www.svethardware.cz
>
>
>

Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa

Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
, , aktualita
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
K oblíbeným
reklama
V posledních týdnech se hodně často přetřásá možnost prodeje společnosti ARM z rukou japonské banky Softbank. Ta potřebuje získat finance, kterých má v souvislosti s koronavirovou pandemií poněkud méně, než by jinak měla. ARM odkoupila v roce 2016 za 24 miliard liber a nyní jedná o jeho prodeji. Ve hře je více možností, prodej celé společnosti najednou, uvažuje se také o uvolnění společnosti na burzovní trh, takže by do ní mohl investovat kdokoli. Právě částečný odkup akcií by chtěl dle zákulisních informací provést Samsung. Naopak NVIDIA by podle nich měla zájem spíše o úplné převzetí. A něco takového se vůbec nelíbí jednomu ze zakladatelů společnosti, Hermannu Hauserovi.
 
ARM logo
 
Ten byl už proti prodeji společnosti Softbanku před 4 lety, nicméně uznává, že banka se k ARMu zachovala dobře, tedy tak, jak slíbila. Nechala ARM ARMem, vývojové středisko zůstalo nadále v Cambridge a nijak zvlášť společnosti "nekecala" do toho, co má dělat. To bylo způsobeno i tím, že ji nevlastnil někdo z technologického světla, ale finanční instituce.
 
Pod křídly NVIDIE by šlo ale o něco jiného a Hauser něco takového označil jako katastrofu, pokud by se tak stalo. NVIDIA totiž konkuruje mnohým firmám, které si licencují architekturu ARM, a je dle jeho názoru pravděpodobné, že by se architektura ARM o něco více uzavřela. Předpokládá především navýšení licenčních poplatků, kvůli čemuž by se pak společnosti mohly začít ohlížet jinde. Nicméně faktem je, že vedle ARMu a x86 už tu moc možností nezbývá. Bojí se i toho, že by se začalo o všem rozhodovat v USA a nikoli v Británii. Hauser dále řekl, že by byl rád, kdyby se společnost dostala na burzu a uvítal by v tomto i pomoc britské vlády.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik20 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala