www.svethardware.cz
>
>
>

Z tajemné kryptopeněženky bylo odesláno přes 0,5 % světového bitcoinu

Z tajemné kryptopeněženky bylo odesláno přes 0,5 % světového bitcoinu
, , aktualita
Jedna z nejhodnotnějších bitcoinových peněženek odeslala kryptoměnu v hodnotě skoro 1 miliardy dolarů. Není jasné, kdo je oním bitcoinovým miliardářem, ale v daném kontextu pobaví poplatek za transakci 50 centů.
K oblíbeným
reklama
Minulý týden zažil svět kryptoměn jednu z největších transakcí za poslední dobu. Došlo během ní k přesunu 101 857 BTC, který podle aktuálního kurzu odpovídá 941 milionům dolarů nebo 22 miliardám korun. Údajně se jedná o 0,485 % celosvětového bitcoinu. Kryptoměna byla nerovnoměrně rozdělena do dvou menších peněženek. První obdržela 5 000 BTC, zatímco na druhou zamířilo 96 867 BTC a stala se tak druhou nejhodnotnější bitcoinovou peněženkou na světě. Původní adresa, ze které byla kryptoměna odeslána, byla v dubnu označena za největší bitcoinovou peněženku s neznámým vlastníkem. Z celkového pohledu potom byla třetí – více bitcoinu se nacházelo pouze na peněženkách známých burz Huobi a Binance.
 
 
Transakce byla provedena 27. června a poprvé o ni informovala služba Bitcoin Block Bot, která sleduje přesuny na trhu s nejznámější kryptoměnou. Dozvěděli jsme se také, že za transakci v hodnotě skoro miliardy dolarů byl uhrazen poplatek pouze 0,00005271 BTC, tedy asi 0,49 dolaru nebo 12 korun.  Není jasné, kdo je oním bitcoinovým miliardářem a vzhledem k povaze kryptoměny se to nejspíš ani nikdy nedozvíme – pokud by se k tomu vlastník sám nepřiznal. Spekulovat můžeme také o důvodu transakce. Podle některých může jít o prodej bitcoinu před očekávaným pádem cena, ale jako pravděpodobnější se jeví reorganizace držené kryptoměny.
 
Zdá se, že tato bitcoinová velryba, jak se přezdívá majitelům obrovského jmění v BTC, provádí podobné přesuny kryptoměny pravidelně po několika měsících – z neznámého důvodu. Zatímco první cílová adresa, na kterou bylo zasláno 5 000 BTC, již dříve zaznamenala 11 transakcí, druhá z adres je zcela nová a toto byla její první transakce. Původní peněženka vznikla 1. dubna a před touto obří transakcí nezaznamenala žádné výraznější pohyby. Letos přijala 50 BTC, které měly být odměnou za těžbu z roku 2009. Kvůli tomu se objevilo podezření, zda majitelem adresy není Satoshi Nakamoto, údajný autor (nebo autoři) Bitcoinu, ale vlastnosti bloku tomu neodpovídaly.
 
K vůbec největšímu pohybu bitcoinu mělo dojít začátkem letošního roku, kdy bylo převedeno 124946,622 BTC v hodnotě 1 miliardy dolarů. Za transakci, která zahrnovala 0,7 % existujícího BTC, byl naúčtován poplatek v přepočtu 84 dolarů. Tyto případy dokazují, že díky kryptoměnám lze převádět obrovské bohatství během pouhých několika minut a za směšný poplatek. Na druhou stranu ovšem nedávná data ukazují, že roste počet majitelů, kteří bitcoin drží dlouhodobě. V loňském roce se 61 % existujícího bitcoinu nepohybovalo, čímž bylo dosaženo historického maxima.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře