www.svethardware.cz
>
>
>

YouTube zmírňuje restrikce na herní násilí

YouTube zmírňuje restrikce na herní násilí
, , aktualita
Není to obvyklé, ale YouTube se rozhodl uvolnit některá ze svých omezení, kterými usnadní práci mnoha youtuberům. Nově bude lépe oddělovat skutečné a simulované násilí ve hrách, takže herní videa už nebudou tak omezována.
K oblíbeným
reklama
V poslední době YouTube velmi výrazně omezuje to, co se na této sociální síti vlastně smí. V dnešní hyperkorektní době je problémem snad úplně vše, inzerenti neradi vidí reklamy u kontroverzních klipů, a tak se neustále mění podmínky toho, co je dovoleno. Jedním z důsledků bylo i to, že videa, která recenzovala, nebo se nějakým způsobem věnovala násilným hrám, byla automaticky označována jako mládeži nepřístupná. Přitom právě tato skupina je často ta, která takové hry často hraje.
 
YouTube logo
 
Od včerejška se ale pravidla trochu změnila a na dnešní dobu byly poněkud nezvykle restrikce trochu uvolněny. YouTube se rozhodl, že bude lépe oddělovat skutečné násilí, které bude stále pod restrikcemi, a simulované násilí ve hrách. Videa věnující se tedy akčním počítačovým hrám tak mohou být nově schvalována i pro mladší publikum. To však neznamená, že se to bude týkat všech klipů. Pokud zde bude klip, který se věnuje, příp. výrazně zaměřuje právě na násilnou složku dané hry, může být stále omezen a přístupný jen zletilým.
 
Tato změna se ale nijak neprojevuje v reklamním systému na YouTube, který je poslední dobou také až příliš hyperkorektní a tvůrci hovoří o hotové adpokalypse (reklamní apokalypse). Jako nevhodná jsou totiž často a bezdůvodně označována i naprosto neškodná videa (některá videa na našem kanálu na sesterské Digimanii recenzující fotoaparáty byla z nepochopitelných důvodů také zasažena).
 
Nejhorší je, že nikdo neví proč, co je špatně, co se umělé inteligenci vlastně nelíbí. I když i zde se YouTube poslední dobou snaží podrobněji klasifikovat prohřešky (míru kontroverze,...) a umožnit inzerentům dávat reklamy i na "žlutá" demonetizovaná videa, která však nejsou vyhodnocena jako výrazně problematická. To se může týkat těch inzerentů, kteří jsou sami poněkud diskutabilní, nechtějí své reklamy u výrazně problémových klipů, ale u přijatelně kontroverzních (nebo jinak mírně závadných) jim to nevadí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář