www.svethardware.cz
>
>
>

YouTube zmírňuje restrikce na herní násilí

YouTube zmírňuje restrikce na herní násilí
, , aktualita
Není to obvyklé, ale YouTube se rozhodl uvolnit některá ze svých omezení, kterými usnadní práci mnoha youtuberům. Nově bude lépe oddělovat skutečné a simulované násilí ve hrách, takže herní videa už nebudou tak omezována.
K oblíbeným
reklama
V poslední době YouTube velmi výrazně omezuje to, co se na této sociální síti vlastně smí. V dnešní hyperkorektní době je problémem snad úplně vše, inzerenti neradi vidí reklamy u kontroverzních klipů, a tak se neustále mění podmínky toho, co je dovoleno. Jedním z důsledků bylo i to, že videa, která recenzovala, nebo se nějakým způsobem věnovala násilným hrám, byla automaticky označována jako mládeži nepřístupná. Přitom právě tato skupina je často ta, která takové hry často hraje.
 
YouTube logo
 
Od včerejška se ale pravidla trochu změnila a na dnešní dobu byly poněkud nezvykle restrikce trochu uvolněny. YouTube se rozhodl, že bude lépe oddělovat skutečné násilí, které bude stále pod restrikcemi, a simulované násilí ve hrách. Videa věnující se tedy akčním počítačovým hrám tak mohou být nově schvalována i pro mladší publikum. To však neznamená, že se to bude týkat všech klipů. Pokud zde bude klip, který se věnuje, příp. výrazně zaměřuje právě na násilnou složku dané hry, může být stále omezen a přístupný jen zletilým.
 
Tato změna se ale nijak neprojevuje v reklamním systému na YouTube, který je poslední dobou také až příliš hyperkorektní a tvůrci hovoří o hotové adpokalypse (reklamní apokalypse). Jako nevhodná jsou totiž často a bezdůvodně označována i naprosto neškodná videa (některá videa na našem kanálu na sesterské Digimanii recenzující fotoaparáty byla z nepochopitelných důvodů také zasažena).
 
Nejhorší je, že nikdo neví proč, co je špatně, co se umělé inteligenci vlastně nelíbí. I když i zde se YouTube poslední dobou snaží podrobněji klasifikovat prohřešky (míru kontroverze,...) a umožnit inzerentům dávat reklamy i na "žlutá" demonetizovaná videa, která však nejsou vyhodnocena jako výrazně problematická. To se může týkat těch inzerentů, kteří jsou sami poněkud diskutabilní, nechtějí své reklamy u výrazně problémových klipů, ale u přijatelně kontroverzních (nebo jinak mírně závadných) jim to nevadí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru
Astronomové už identifikovali na tři čtvrtě milionů kvasarů, čili aktivních jader galaxií, kde sídlí supermasivní černé díry, respektive by tomu tak mělo být. A jeden z nich s označením J0313-1806 je starý, velice starý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos
Aktuálně se mohou zákazníci v případě konektorového vybavení nových monitorů zajímat spíše o to, zda mají či nemají rozhraní HDMI 2.1. Vedle toho je tu ovšem i nové rozhraní DisplayPort 2.0.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář