www.svethardware.cz
>
>

Xanadu začalo nabízet cloudovou službu s kvantovým počítačem

Xanadu začalo nabízet cloudovou službu s kvantovým počítačem
, , aktualita
Společnost Xanadu jako první nabízí kvantový počítač s fotonickým čipem k pronájmu v rámci služby Xanadu Quantum Cloud. Je k dispozici jako výpočetní server podobně jako mnoho jiných cloudových služeb.
K oblíbeným
reklama
Dnes je naprosto běžné, že firmy využívají výpočetní síly velkých poskytovatelů výpočetního výkonu. Provoz vlastních serverů ustupuje a mnozí využívají např. takových služeb, jako jsou Amazon Web Services a podobné. V případě společnosti Xanadu tu máme také podobnou cloudovou službu Xanadu Quantum Cloud, velkým rozdílem je ale to, na jakém hardwaru běží. Zákazníci zde totiž mohou využít poprvé kvantový počítač s fotonickým čipem. Doposud byl dostupný jen několika výzkumným centrům, jakými jsou např. Creative Destruction Labs, Scotia Bank, BMO a Oak Ridge National Laboratory (ORNL).
 
Xanadu logo
 
Nyní se tak nabídka rozšiřuje a služby nabízí i průmyslu. Ze začátku budou k dispozici systémy s 8 a 12 qubity, později přibudou i 24qubitové systémy. Kvantové počítače Xanadu mohou pracovat při běžných pokojových teplotách (není potřeba kryogenických teplot) a lze je snadno integrovat do stávající optické síťové infrastruktury. Xanadu před rokem od investorů vybralo 32 milionů USD, dostalo i granty od DARPA a SDTC. Celkově bylo investováno 45 milionů USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala