reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Xiaomi byla vyřazena z černé listiny Spojených států

, , aktualita
Xiaomi byla vyřazena z černé listiny Spojených států
Letos na začátku roku jsme se dozvěděli, že krom jiných dalších společností byla na černou listinu Spojených států zařazena také firma Xiaomi. Tento výrobce telefonů a jiné elektroniky se ovšem úspěšně bránil u soudu. 
Xiaomi byla vyřazena z černé listiny Spojených států
Xiaomi tak byla zařazena na černou listinu teprve nedávno a firma se tak ocitla v nebezpečí, že nebude moci využívat americké technologie, což dostalo na kolena i Huawei. Ovšem Xiaomi se rozhodla bránit u soudu a odmítla tvrzení amerického Ministerstva obrany, že by byla napojena na čínskou armádu. 
 
 
Společnost Xiaomi nyní s vládou Spojených států dosáhla jisté mimosoudní dohody, na jejímž základě bude z černé listiny vyškrtnuta, díky čemuž její akcie na burze v Hong Kongu ihned vyskočily o téměř 7 procent. Nutno dodat, že už v březnu vydal americký soud příkaz, aby bylo embargo dočasně pozastaveno a soudce Rudolph Contreras k tomu řekl, že Xiaomi pravděpodobně tento spor vyhraje. 
 
Emily Horne, mluvčí White House National Security Council, k tomu nyní uvedla, že vláda USA je i nedále znepokojena investicemi amerických firem do společností napojených na čínskou armádu a je i nadále odhodlána vyvíjet na takové společnosti tlak. 
 
Co se týče společnosti Xiaomi, která byla založena miliardářem Lei Junem před více než deseti lety, do té velice brzy po založení investovala americká společnost Qualcomm. Specializuje se na mobilní telefony a jinou mobilní elektroniku, ale také televizory, vysavače a jiné produkty chytré domácnosti. A jako taková byla tato firma vcelku neočekávaný cíl amerického Ministerstva obrany. 
 
Zdroj: Bloomberg


reklama
reklama
reklama