www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zakladatel Applu Steve Wozniak byl podvodem okraden o bitcoiny za $70000

Zakladatel Applu Steve Wozniak byl podvodem okraden o bitcoiny za $70000
, , aktualita
Podvody s kryptoměnami se nevyhýbají ani takovým lidem jako Steve Wozniak, který je jedním ze zakladatelů společnosti Apple. Ten se rozhodl prodat svých 7 bitcoinů, které si koupil na zkoušku, přišel však o $70000. 
reklama
Kryptoměny jsou velkým lákadlem pro nejrůznější zločince, neboť nabízí spoustu možností, kde vymyslet nějaký podvod. Nejde ani o samotnou podstatu kryptoměny, ale o většinou tradiční metody krádeží při směnách něčeho za peníze, zde tedy kryptoměn. Jeden z velmi jednoduchých podvodů nyní zažil i sám Steve Wozniak, jeden ze zakladatelů společnosti Apple. Ten si kdysi koupil několik bitcoinů, kdy měly cenu okolo $700 za jeden. Nyní chtěl prodat 7 z nich, což znamená cenu okolo $70000. 
 
Steve Wozniak
 
 
Prodával je online a za nákup bylo placeno kreditní kartou. Ta však byla kradená a zloděj po nákupu stornoval platbu. Wozniak se tak už ke svým penězům ani bitcoinům už nedostane. Na celé věci je smutné to, že se ukazuje snadnost zneužití, a že i lidé jako Wozniak, který byl v Applu vždy velkým technickým géniem, mohou naletět. Teď je jen otázkou, kolik dalších lidí bylo takto okradeno. 
 
Wozniak si bitcoiny kdysi koupil jen na zkoušku, líbila a stále se mu líbí myšlenka a matematický základ. Nikdy neměl v plánu každou minutu sledovat vývoj na burze a podobně. Ztráta 70 tisíc dolarů nepotěší, byť se Wozniakovo jmění pohybuje okolo 100 milionů dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář