www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Xbox One dostanou Windows 10 v listopadu

Xbox One dostanou Windows 10 v listopadu
, , aktualita
Teprve před týdnem byly vypuštěny Windows 10 ve své finální verzi pro PC, ovšem Microsoft si chystá daleko více verzí tohoto systému, třeba pro IoT, mobilní telefony nebo Xbox One. Majitelé konzolí se mají dočkat letos v listopadu.
K oblíbeným
reklama
Zatím si tedy můžeme vyzkoušet Windows 10 ve verzi pro PC, přičemž dostupné jsou Home a Pro (samozřejmě 32 i 64bitové). Poslední generace herních konzolí Microsoftu, čili Xbox One, přišla původně se systémem založeným na jádru Windows 8, takže nebude velký problém pro ně připravit speciální verzi nových Windows 10, které dostanou jako aktualizaci někdy v letošním listopadu.

Microsoft ukazoval nové rozhraní Xbox One již na E3 a také včera na akco Gamescom, kdy oznámil i datum příchodu konečné verze. Její součástí bude tedy přepracované uživatelské rozhraní, ale také nové či upravené funkce. Jednou z nich je OneGuide, která bude přizpůsobena tak, aby se stala klíčovou součástí Xbox DVR pro záznam vysílání a jiného obsahu. Ve vybraných regionech bude také k dispozici sekce Watch, kde budou k dispozici filmy a seriály z různých služeb jako Netflix či HBO Go.

Přepracován bude také Store, stejně jako v desktopových Windows 10. Instalovat budeme moci aplikace, tedy za předpokladu, že budou určeny i pro Xbox One, což se týká především podpory ovladačů, jako je třeba malá bezdrátová QWERTY klávesnice. To by mělo platit i pro Kinect.

Mezi dosud neviděné novinky na Xbox bude patřit Cortana, která si také do této konzole najde cestu. Pro zadávání hlasových povelů či diktování bude ale zapotřebí Kinect, který poskytne audio vstup. Cortana bude také nejdříve k dispozici v USA a ve Spojeném království. Výše ukázaná malá klávesnice dostala označení Xbox Chatpad a je určená k připnutí přímo na gamepad.

Zdroj: Anandtech
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů