www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xeon W-3175X se 28 jádry se chystá na trh, vypadá to alespoň na 4000 eur

Xeon W-3175X se 28 jádry se chystá na trh, vypadá to alespoň na 4000 eur
, , aktualita
Intel dle všeho již brzy uvede na trh svůj nejlepší HEDT procesor, a sice 28jádrový Xeon W-3175X, který přijde jako odpověď na procesory Threadripper 2000. Půjde však o speciál tvořící vlastní platformu, jehož cena nebude nízká. 
reklama
Popravdě řečeno, pokud bude cena procesoru Xeon W-3175X kolem 4000 dolarů či eur, bude to ještě dobré, protože procesory Xeon Platinum s 28 jádry, na nichž bude založen, stojí ještě mnohem více. Na druhou stranu, procesory Threadripper 2000 stojí nanejvýš 1800 dolarů a nabízí až 32 jader, takže pokud W-3175X něčím v pozitivním slova smyslu zaujme, poměrem výkonu a spotřeby to rozhodně ne. 
 
 
Je také dávno jasné, že Xeon W-3175X bude vyžadovat vlastní platformu, respektive upravenou platformu ze serverového prostředí. Prostě a jednoduše nepatří mezi ostatní HEDT procesory Intelu, s nimiž nesdílí patici. Potřebuje desku s paticí LGA 3647 a zatím to vypadá, že sám tento Xeon bude tím jediným procesorem, který se v HEDT deskách s LGA 3647 bude moci použít. 
 
Xeon W-3175X tedy nabídne 28 jader plus Hyperthreading se základním taktem 3,1 GHz a turbem 4,3 GHz, přičemž 32jádrový Threadripper 2990WX má 3 až 4,2 GHz. Dále tu máme 38,5 MB L3 cache, podporu 6kanálových pamětí DDR4 na 2666 MHz a 68 linek PCIe (z toho 44 přímo v CPU a ostatní v čipsetu). V čem bude mít Intel oproti AMD zcela jistě navrch, je právě přístup do operační paměti. Jednak má jeho Xeon o dva kanály víc a potom je mohou všechna procesorová jádra využít stejně dobře, zatímco v procesorech Threadripper tomu tak není. Tam musí polovina jader přistupovat k pamětem prostřednictvím sousedního procesorového čipu, a to má své značné dopady na výkon. 
 
ASUS ROG Dominus Extreme 
 
Server WCCFTech už našel procesor Intel Xeon W-3175X v několika obchodech, kde je k dispozici přinejlepším za cenu 4140 eur (Ediscomp), ale někde také podstatně dráž, jako 6000 eur v Kikatek. Kde jsou ty časy, kdy to nejlepší od Intelu bylo vždy za cenu 999 dolarů. Tyto časy skončily s nástupem procesorů Haswell-E v roce 2014, ale to šlo ještě o mírné zvýšení na 1059 dolarů. Po příchodu 14nm HEDT čipů už se ceny utrhly ze řetězu a dostaly se postupně na částku 1999 USD. Uvidíme ještě, jak na tom budou Cascade Lake-X HEDT s 18 jádry, které však mají dorazit až pozdě v příštím roce. 
 
Zdroj: WCCFTech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek