www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xeon W-3175X se 28 jádry se chystá na trh, vypadá to alespoň na 4000 eur

Xeon W-3175X se 28 jádry se chystá na trh, vypadá to alespoň na 4000 eur
, , aktualita
Intel dle všeho již brzy uvede na trh svůj nejlepší HEDT procesor, a sice 28jádrový Xeon W-3175X, který přijde jako odpověď na procesory Threadripper 2000. Půjde však o speciál tvořící vlastní platformu, jehož cena nebude nízká. 
K oblíbeným
reklama
Popravdě řečeno, pokud bude cena procesoru Xeon W-3175X kolem 4000 dolarů či eur, bude to ještě dobré, protože procesory Xeon Platinum s 28 jádry, na nichž bude založen, stojí ještě mnohem více. Na druhou stranu, procesory Threadripper 2000 stojí nanejvýš 1800 dolarů a nabízí až 32 jader, takže pokud W-3175X něčím v pozitivním slova smyslu zaujme, poměrem výkonu a spotřeby to rozhodně ne. 
 
 
Je také dávno jasné, že Xeon W-3175X bude vyžadovat vlastní platformu, respektive upravenou platformu ze serverového prostředí. Prostě a jednoduše nepatří mezi ostatní HEDT procesory Intelu, s nimiž nesdílí patici. Potřebuje desku s paticí LGA 3647 a zatím to vypadá, že sám tento Xeon bude tím jediným procesorem, který se v HEDT deskách s LGA 3647 bude moci použít. 
 
Xeon W-3175X tedy nabídne 28 jader plus Hyperthreading se základním taktem 3,1 GHz a turbem 4,3 GHz, přičemž 32jádrový Threadripper 2990WX má 3 až 4,2 GHz. Dále tu máme 38,5 MB L3 cache, podporu 6kanálových pamětí DDR4 na 2666 MHz a 68 linek PCIe (z toho 44 přímo v CPU a ostatní v čipsetu). V čem bude mít Intel oproti AMD zcela jistě navrch, je právě přístup do operační paměti. Jednak má jeho Xeon o dva kanály víc a potom je mohou všechna procesorová jádra využít stejně dobře, zatímco v procesorech Threadripper tomu tak není. Tam musí polovina jader přistupovat k pamětem prostřednictvím sousedního procesorového čipu, a to má své značné dopady na výkon. 
 
ASUS ROG Dominus Extreme 
 
Server WCCFTech už našel procesor Intel Xeon W-3175X v několika obchodech, kde je k dispozici přinejlepším za cenu 4140 eur (Ediscomp), ale někde také podstatně dráž, jako 6000 eur v Kikatek. Kde jsou ty časy, kdy to nejlepší od Intelu bylo vždy za cenu 999 dolarů. Tyto časy skončily s nástupem procesorů Haswell-E v roce 2014, ale to šlo ještě o mírné zvýšení na 1059 dolarů. Po příchodu 14nm HEDT čipů už se ceny utrhly ze řetězu a dostaly se postupně na částku 1999 USD. Uvidíme ještě, jak na tom budou Cascade Lake-X HEDT s 18 jádry, které však mají dorazit až pozdě v příštím roce. 
 
Zdroj: WCCFTech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře