www.svethardware.cz
>
>
>

Xiaomi byla vyřazena z černé listiny Spojených států

Xiaomi byla vyřazena z černé listiny Spojených států
, , aktualita
Letos na začátku roku jsme se dozvěděli, že krom jiných dalších společností byla na černou listinu Spojených států zařazena také firma Xiaomi. Tento výrobce telefonů a jiné elektroniky se ovšem úspěšně bránil u soudu. 
K oblíbeným
reklama
Xiaomi tak byla zařazena na černou listinu teprve nedávno a firma se tak ocitla v nebezpečí, že nebude moci využívat americké technologie, což dostalo na kolena i Huawei. Ovšem Xiaomi se rozhodla bránit u soudu a odmítla tvrzení amerického Ministerstva obrany, že by byla napojena na čínskou armádu. 
 
 
Společnost Xiaomi nyní s vládou Spojených států dosáhla jisté mimosoudní dohody, na jejímž základě bude z černé listiny vyškrtnuta, díky čemuž její akcie na burze v Hong Kongu ihned vyskočily o téměř 7 procent. Nutno dodat, že už v březnu vydal americký soud příkaz, aby bylo embargo dočasně pozastaveno a soudce Rudolph Contreras k tomu řekl, že Xiaomi pravděpodobně tento spor vyhraje. 
 
Emily Horne, mluvčí White House National Security Council, k tomu nyní uvedla, že vláda USA je i nedále znepokojena investicemi amerických firem do společností napojených na čínskou armádu a je i nadále odhodlána vyvíjet na takové společnosti tlak. 
 
Co se týče společnosti Xiaomi, která byla založena miliardářem Lei Junem před více než deseti lety, do té velice brzy po založení investovala americká společnost Qualcomm. Specializuje se na mobilní telefony a jinou mobilní elektroniku, ale také televizory, vysavače a jiné produkty chytré domácnosti. A jako taková byla tato firma vcelku neočekávaný cíl amerického Ministerstva obrany. 
 
Zdroj: Bloomberg


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rover NASA Perseverance vyrazil na svou vědeckou cestu po Marsu Rover NASA Perseverance vyrazil na svou vědeckou cestu po Marsu
Rover Perseverance odstartoval svou dlouhou cestu k Marsu minulý rok v létě, nyní už na povrchu rudé planety ukončil svou testovací fázi a vydal se na pouť, která by měla být plná vědeckých objevů.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
HBM3 paměti od SK Hynix slibují 665GB/s na 1024bitové sběrnici HBM3 paměti od SK Hynix slibují 665GB/s na 1024bitové sběrnici
SK Hynix připravuje extrémně rychlé paměti HBM3 (High Bandwidth Memory). Ty slibují o téměř polovinu vyšší rychlost než předchozí modely HBM2E a konkrétně by mělo jít o opravdu hodně vysokých 5,2 Gbps na pin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SSD Seagate FireCuda 520 v limitované edici Cyberpunk 2077 SSD Seagate FireCuda 520 v limitované edici Cyberpunk 2077
Společnost Seagate si připravila limitovanou edici svých SSD FireCuda 520. Ty se vztahují ke hře Cyberpunk 2077, což také znamená stylový design ve stylu hry a také omezenou nabídku na 2077 kusů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple zaplatil miliony USD ženě, jejíž lechtivé fotky dali na FB technici Pegatronu Apple zaplatil miliony USD ženě, jejíž lechtivé fotky dali na FB technici Pegatronu
Společnost Apple nedávno žehlila problém jednoho ze servisních středisek svých produktů. Šlo o firmu Pegatron, která je výrobcem některých iPhonů. Servisní technici totiž z opravovaného telefonu mladé studentky nahráli její lechtivé fotky na internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Prohlížeč Vivaldi 4.0 přináší RSS čtečku, e-mailového klienta i překladač Prohlížeč Vivaldi 4.0 přináší RSS čtečku, e-mailového klienta i překladač
Internetový prohlížeč Vivaldi sice nefiguruje na předních příčkách trhu s browsery, ale tvůrci dále pokračují ve vývoji a verze 4.0 přináší výrazná vylepšení. Najdeme tu RSS čtečku, e-mailového klienta i překladač.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře