reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Xiaomi uvádí v Evropě nový Monitor A27i se 100Hz frekvencí

6.2.2024, Milan Šurkala, aktualita
Xiaomi uvádí v Evropě nový Monitor A27i se 100Hz frekvencí
Monitory Xiaomi jsou už nějakou dobu dostupné i u nás a další novinkou je model Monitor A27i. Míří do nejlevnějších cenových tříd, přesto může uživatele potěšit podporou vysoké obnovovací frekvence 100 Hz.
Společnost Xiaomi představila nový Monitor A27i, který sází především na atraktivní cenu. Novinka má totiž rozlišení jen Full HD, tedy 1920×1080 pixelů na 27" panelu IPS. Výsledkem jsou tak dost velké pixely, přesto to mnohým může stačit. Zajímavostí je, že i přesto podporuje vyšší obnovovací frekvenci 100 Hz. Odezva GTG by ale měla dosahovat až 6 ms, což už hráče asi moc nepotěší.
 
Xiaomi Monitor A27i
 
Max. jas má hodnotu 250 nitů, kontrast je 1000:1 a jde o 8bitový displej, podporuje tedy 16,7 mil. barev. Monitor je nicméně kalibrován z výroby, vykazuje barevnou přesnost Delta E<2 a pokrývá 99 % prostoru sRGB. Najdeme tu porty HDMI 2.0 a DisplayPort 1.4. Tloušťka je jen 7,5 mm (v nejužším místě) a polohovatelnost je zajištěna např. náklonem v rozmezí -5° až +15°, možná je i montáž na zeď (VESA). Spotřeba novinky činí jen 24 W. Pokud jde o cenu, ta je u nás oficiálně 2990 Kč s DPH.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama