Xigmatek představil hliníkovou skříň typu kostka

Xigmatek představil hliníkovou skříň typu kostka
, , aktualita
Společnost Xigmatek oznámila, že do své nabídky zařazuje první počítačovou skříň, která je vyrobena kompletně z hliníku. Jedná se o Gigas Micro-ATX/Mini-ITX Cube, do níž se má vejít i hi-end hardware, což znamená možnost využití dlouhých...
K oblíbeným
reklama
Společnost Xigmatek oznámila, že do své nabídky zařazuje první počítačovou skříň, která je vyrobena kompletně z hliníku. Jedná se o Gigas Micro-ATX/Mini-ITX Cube, do níž se má vejít i hi-end hardware, což znamená možnost využití dlouhých grafických karet (do 35 cm) a snad i velkých chladičů pro procesor. K tomu nám Gigas nabídne také rozhraní USB 3.0 a místo pro čtyři ventilátory včetně regulátoru jejich otáček.

Xigmatek Gigas má vepředu pozice pro dvě 5,25" zařízení a vedle nich tu máme přední I/O panel s tlačítky, dvěma porty USB 2.0 a jedním USB 3.0. Z pohledu do interiéru to vypadá, že tato skříň není uzpůsobena pro využití věžovitých procesorových chladičů, takže bude třeba se poohlédnout po nějakém modelu s klasickým designem, ovšem dle Xigmateku se dovnitř vejdou chladiče s výškou až 18,5 cm.

Pro chlazení jsou konkrétně využity dva 120mm ventilátory na 1000RPM a další dva stejně velké můžeme do skříně ještě umístit. Pak se tam také vejdou až tři 3,5mm disky a jedno 2,5" SSD.

Tento nový model přijde na trh v černé a stříbrné variantě, a to v březnu s cenou 110 euro.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář