www.svethardware.cz
>
>

Youtuberovi hrozí 3 měsíce vězení za falešné video ohledně koronaviru

Youtuberovi hrozí 3 měsíce vězení za falešné video ohledně koronaviru
, , aktualita
Snaha upoutat pozornost na YouTube se vymstila mladému italskému youtuberovi Francescovi Belardimu. Ten zveřejnil video, ve kterém se měl údajně dostat do červené karanténní zóny zavřené kvůli koronaviru.
K oblíbeným
reklama
Koronavirus je velkým tématem posledních dní a tentokrát se na něj podíváme kvůli 24letému Francescovi Belardimu. Ten je youtuberem a na Instagramu zveřejnil video, kde ukazoval, jak se dostal do zakázané oblasti (tzv. červené zóny), která je uzavřena kvůli nákazám koronavirem COVID-19. Jeho video obsahovalo záběry toho, jak to v oblasti vypadá a zmínil i to, že riskuje 3 měsíce vězení a pokutu 200 EUR. Také řekl, že jakmile se člověk dostane do oblasti (což mělo být dle jeho slov možné), nemůže ji 14 dní opustit. Všechno to má ale trochu háček. Nebyla to tak úplně pravda.
 
 
Belardi se do zakázané oblasti ve skutečnosti nedostal, natáčel v blízkém městečku Guardamiglio a policisté na záběrech nebyli kontrolními body kvůli koronaviru. Také jeho zprávy o možnostech vstupu a výstupu z oblasti byly zavádějící, dovolen totiž není ani jeden směr pohybu. Oblast je uzavřena pro vstup i výstup. A přestože se do zakázané oblasti nedostal a vše jen fingoval nedaleko, tři měsíce vězení mu hrozí i tak. Nebude to za vstup, ale za "zveřejňování a šíření nepravdivých, přehnaných nebo tendenčních zpráv". Pokuta pak má být rovnou 309 EUR a bude to chtít také nový telefon, neboť ten původní mu zabavila policie (problémy začaly až po odvysílání "reportáže"). Kritiku schytal nejen na sociálních sítích, ale i v italské televizi, kde na jeho adresu řekli, že dostal spíše "kreténovirus".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář