www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xeon W-3175X se 28 jádry se chystá na trh, vypadá to alespoň na 4000 eur

Xeon W-3175X se 28 jádry se chystá na trh, vypadá to alespoň na 4000 eur
, , aktualita
Intel dle všeho již brzy uvede na trh svůj nejlepší HEDT procesor, a sice 28jádrový Xeon W-3175X, který přijde jako odpověď na procesory Threadripper 2000. Půjde však o speciál tvořící vlastní platformu, jehož cena nebude nízká. 
K oblíbeným
reklama
Popravdě řečeno, pokud bude cena procesoru Xeon W-3175X kolem 4000 dolarů či eur, bude to ještě dobré, protože procesory Xeon Platinum s 28 jádry, na nichž bude založen, stojí ještě mnohem více. Na druhou stranu, procesory Threadripper 2000 stojí nanejvýš 1800 dolarů a nabízí až 32 jader, takže pokud W-3175X něčím v pozitivním slova smyslu zaujme, poměrem výkonu a spotřeby to rozhodně ne. 
 
 
Je také dávno jasné, že Xeon W-3175X bude vyžadovat vlastní platformu, respektive upravenou platformu ze serverového prostředí. Prostě a jednoduše nepatří mezi ostatní HEDT procesory Intelu, s nimiž nesdílí patici. Potřebuje desku s paticí LGA 3647 a zatím to vypadá, že sám tento Xeon bude tím jediným procesorem, který se v HEDT deskách s LGA 3647 bude moci použít. 
 
Xeon W-3175X tedy nabídne 28 jader plus Hyperthreading se základním taktem 3,1 GHz a turbem 4,3 GHz, přičemž 32jádrový Threadripper 2990WX má 3 až 4,2 GHz. Dále tu máme 38,5 MB L3 cache, podporu 6kanálových pamětí DDR4 na 2666 MHz a 68 linek PCIe (z toho 44 přímo v CPU a ostatní v čipsetu). V čem bude mít Intel oproti AMD zcela jistě navrch, je právě přístup do operační paměti. Jednak má jeho Xeon o dva kanály víc a potom je mohou všechna procesorová jádra využít stejně dobře, zatímco v procesorech Threadripper tomu tak není. Tam musí polovina jader přistupovat k pamětem prostřednictvím sousedního procesorového čipu, a to má své značné dopady na výkon. 
 
ASUS ROG Dominus Extreme 
 
Server WCCFTech už našel procesor Intel Xeon W-3175X v několika obchodech, kde je k dispozici přinejlepším za cenu 4140 eur (Ediscomp), ale někde také podstatně dráž, jako 6000 eur v Kikatek. Kde jsou ty časy, kdy to nejlepší od Intelu bylo vždy za cenu 999 dolarů. Tyto časy skončily s nástupem procesorů Haswell-E v roce 2014, ale to šlo ještě o mírné zvýšení na 1059 dolarů. Po příchodu 14nm HEDT čipů už se ceny utrhly ze řetězu a dostaly se postupně na částku 1999 USD. Uvidíme ještě, jak na tom budou Cascade Lake-X HEDT s 18 jádry, které však mají dorazit až pozdě v příštím roce. 
 
Zdroj: WCCFTech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů