reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

YouTube Premium a Music mají přes 50 milionů předplatitelů

, , aktualita
YouTube Premium a Music mají přes 50 milionů předplatitelů
Služby YouTube Premium a YouTube Music slaví. Dle blogového příspěvku služeb se jim totiž povedlo dosáhnout hranice 50 milionů uživatelů. Má jít také o velmi rychlý a až nečekaný růst počtu uživatelů.
YouTube Premium a Music mají přes 50 milionů předplatitelů
Na trhu streamovacích služeb je dost plno a Google se snaží protlačit svou hudební službu YouTube Music, která má ale proti Spotify nebo Apple Music dost těžkou pozici. Strategií z poslední doby je kombinace předplatného YouTube Premium právě s touto hudební službou. Výsledkem je, že 6 let poté, co YouTube spustil své první předplatné (tehdy ještě jako YouTube Red), dosáhl hranice 50 milionů uživatelů. 
 
YouTube logo
 
Není to ale zas až tak mnoho. Spotify má přes 165 milionů platících uživatelů, u Apple Music nevíme, ale obecně se odhaduje někde kolem 70-80 milionů. V případě YouTube jde o uživatele YouTube Premium (tedy včetně YouTube Music) i samotného YouTube Music a těchto 50 milionů lidí zahrnuje i ty ve zkušebním období. Podle Lyora Cohena, který vede projekt YouTube Music, je jeho hudební streamovací služba nejrychleji rostoucí. Daří se jí především v Koreji, Indii, Japonsku, Rusku a Brazílii.
 
YouTube Music
 
YouTube se ještě nechal slyšet, že nahrávacím společnostem za posledních 12 měsíců vyplatil 4 mld. USD a po dlouhé době se začíná jejich názor překlápět z nenávisti na to, že je YouTube naopak poměrně solidním zdrojem příjmů a ne tím, kdo jim ty příjmy krade.
 


reklama
reklama
reklama