Xbox Game Bar dostal na PC nové Widgety od jiných firem

Xbox Game Bar dostal na PC nové Widgety od jiných firem
, , aktualita
Microsoft ohlásil, že Windows 10 a jejich Xbox Game Bar dostávají nové widgety, které připravily ostatní společnosti, a to Razer, XSplit a Intel. Očekávat můžeme navíc další várku, neboť i jiné firmy vyjádřily zájem.
K oblíbeným
reklama
Widgety, čili různé malé utilitky nabízející různé funkce, které si můžeme libovolně přidávat na plochu, známe především z mobilního světa, ale nabízí je také na Xbox Game Bar na PC. Nyní můžeme očekávat, že se jejich nabídka začne rozšiřovat, čímž Microsoft v podstatě naváže na dřívější integraci Spotify. 
 
 
Nové widgety nenabídnou nevídané funkce, ale budou sloužit tomu, abychom nemuseli sahat rovnou po kombinaci kláves Alt+Tab a přepínat se do desktopu. Můžeme si tak potřebné funkce zobrazit navrch samotné hry, kterou tak nebude třeba minimalizovat. Občas to může tak i vyřešit případné problémy, neboť se může stát třeba to, že se hra při použití Alt+Tab zasekne nebo začne mít problémy se zvukem. Pro zobrazení Game Baru se mimochodem používá kombinace Win+G. 
 
 
Nově jsou k dispozici XSplit Gamecaster a Razer Cortex, které si můžeme najít ve Widget Store a nainstalovat. 
 
 
Widget Gamecaster poslouží pro streamování, aniž bychom tak museli přepínat na samotnou aplikaci. Můžeme tak započít a zastavit stream, použít chat, podívat se na nové události a statistiky, atd. Samotný widget také lze konfigurovat tak, aby nám zobrazil pouze důležité funkce a ty opravdu potřebné si můžeme i přilepit na obrazovku, aby byly viditelné i v průběhu hraní. 
 
 
Razer Cortex je další novinka, která poslouží pro nastavení systému pro vyšší výkon, což čítá třeba ukončení procesů a služeb běžících na pozadí, které nepotřebujeme, a které tak zbytečně zatěžují hardware. Můžeme také sledovat nejnovější Paid to Play hry, které nám umožní vydělávat Razer Silver, za něž si pak můžeme vybírat mezi různými odměnami.
 
Od Intelu je tu zase widget nahrazující Graphics Command Center pro nastavení grafiky, respektive tu teprve bude. Přijde v betaverzi ještě v průběhu jara. Microsoft také vyzývá další společnosti, aby i ony začaly pracovat na svých widgetech a k tomu nově nabízí betaverzi svého SDK pro Game Bar.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh
Jak se dalo očekávat, procesory Intel generace Coffee Lake pro desktopy budou postupně vytlačeny z trhu novou generací. Intel nyní informuje o přesném datu, kdy budou dodány na trh poslední kusy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA
Společnost Sony měla ve čtvrtek večer představit svou novou konzoli PlayStation 5, ovšem toho se nedočkáme a není jasné, kdy lze očekávat náhradní termín. Sony totiž tímto krokem podporuje aktuální protesty probíhající v USA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu
O existenci exoplanety Proxima b se obecně už dávno nepochybuje, ale vždy je dobré mít potvrzení z dalšího nezávislého zdroje. Tím je nový spektrograf ESPRESSO, který potvrdil i hmotnost planety a délku jejího oběhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení
Čerstvě máme na trhu novou verzi systému Windows 10, kterou označujeme za May 2020 Update, verzi 2004, nebo prostě za letošní velkou jarní aktualizaci. Její rozšiřování ale bylo nyní na většině typů zařízení pozastaveno. Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu
Intel se neodhodlal změnit svůj přístup k taktování desktopových procesorů ani v nejnovější generaci Comet Lake-S. Pomocí změny násobiče můžeme takto ladit výkon pouze procesorů K na sadě Z490, ale do toho vstupují výrobci základních desek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek