www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xbox představuje FastStart pro rychlý vstup do akce a další novinky

Xbox představuje FastStart pro rychlý vstup do akce a další novinky
, , aktualita
Včera jsme se podívali na to, jak konec prezentace Xboxu na E3 ovládl "hackerský" vstup CD Projekt Red s jejich trailerem na Cyberpunk 2077. O čem ale bylo celé představení Xboxu? Dozvěděli jsme se řadu novinek. 
reklama
Microsoft včera měl na E3 dlouhou prezentaci týkající se konzole Xbox a jejího ekosystému. V jejím rámci byla představena řada her a mezi nimi i zmíněný Cyberpunk 2077. Vedle toho jsme se dozvěděli také o nové schopnosti konzolí Xbox One zovoucí se FastStart, o pěti nových herních studiích a také o tom, že už v plném proudu probíhá vývoj příští generace Xboxu. 
 
 
Na youtubovém kanálu Xboxu můžeme najít celou řadu nových trailerů pro tituly The Division 2, Kingdom Hearts III, Metro Exodus, We Happy Few, Gears 5, PUBG (chystané novinky), Forza Horizon 4, Just Cause 4, Hitman 2 a dalších. 
 
 
Majitelé Xboxů jistě přivítají novou funkci známou jako FastStart, jejíž název hovoří za vše. Za úkol má minimalizovat prodlevu mezi koupí hry a tím, kdy ji budeme moci spustit. Microsoft mluví o technologii strojového učení, která slouží k prioritizaci stáhnutí těch nejvíce potřebných souborů. Prostě a jednoduše jde o obdobu funkce, kterou již delší dobu nabízí třeba obchod Origin. Hru si můžeme hrát už v době, kdy se stahuje, a to prostě proto, že ne všechna data musí být na jejím začátku k dispozici. Je možné, že se zde opravdu uplatní strojové učení, ale to zcela jistě bezpodmínečně k takové věci zapotřebí není. Lze si však představit, že AI dokáže zprovoznění takové funkce značně usnadnit a zautomatizovat.
 
Nicméně Microsoft uvedl FastStart jako náhradu předchozího "Ready to Start", a jde tedy o platformní záležitost, kterou nemusí podporovat dané hry. Fungovat by tak měla i na starších titulech a v průměru bychom mohli skočit do hry už po stáhnutí polovičního objemu dat. 
 
Je tu ale jeden základní předpoklad, a sice že musíme mít k dispozici alespoň 20Mb/s připojení k Internetu. Proč? Jednoduše proto, aby tu nebylo riziko, že zakrátko dospějeme ve hře k bodu, kdy budou zapotřebí dosud ještě nestažená data. Není ale jasné, zda bude systém nějak kontrolovat rychlost připojení a dle toho aktivovat či zakazovat funkci FastStart, nebo to nechá na nás. Sám bude zprovozněn v rámci červnové aktualizace pro Xbox. 
 
Co se týče pěti nových herních studií, ty si Microsoft pořídil za jedním hlavním účelem. Chce si zlepšit svou bilanci exkluzivních titulů, kterou má v porovnání s PS4 chudou. Nyní tak má k dispozici dvojnásobek herních studií než dříve, a to včetně zbrusu nového The Initiative. Akvizoval studio Playground Games (série Forza Horizon) a to samé čeká Ninja Theory (Devil May Cry), Undead Labs (State of Decay) a Compulsion Games (We Happy Few). 
 
 Xbox Adaptive Controller (ne plotýnkový vařič)
 
Nakonec tu máme nový Xbox Adaptive Controller, který jsme již zmínili v samostatné aktualitě. Tento velice zajímavý ovladač nejen pro lidi se specifickými potřebami (čili tělesně postižení, pokud nerozumíte newspeaku) bude k dispozici přímo na Microsoft Store za 100 dolarů. 
  
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Yuneec Mantis Q, hlasem ovládaný kompaktní dron Yuneec Mantis Q, hlasem ovládaný kompaktní dron
Společnost Yuneec představila nový kompaktní dron Mantis Q. Ten umí nahrávat až 4K video a fotit do RAW formátu. Ve vzduchu vydrží přes půl hodiny a je možné jej ovládat i s pomocí hlasových příkazů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Enermax vylepšil vodní chlazení Liqtech TR4 II o RGB LED Enermax vylepšil vodní chlazení Liqtech TR4 II o RGB LED
Společnost Enermax aktualizovala své vodní chlazení Liqtech TR4 II. To je schopno uchladit i přetaktované procesory AMD Threadripper, neboť si má poradit až s 500W spotřebou. Novinkou je však RGB podsvícení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
SpaceX: Dragon s lidskou posádkou poletí v dubnu SpaceX: Dragon s lidskou posádkou poletí v dubnu
Vypadá to, že z dvojice firem SpaceX a Boeing má nyní ta první na dosah prvenství jako firma, která dokáže vyslat člověka do vesmíru, a to přímo na oběžnou dráhu. SpaceX to chce poprvé vyzkoušet v dubnu příštího roku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vysvětluje taktovací funkci Precision Boost Overdrive AMD vysvětluje taktovací funkci Precision Boost Overdrive
Už jsme se jednou věnovali funkci Precision Boost Overdrive, kterou nabízejí procesory AMD Threadripper druhé generace, ovšem pouze okrajově. Nyní se ale na ni podíváme blíže, a to i díky nově zveřejněným materiálům. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely
EVGA se pochlubila novou deskou, která je určena pro zákazníky mající zájem o menší sestavu založenou na procesorech Intel pro patici LGA 2066. Jde tak o HEDT procesory včetně zatím nejvýkonnějšího 18jádrového modelu.
Včera, aktualita, Jan Vítek