jen jsem tím chtěl říct, že ve většině titulů jsou ty přednastavené úrovně náročnosti vykreslování pěkně nesmyslné a rozumně nastavený vlastní profil může skloubit jak výborný vizuál tak velmi slušná fps.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(12)  nízká(0)
Rozumím jen té části o lejnu. To podle mě je celkem výstižné zhodnocení prohlášení managementu Intelu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Hmm, zrovna u Wazone mi víc než cheateři přijde jako větší problém crossplay, kde majitelé konzolí mají k dispozici aimbota, pardon, aim­-assist. A když se člověk dívá na killcamu, kam dotyčný s tou sniperkou mířil a kolik pixelů z helmy bylo za tou bednou vidět, tak je to skoro větší svinstvo než jeden magor, který střílí skrz zdi. Toho většinou v dalším matchi nepotkáte, zato konzolistů je tam víc než půlka.
A jo, zkoušel jsem si to, přepnul jsem na xboxcontroller, lehnul si někam do keře , namontoval termál, a když se v něm něco mihnulo, tak jsem prostě někam tím směrem vystřelil a ono to dávalo jeden headshot za druhým.

Tak trochu rozdíl. Ono je to vidět na Plunder, kde se je třeba hýbat a nejde jen ležet v keři.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Jestli je pravděpodobnost 1:30 a jeden pokus stojí 200,­- tak za 6000,­- budu mít 30 náhodných procesorů. Jeden z nich bude teoreticky zen2. Teď záleží, jestli ten zbytek je dekádu starý odpad nebo něco jako pentium g4650.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nejsou oni trochu mimo, že mají potřebu sdělovat světu rozdíly mezi NAS kou a interním raidem NVME disků?
Co nám objasní příště? Nevýhody autobusu v závodech formule, nebo naopak překážky městského provozu pro sportovní vozy?

Dále by si ctihodní mohli zjistit, aby ze sebe nedělali úplného vola, že třeba x570 socket nebo cokoliv pro trko má linek dost na provozování i takového nepěkného raidu, jako je ten s číslem 5

Dále jsme toho názoru, že jen hovado nebo hardwarový onanista teoretik použije raid 0 z flash disků na jakákoliv kritická data. Na TEMP dobrý, případně místo obrovského swapu též akceptovatelné, ale na cokoliv jiného je to zhovadilost a kohokoliv, kdo by mi podobné řešení nabízel bych nakopal zepředu do prdele.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
To by byla asi celkem cesta do pekel.

Když si vezmu jaký opruz je demontovat chladič a namontovat místo něj vodní blok, tak je to operace na pěkně dlouho. A asi je rozumnější, když chladiče montuje někdo, kdo víc co dělá ­(nebo v tom aspoň má nějakou praxi a pravděpodobně i nějaké zaškolení­), byť se občas stane nějaký exces, než aby to každý dělal poprvé.

Musím říc, že u mě je sundavání chaldiče GPU nejméně oblíbená činnost ­(hned po rozebírání notebooků­). Krátké kablíky z pcb k fanům a led, spopust atrčících součástek, na které s emusí dát extrémní pozor, opatrné povolování a utahování šroubků ve správném pořádí... prostě fuj.

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ale tak jistě. Steam statistiky. Známe a rozhodně věříme.

Na stařičkém notebooku s Intel HD a nvidia 850M se mě to ptá snad co čtvrt roku, na počítačíchm, kde opravdu něco hraji ještě nikdy.

Ale jinak bych věřil, že 3090 nvidií je v oběhu víc než 6800 amd karet. AMD zjevně upřednostnilo ve výrobních kapacitách konzole, které mělo určitě smluvně mnohem pevněji nasmlouvané.
Z toho co sleduji za HW kanály, tak vždycky mají na polících a v nových sestavách RTX karty a o AMD se většinou vyjadřují, že je těžké je sehnat. Byť CPU je ve většeině případů něco od AMD, takže bych to rozhodně nesváděl na nějaké intel+nvidia spiknutí. Radeony prostě nejsou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
Já bych se nestrachoval.
Tak se prostě o TDP nebo spotřebě bude lhát. Někdo to dělá už hodně dlouho a žádný z regulačních orgánů to netrápí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
uvědomujete si, že jste řekl to samé jako:

Je demence ničit zabavené drogy, vždyť se dají někde za hranicemi, kde je to legální prodat za slušnou cenu.

Samozřejmě, dovedl bych si představit, že prodej zařízení za účelem kompenzace škody by měl smysl, ale bylo by to stejné pokrytectví jako prodávat šperháky a páčidlo zabavené vykradači bytů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Jen bych podotkl, že znám hráče, kteří jsou mnohem úspěšnější než podvodníci. Obzvlášť u teamových her, kde spolupráce dobrého týmu porazí i cheatera, který většinou hraje sám za sebe. Tedy pokud ten tým nepostřílí skrz kopec přes půl mapy, s tím se toho moc nenadělá.

Dokonce jsem zažil situaci, kdy známý hrál inkognito kvůli všeobecnému hejtu pod novým účtem ­(je tak dobrý, že se stával se svým týmem cílem útoků cheaterů­).
No a jeho vlastní příbuzný s kterým ho to náhodně v jedné hře dalo do stejného týmu na něj kvůli jeho nadprůměrnému výkonu řval, že je patetický cheater a ať si vypne aimbota.

Tolik k těm statistikám.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Tak každý má hodnoty jinde.

Většina lidí chce někde bydlet a k životu potřebují vodu, jídlo, šikne se i teplo a elektrika. Chápu, že většina těchto potřeb s drogou v těle a holkou v posteli odpadá, ale holt přízemní potřeby vyžadují nějaké ty jistoty.

Jako je fajn, že si za BTC můžu kopit kilo kosu a dvě bulharky a když důvěra investorů dá, tak to zítra bude kilo a tři bulharky a když ne, tak to holt zvládnu jen s tou jednou, ale pro mě je spíš zásadní, jestli si za svou výplatu koupím nákup a náhodou mi u kasy neřeknou, že jako dobrý, ale za těch 100 fiat peněz si dnes koupím jen jabko a rohlík. Ale můžu počkat, třeba za týden za těch 100 koupím stejk a pět kilo brambor.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
problém bank je jinde


1­) banky nepůjčují své peníze. Myslíte si, že když dostanete hypotéku, tak banka vám pošle deset milionů z nějkaého svého účtu které nějak vydělala? Vůbec. Banka má licenci na to, aby za souhlasu STÁTU vygeneroval na vašem účtu těch 10 mega. Takže najednou je v ekonomice víc peněz. Vy pak splácíte půjčku a úroky v reálných penězích, takže banka s nulovými náklady ­(jen vygenerovala položku v databázi­) dostává zpět peníze. Jak splácíte, tak se ty virtuální peníze na virtuálním účtu umazávají, ale úroky už má v ­"reálných penězích­".

2­) padne li banka, sanuje se problém ze státního ­- tedy kapitalizace zisku, socializace ztrát


v obou případech je na vině stát ­- dovoluje bance půjčovat neexistující peníze a pokud banka nedělá nesmysly, tak jí nechá celý zisk ­- nutno podotknout že ničeho ­(defakto jen z administrativy, kdy si hodně dobře pojistila, aby dostala ­"své­" peníze zpět­) a pokud to banka neustojí, tak její ztrátu hradíme my ze státního.

-­-­-­- prostě je rozdíl, jeslti vám půjčím 10 000 a domluvíme se, že mi vrátíte po čase 11. Pokud těch 10k nemám, tak je nepůjčím a pokud je mám, tak si dobře rozmyslím, jestli je chci vůbec půjčovat a jeslti vám a za těchto podmínek.
Banky půjčují neomezeně komukoliv kdo nějak prokáže, jako že bude moct splácet. A buď brutálně vydělávají a nebo jejich průšvihy zaplatíme my
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Jistě. O tom co je pravda bude nadále rozhodovat korporace. Proč tím zatěžovat lidi.
A takové drobnosti, jako že se pravda během doby několikrát změní nikoho nerozhodní. Prostě budeme banovat jako doposud dle aktuální stranické linie.

Buď je vaše animozita k DJT taková, že nedokážete vnímat oc mu jde a nebo s cenzurou vysloveně souhlasíte. V obou případech se za vás stydím.

(A tohle píšu, protože ještě můžu. Je mi jasný že už dlouho nebudu moct, prorze svazaci jako vy se o to postarají.­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(4)
Klidně do toho, moje pračka má wifi :D ­(nikdy se mi sice nepodařilo zprovoznit aplikaci, takže vlastně nevím, k čemu je ta wifi dobrá. Naštěstí pere i bez toho.­)

Jinak není tradičním produktem praní legalizace ­"špinavých­" peněz?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Asi nemám problémy s free to play hrami, kde by to bylo. Třeba ve warzone. Nechceš si kupovat season pas a nemáš dost nagrinděno? Tak koukni na reklamu. Praktikuju to tak u mobilních her. Když mě něco baví, zaplatím za odstranění reklam a tu a tam jsem ochotný kouknout na nějakou pro nějaký bonus. Ale když simám vybrat jeslti koupit double coins za 2eura nebo po každé misi koukat na reklamu, tak jim jednozančně dám dvě eura.


Velký problém bych měl u titulů za plnou cenu, dokonce tak velký, že bych tu hru nekoupil. Asi bych rozdýchal nějaký productplacement ­(jakože na billboardech ve hře by byly opravdové reklamy, něco běželo na nějaké obrazovce a tak, ale jestli se mi v jakékoliv placené hře mihne přes celou obrazovku byť jen jednou nabídka na to, jestli chci vidět reklamu, tak takovou hru nebudu hrát.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Zažili jme tu kampeličky. Úroky krásných 10% a víc... lidé pak většinou přišli o všechno.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)