reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Xhonza

Registrace: 16.9.2005
Komentářů: 78, score -0.7
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 27.2.2013 s hodnocením 0:
Nejprodávanější univerzální LG IPS235P mnohokrát ověřený zákazníky není v doporučených.
Každý monitor je ve výrobě individuálně zkalibrován a přiložený certifikát není cárem papíru. Vyhoví všem i nejnáročnějším hráčům, je výškově nastavitelný s Pivotem. Tento skvost dostanete koupit za nízkou cenu okolo 4 tis: http:­/­/www.alza.cz­/23­-lg­-ips235p­-bn­-d310719.htm

Novější LG IPSxx7L, mají dokonce HW kalibraci a obraz je ještě dokonalejší než u IPS235. Profíkovi stačí dokoupit sondu, aby si mohl uložit barevný profil. U těchto monitorů musí být dokončen dobře ovládatelný „TrueColor Finder“, pak kontrast můžeme naměřit přes celý průběh jasu více jako 1100:1, což je na IPS vynikající. Pavel Kováč to ve své recenzi neudělal tak naměřil kontrast jen okolo 250:1.
Komentář z 26.1.2013 s hodnocením -1:
Žádná reklama.
U toho LG IPS237L je TrueColor Finder spíše závadou, než jej spustíte pohybuje se staticky kontrast okolo podprůměrných 800:1, ale jakmile v něm dokončíte hardwarovou kalibraci není problém naměřit více než 1100:1 napříč všemi hladinami jasu.
Další závadou může být, že monitor má z digitálních vstupů jen HDMI. Rámeček má fyzickou šířku 11 mm, úzký je jen opticky. Na svém IPS235 jsem naměřil šířku 18 mm.
Jinak IPS237L převyšuje ostatní, přesným nastavením barev i škály šedé již z výroby ­(kalibrační protokol­), má hardwarovou kalibrací, rychlou odezvou s OverDrive, nízkou cenou, celkem rovnoměrné podsvícení. Má matrici IPS s vynikajícími pozorovacími úhly. Myslím si, že zde je daleko podhodnocen. Za takovou cenu ­(4t­) nic lepšího nekoupíte.
Komentář z 25.1.2013 s hodnocením -1:
Pokud objednáte můžete mít na stole již 6. 2. : http:­/­/www.czc.cz­/lg­-flatron­-ips235p­-bn­-lcd­-monitor­-23­/100778­/produkt

Nejprodávanější monitor byl zcela vyprodán, všechny pak byly pod vánočními stromečky. ;­-­)

Lze tento monitor do Doporučených LCD ještě přidat?

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 25.1.2013 s hodnocením -1:
Monitor je vybaven „TrueColor Finder“ pro optimální obraz, teprve po jeho dokončení je pak naměřen kontrast více než 1100:1 napříč všemi hladinami jasu! Technologie „MEGA CONTRAST RATIO“ zajišťuje vynikající kontrastní poměr, který zvyšuje světlost a jasnost obrazu. Kupříkladu jen HW kalibrace jej řadí do vyšší třídy. Odezva je s OverDrive dostatečně rychlá i pro nejnáročnější hráče.

Není dnes při levných cenách kvalitních IPS hlouposti doporučovat TN panely?

Nejprodávanější IPS235P je stále v nabídce LG, IPS235V je již s nabídky vypuštěn. Doufám, že do konce února bude zase na trhu.