reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Xilence si připravil zdroje XQ se zajímavým designem

15.5.2012, Jan Vítek, aktualita
Xilence si připravil zdroje XQ se zajímavým designem
Společnost Xilence se pochlubila novou sérií napájecích zdrojů XQ, která se skládá ze 750W modelu s certifikací 80Plus Gold, 850W modelu s 80Plus Platinum a rovněž platinového 1000W modelu, který má na trh přijít později v červnu. Zajímavý...
Společnost Xilence se pochlubila novou sérií napájecích zdrojů XQ, která se skládá ze 750W modelu s certifikací 80Plus Gold, 850W modelu s 80Plus Platinum a rovněž platinového 1000W modelu, který má na trh přijít později v červnu. Zajímavý je jejich tvar s jednou zkosenou hranou, která obsahuje dva 60mm ventilátory namísto toho, aby se zde uplatnil jeden velký ventilátor na jedné straně. Uvnitř je pak zdroj rozdělen na dvě nezávisle monitorované oblasti a pokud teplota v jedné z nich překročí nějakou mez, jí přidělený ventilátor se začne točit. Xilence to nazývá koncept Direct Airflow a slibuje velmi nízkou hlučnost.

Tichý až bezhlučný provoz těchto zdrojů však dovolí především jejich vysoká efektivita, díky níž vzniká jen málo ztrátového tepla. Zkosený tvar byl prý také zvolen kvůli tomu, aby se vzduch lépe dostal ke spodním grafickým kartám, pokud jich je tedy v systému více (tři až čtyři).

Zdroje XQ Series jsou také plně modulární, ale jejich konektory jsou připájeny přímo na PCB, aby se nemusely využít objemné kabely, které by také zvyšovaly odpor. Xilence plánuje také uvedení 550W a 650W modelů s 80Plus Gold, poskytuje na tyto zdroje pětiletou záruku a dnes nabízí 850W a 750W zdroje XQ za ceny 190 a 180 euro.

Zdroj: TZ Xilence
reklama