Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

YouTube nasadil nové zbraně proti blokování reklamy, přeskakování videa i ztišení

28.5.2024, Milan Šurkala, aktualita
YouTube nasadil nové zbraně proti blokování reklamy, přeskakování videa i ztišení
Server YouTube nasazuje další zbraně proti systémům blokování reklamy. Ty jsou jednou z možností platby za službu, takže se nepřekvapivě snaží neplatící uživatele odstřihnout. Máme tu hned tři nové zbraně.
YouTube byl, je a bude placenou službou, což se ale někteří uživatelé snaží obejít. V zásadě jsou tu dvě možnosti platby, a to buď pomocí předplatného YouTube Premium nebo pomocí zobrazování (stále se zvyšujícího množství) reklam. Někteří uživatelé se ale platbu snaží obejít tím, že instalují systémy pro blokování reklamy. To se serveru pochopitelně nelíbí, a tak už dlouhodobě bojuje proti těmto systémům. V posledních dnech se objevilo hned několik zbraní, jakými takovým uživatelům znepříjemňuje život, a snaží se je přimět k tomu, aby za využívání služby zaplatili jedním z nabízených způsobů. Je třeba si uvědomit, že YouTube musí platit infrastrukturu (síťovou, disky, počítače pro překódování videa,...), autorské poplatky, provize youtuberům, elektřinu, programátory a nespočet dalších nákladů, takže to opravdu není zadarmo.
 
Původně se nevědělo, zda jde o problém některého z blokátorů reklamy, ale lidé zkoušeli různé systémy se stejnými výsledky, takže to vypadá na záměr ze strany YouTube a ne softwarovou chybu. Jednou ze zbraní je to, že v případě detekce video velmi brzy skočí na svůj konec a uživatel z něj tak v podstatě nic nevidí. Pokud se ho snaží posunout, dostat se na vybranou část nebo přeskočit některé části, videa mohou skončit v "nekonečném načítání" a nikdy se nespustí. Další možností je, že se přehrají, ale jsou beze zvuku, což u některých videí problém není, někde jde naopak o problém naprosto zásadní.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.