Základní desky s opravenými čipsety Intel 8 mají přijít v září

Základní desky s opravenými čipsety Intel 8 mají přijít v září
, , aktualita
Naposledy jsme se mohli dočíst o tom, že Intel chystá nový stepping vadných čipových sad, které mají problém s rozhraním USB spojený s režimem spánku. Nyní server Digitimes mluví o tom, že nové základní desky s opravenými čipovými sadami...
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme se mohli dočíst o tom, že Intel chystá nový stepping vadných čipových sad, které mají problém s rozhraním USB spojený s režimem spánku. Nyní server Digitimes mluví o tom, že nové základní desky s opravenými čipovými sadami Intel 8 Series se začnou do obchodů dodávat v září. To v podstatě potvrzuje předchozí informace, jež hovořily o tom, že někdy v polovině prázdnin mají být výrobcům desek k dispozici samotné čipové sady nového steppingu C2.

Abychom si připomněli, o co vůbec jde, pak problém je ten, že v čipových sadách 8 Series určených pro procesory Haswell je chybný kontroler rozhraní USB 3.0. Jeho vada způsobuje, že po probuzení počítače z režimu S3 (Suspend to RAM) nejsou již dříve připojená zařízení rozpoznána, takže je nutné je vypojit a zase připojit. A není těžké si představit, jak otravná bude nutnost neustálého připojování třeba externího USB disku.

Intel sice na tuto chybu přišel ještě dlouhé týdny před vypuštěním procesorů Haswell na trh, ale i tak už bylo pozdě na to, aby zjednal včasnou nápravu. Příslušné základní desky již byly ve výrobě a nikdo je stahovat nehodlal, takže pokud máte zájem o desku s opravenou čipovou sadou, budete si muset ještě tak dva měsíce počkat.

Zdroj: Digitimes
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů