www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

YouTube zkouší 4K videa při 60 snímcích za vteřinu

YouTube zkouší 4K videa při 60 snímcích za vteřinu
, , aktualita
YouTube vypadá, že se nebojí zkoušet nové věci, už několik let podporuje 4K, nedávno představil videa s 360stupňovým záběrem a teď testuje videa v 4K rozlišení, která běží rychlostí 60 snímků za vteřinu.
K oblíbeným
reklama
Je obvyklé, že než se nasadí nová technologie do praktického použití, je nutno ji otestovat. Google tyto testy nemá ve zvyku provádět za zavřenými dveřmi, ale přímo vystavuje videa pro širokou veřejnost, aby si je mohla vyzkoušet.

Google tedy na YouTube vystavil šestici videí, která jsou nahrána v 4K rozlišení a snímkovací frekvenci 60 fps. V HD nebo Full HD běží opravdu krásně, ale když se přepne do 2K nebo 4K, tak začnou problémy. 2K obraz se mírně kouše a 4K obraz vypadává. Za tyto problémy bude pravděpodobně zodpovědný neoptimalizovaný nebo málo výkonný hardware nebo nižší rozlišení monitoru. Problém je, že na trhu je minimum monitorů s 4K rozlišením, takže zatím nemá technologie velké uplatnění.

Další zádrhel je s velkým objemem dat. Oproti klasickému Full HD takové video potřebuje osmkrát více dat. A když se dnešní filmy dávají na Blu-ray disky, kde se sotva vlezou, můžeme očekávat nový typ médií? To jsou ale otázky budoucnosti, zatím se vše teprve připravuje na skutečný příchod 4K.

Teď nás ještě čeká období testování. YouTube už 60fps videa umožnil přehrávat dříve, ale vždy se jednalo o oddělitelnou položku vedle rozlišení. Až teď se odhodlal tuto možnost umožnit u 4K videí. Každopádně je dobře, že se do toho Google, potažmo YouTube pustil, protože až nastane 4K éra, bude dobře připraven.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU PurePC: dohoda Intelu a NVIDIE odřízla AMD od notebooků s výkonnými GPU
Polský server PurePC si dovolil vypustit do světa zprávu o tom, že mezi Intelem a NVIDIÍ loni existovala dohoda, která měla zajistit, aby se procesory AMD nedostaly do notebooků s kartami GeForce RTX 2070 či výkonnějšími.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času Astronomové sledují explozi supernovy proti proudu času
Před mnoha sty lety mohli naši předkové sledovat explozi supernovy v malé sousední galaxii a na její pozůstatky se nyní zaměřili astronomové, kteří se s využitím analýzy snímků, jež od sebe dělí deset let, snaží jít proti proudu času. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují Jaké budou ceny Rocket Lake-S? Už se postupně objevují
Intel se chystá vypustit na trh opět 14nm desktopové procesory, které budou mít ovšem na jednu stranu modernější architekturu, ale na druhou stranu mohou nabídnout maximálně jen 8 jader oproti Comet Lake-S. Jaké budou ceny?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition NVIDIA prý neplánuje přijít s vlastní RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA GeForce RTX 3060 bude dle informací serveru Cowcotland připravena pouze od AIB partnerů, a na trh se tak nechystá verze Founders Edition, ačkoliv by se to mohlo zdát z doprovodných materiálů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5. WhatsApp brzdí: vysvětluje nové podmínky sdílení dat a odsouvá je na 15.5.
Kontroverzní změna podmínek sdílení dat z WhatsAppu na Facebook rozčílila spoustu lidí. Komunikátor nyní vysvětluje, jak se vlastně všechny věci mají. Změnu navíc odkládá z 8. února až na 15. května.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře