www.svethardware.cz
>
>
>

YouTube zmírňuje restrikce na herní násilí

YouTube zmírňuje restrikce na herní násilí
, , aktualita
Není to obvyklé, ale YouTube se rozhodl uvolnit některá ze svých omezení, kterými usnadní práci mnoha youtuberům. Nově bude lépe oddělovat skutečné a simulované násilí ve hrách, takže herní videa už nebudou tak omezována.
K oblíbeným
reklama
V poslední době YouTube velmi výrazně omezuje to, co se na této sociální síti vlastně smí. V dnešní hyperkorektní době je problémem snad úplně vše, inzerenti neradi vidí reklamy u kontroverzních klipů, a tak se neustále mění podmínky toho, co je dovoleno. Jedním z důsledků bylo i to, že videa, která recenzovala, nebo se nějakým způsobem věnovala násilným hrám, byla automaticky označována jako mládeži nepřístupná. Přitom právě tato skupina je často ta, která takové hry často hraje.
 
YouTube logo
 
Od včerejška se ale pravidla trochu změnila a na dnešní dobu byly poněkud nezvykle restrikce trochu uvolněny. YouTube se rozhodl, že bude lépe oddělovat skutečné násilí, které bude stále pod restrikcemi, a simulované násilí ve hrách. Videa věnující se tedy akčním počítačovým hrám tak mohou být nově schvalována i pro mladší publikum. To však neznamená, že se to bude týkat všech klipů. Pokud zde bude klip, který se věnuje, příp. výrazně zaměřuje právě na násilnou složku dané hry, může být stále omezen a přístupný jen zletilým.
 
Tato změna se ale nijak neprojevuje v reklamním systému na YouTube, který je poslední dobou také až příliš hyperkorektní a tvůrci hovoří o hotové adpokalypse (reklamní apokalypse). Jako nevhodná jsou totiž často a bezdůvodně označována i naprosto neškodná videa (některá videa na našem kanálu na sesterské Digimanii recenzující fotoaparáty byla z nepochopitelných důvodů také zasažena).
 
Nejhorší je, že nikdo neví proč, co je špatně, co se umělé inteligenci vlastně nelíbí. I když i zde se YouTube poslední dobou snaží podrobněji klasifikovat prohřešky (míru kontroverze,...) a umožnit inzerentům dávat reklamy i na "žlutá" demonetizovaná videa, která však nejsou vyhodnocena jako výrazně problematická. To se může týkat těch inzerentů, kteří jsou sami poněkud diskutabilní, nechtějí své reklamy u výrazně problémových klipů, ale u přijatelně kontroverzních (nebo jinak mírně závadných) jim to nevadí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala