Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Xiaomi si chystá herní OLED TV s pravým G-Sync

9.8.2021, Jan Vítek, aktualita
Xiaomi si chystá herní OLED TV s pravým G-Sync
Společnost Xiaomi začala jako výrobce spíše levnějších telefonů, ale to už dávno neplatí. Nyní chce nabízet i vysoce kvalitní hardware a mezi ten rozhodně patří herní televizory s obrazovkou OLED a pravým G-Sync. 
Nové modely Xiaomi Mi Oled TV by měly být oficiálně vypuštěny na trh během zítřejšího dne, což potvrdil samotný výrobce na platformě Weibo, kde sám zveřejnil návnadu v podobě dvou obrázků. 
 
 
I člověk sinologií a čínským jazykem nepolíbený pozná, že půjde o zařízení s obrazovkou typu OLED, přičemž postavička dole naznačuje, že nelze očekávat malé úhlopříčky. Logo NVIDIA G-Sync je také výmluvné, neboť nikde nevidíme slovo Compatible, což znamená, že by mělo jít o pravý G-Sync s příslušným hardwarovým modulem. Ovšem tyto dvě skutečnosti také říkají, že rozhodně nepůjde o levné produkty. 
 
 
Dle účtu Xiaomi TV by také mělo jít o pravý G-Sync a vedle toho nám výrobce slibuje nízké letance, kvalitní obraz a zkrátka to, co se dá očekávat od zařízení s obrazovkou typu OLED. 
 
Teprve ale uvidíme, zda NVIDIA přidá Xiaomi do své nabídky Big Format Gaming Displays, kde zatím figurují jen firmy Asus (ROG), HP a LG. Brzy by tam tak mělo být i Xiaomi, ovšem samozřejmě až na základě toho, co konkrétního zítra uvede na trh. Jsou tu totiž i nějaké předpoklady, respektive požadavky ze strany NVIDIE na to, aby byly produkty Xiaomi v nabídce BFGD zahrnuty. Krom samozřejmých věcí daných modulem G-Sync to bude třeba široký gamut, alespoň 75Hz obnovovací frekvence a také podpora HDR. Takové vlastnosti se ale dají skoro automaticky očekávat. 
 
Zdroj: VideoCardz