www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xbox představuje FastStart pro rychlý vstup do akce a další novinky

Xbox představuje FastStart pro rychlý vstup do akce a další novinky
, , aktualita
Včera jsme se podívali na to, jak konec prezentace Xboxu na E3 ovládl "hackerský" vstup CD Projekt Red s jejich trailerem na Cyberpunk 2077. O čem ale bylo celé představení Xboxu? Dozvěděli jsme se řadu novinek. 
reklama
Microsoft včera měl na E3 dlouhou prezentaci týkající se konzole Xbox a jejího ekosystému. V jejím rámci byla představena řada her a mezi nimi i zmíněný Cyberpunk 2077. Vedle toho jsme se dozvěděli také o nové schopnosti konzolí Xbox One zovoucí se FastStart, o pěti nových herních studiích a také o tom, že už v plném proudu probíhá vývoj příští generace Xboxu. 
 
 
Na youtubovém kanálu Xboxu můžeme najít celou řadu nových trailerů pro tituly The Division 2, Kingdom Hearts III, Metro Exodus, We Happy Few, Gears 5, PUBG (chystané novinky), Forza Horizon 4, Just Cause 4, Hitman 2 a dalších. 
 
 
Majitelé Xboxů jistě přivítají novou funkci známou jako FastStart, jejíž název hovoří za vše. Za úkol má minimalizovat prodlevu mezi koupí hry a tím, kdy ji budeme moci spustit. Microsoft mluví o technologii strojového učení, která slouží k prioritizaci stáhnutí těch nejvíce potřebných souborů. Prostě a jednoduše jde o obdobu funkce, kterou již delší dobu nabízí třeba obchod Origin. Hru si můžeme hrát už v době, kdy se stahuje, a to prostě proto, že ne všechna data musí být na jejím začátku k dispozici. Je možné, že se zde opravdu uplatní strojové učení, ale to zcela jistě bezpodmínečně k takové věci zapotřebí není. Lze si však představit, že AI dokáže zprovoznění takové funkce značně usnadnit a zautomatizovat.
 
Nicméně Microsoft uvedl FastStart jako náhradu předchozího "Ready to Start", a jde tedy o platformní záležitost, kterou nemusí podporovat dané hry. Fungovat by tak měla i na starších titulech a v průměru bychom mohli skočit do hry už po stáhnutí polovičního objemu dat. 
 
Je tu ale jeden základní předpoklad, a sice že musíme mít k dispozici alespoň 20Mb/s připojení k Internetu. Proč? Jednoduše proto, aby tu nebylo riziko, že zakrátko dospějeme ve hře k bodu, kdy budou zapotřebí dosud ještě nestažená data. Není ale jasné, zda bude systém nějak kontrolovat rychlost připojení a dle toho aktivovat či zakazovat funkci FastStart, nebo to nechá na nás. Sám bude zprovozněn v rámci červnové aktualizace pro Xbox. 
 
Co se týče pěti nových herních studií, ty si Microsoft pořídil za jedním hlavním účelem. Chce si zlepšit svou bilanci exkluzivních titulů, kterou má v porovnání s PS4 chudou. Nyní tak má k dispozici dvojnásobek herních studií než dříve, a to včetně zbrusu nového The Initiative. Akvizoval studio Playground Games (série Forza Horizon) a to samé čeká Ninja Theory (Devil May Cry), Undead Labs (State of Decay) a Compulsion Games (We Happy Few). 
 
 Xbox Adaptive Controller (ne plotýnkový vařič)
 
Nakonec tu máme nový Xbox Adaptive Controller, který jsme již zmínili v samostatné aktualitě. Tento velice zajímavý ovladač nejen pro lidi se specifickými potřebami (čili tělesně postižení, pokud nerozumíte newspeaku) bude k dispozici přímo na Microsoft Store za 100 dolarů. 
  
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní monitory čeká podstatné vylepšení podsvícení díky Mini-LED Herní monitory čeká podstatné vylepšení podsvícení díky Mini-LED
Společnost AU Optronics si dle Digitimes a LED Inside chystá velkou novinku týkající se podsvícení. Půjde o nasazení Mini-LED, které se mají představit především v herních panelech a výsledných monitorech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN odstartoval proces významného vylepšení Velkého hadronového urychlovače CERN odstartoval proces významného vylepšení Velkého hadronového urychlovače
Large Hadron Collider (LHC) je v provozu už od roku 2010 a nyní odstartoval proces jeho významného vylepšení, po němž budeme moci mluvit o HL-LHC, čili High-Luminosity. O co se v tomto případě jedná?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výrobci grafických karet očekávají v druhém pololetí výrazný pokles prodejů Výrobci grafických karet očekávají v druhém pololetí výrazný pokles prodejů
Tchaj-wanští výrobci a dodavatelé grafických karet musejí počítat s tím, že dodávky na trh budou mít v druhém letošním pololetí sestupnou tendenci. Důvod je naprosto zřejmý, a sice značně ochablý zájem těžařů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu External Funds Used ukáže celkovou útratu na Steamu
Pokud by vás zajímalo, kolik peněz už jste utratili na Steamu za hry či jiné zboží, dosud jste pomocí svého klienta neměli možnost, jak to rychle a přesně zjistit. Valve nám ale tuto možnost brzy dá a půjde o nástroj External Funds Used. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek