www.svethardware.cz
>
>
>

YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet

YouTube bude detekovat urážlivé komentáře, dá šanci se nad nimi zamyslet
, , aktualita
Tzv. hate speech je dnes velkým tématem. Platforma YouTube proto zavede další kroky, které ji mají omezit. Při detekci urážlivého komentáře pisatele upozorní, zda ho chce opravdu odeslat a zda si nechce rozmyslet jinou formulaci.
K oblíbeným
reklama
Svoboda slova je dvojsečná zbraň. Na jednu stranu umožňuje svobodně vyjadřovat své názory, na druhé straně ale usnadňuje šíření nenávisti, což je věc, kterou obecně nechceme. Poslední dobou se tak vedou debaty, kde (a zda) by měla být stanovena hranice mezi vyjadřováním názorů, byť kontroverzních, a záměrnému šíření lži a nenávisti. Platforma YouTube chce pro tento problém přinést několik dalších dílčích řešení. Jedna z nich bude na straně tvůrců, kteří dostanou inovovaný filtr komentářů. Ten je dnes zaměřen především na spam, nově se ale bude více soustředit i na urážlivé a útočné komentáře. Ty budou automaticky zařazeny do fronty ke schválení v YouTube Studio a tvůrce je tak vůbec ani nemusí číst, nebo je přečte a povolí ty, které uzná za vhodné. Zde už je ale jen na něm, zda se k tomu postaví čelem a povolí např. konstruktivní kritiku (což někteří lidé nesnesou), nebo nezveřejní ani toto.
 
YouTube logo
 
Druhá změna přijde na stranu komentujících. YouTube při prohlížení komentářů bude studovat to, zda jsou útočné (tedy zda jde o ty komentáře, které by pak spadly do fronty ke schválení). Pokud ano, YouTube pozastaví odesílání a upozorní komentujícího, že je jeho komentář urážlivý. Nabídne mu tedy, že by ho mohl přeformulovat. Pokud ho ale chce poslat tak, jak je, YouTube tomu nebude bránit. Pak už je jen na tvůrci, zda ho povolí.
 
YouTube ještě přidal menší statistiku, ve které říká, že od začátku roku 2019 zvýšil počet komentářů smazaných kvůli tzv. "hate speech" 46krát. Celkem bylo kvůli porušení podmínek zrušeno 1,8 milionu YouTube kanálů, z toho bylo kvůli nenávistné mluvě odstraněno 54 tisíc (tedy 3 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář