www.svethardware.cz
>
>
>

Základy diagnostiky počítačů

Základy diagnostiky počítačů
, , článek
Nic není dokonale odolné proti poruše, tím méně pak složitá sestava v podobě našeho počítače. Naštěstí máme k dispozici celou řadu diagnostických a ladicích programů, které mohou odhalit hrozící nebezpečí nebo detekovat příčinu již nastalého problému. A právě jim je věnován tento článek.
K oblíbeným
reklama
Problémy nechodí po horách a i taková optická mechanika nebo médium v ní vypálené může mít problém. Pokud se vám nezdá rychlost zápisu vaší CD/DVD(BD) mechaniky, nebo máte problémy s jeho kvalitou, můžete použít pro otestování mechaniky i média buď shareware Opti Drive Control nebo třeba free utilitu od známého výrobce vypalovacího software Nero CD-DVD Speed.


Opti Drive Control


Nero CD-DVD Speed


Závěr


Máme za sebou základní shrnutí programů pro diagnostiku a taktování počítače. Pokud se vám tedy něco na fungování vašeho počítače nezdá, nebo už nějaký problém přímo nastal, můžete si s jejich pomocí sami zjistit, jestli není příčinou třeba právě letní přehřívání. Takový problém je většinou relativně snadno řešitelný a pokud si nebudete vědět rady, zastavte se na diskuzním fóru Světa hardware, kde vám tamnější odborníci poradí, jak to provést co nejlépe. A pamatujte, že bude pro vás i pro ně snažší a rychlejší, když jim hned zkraje poskytnete přesné a důvěryhodné informace o vaší sestavě a co nejvěrnější popis problému.
reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů