reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Xigmatek představil hliníkovou skříň typu kostka

, , aktualita
Xigmatek představil hliníkovou skříň typu kostka
Společnost Xigmatek oznámila, že do své nabídky zařazuje první počítačovou skříň, která je vyrobena kompletně z hliníku. Jedná se o Gigas Micro-ATX/Mini-ITX Cube, do níž se má vejít i hi-end hardware, což znamená možnost využití dlouhých...
Xigmatek představil hliníkovou skříň typu kostka
Společnost Xigmatek oznámila, že do své nabídky zařazuje první počítačovou skříň, která je vyrobena kompletně z hliníku. Jedná se o Gigas Micro-ATX/Mini-ITX Cube, do níž se má vejít i hi-end hardware, což znamená možnost využití dlouhých grafických karet (do 35 cm) a snad i velkých chladičů pro procesor. K tomu nám Gigas nabídne také rozhraní USB 3.0 a místo pro čtyři ventilátory včetně regulátoru jejich otáček.

Xigmatek Gigas má vepředu pozice pro dvě 5,25" zařízení a vedle nich tu máme přední I/O panel s tlačítky, dvěma porty USB 2.0 a jedním USB 3.0. Z pohledu do interiéru to vypadá, že tato skříň není uzpůsobena pro využití věžovitých procesorových chladičů, takže bude třeba se poohlédnout po nějakém modelu s klasickým designem, ovšem dle Xigmateku se dovnitř vejdou chladiče s výškou až 18,5 cm.

Pro chlazení jsou konkrétně využity dva 120mm ventilátory na 1000RPM a další dva stejně velké můžeme do skříně ještě umístit. Pak se tam také vejdou až tři 3,5mm disky a jedno 2,5" SSD.

Tento nový model přijde na trh v černé a stříbrné variantě, a to v březnu s cenou 110 euro.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama