Zaklínač 3 bude vylepšen pro nové konzole i PC a dostane ray tracing

Zaklínač 3 bude vylepšen pro nové konzole i PC a dostane ray tracing
, , aktualita
Aktualizováno: The Witcher 3: Wild Hunt, je už poměrně stará hra, která ale stále vypadá velice dobře, ovšem proč by nemohla vypadat ještě lépe? Studio CD Projekt Red ostatně už dokončuje Cyberpunk 2077 a má své zkušenosti s ray tracingem. 
K oblíbeným
reklama
Tyto zkušenosti tak může uplatnit i při přípravách nové verze Zaklínače 3, hry z roku 2015, jež by se měla dočkat dalšího pokračování. Ještě dříve než to tak přijde "kompletní edice", od níž tak lze už dle označení očekávat i veškerý obsah, jaký byl připraven pro základní verzi, čili datadisky Hearts of Stone a Blood and Wine. A autoři skutečně potvrzují, že tu budou obě tyto expanze plus veškerý extra obsah. 
 
 
Informace o přípravě vylepšené verze jsou oficiální a pochází přímo od studia CD Projekt Red, které sděluje, že nová verze bude k dispozici jako samostatný produkt pro PC, Xbox Series X a PlayStation 5, ovšem pokud již někdo vlastní původní verzi, získá tu novou jako upgrade zdarma. 
 
Jinak se bohužel nedozvídáme moc podrobností, snad jen kromě toho, že mezi různá vizuální a technická vylepšení se zařadí jednak podpora ray tracingu a také rychlejší nahrávání. Říká se také, že CD Projekt Red si na této technické předělávce dává opravdu záležet, ovšem zatím neexistuje žádné a ani přibližné datum, kdy by se měla objevit na trhu. 
 
K dispozici nejsou ani snímky, které by nám napověděly, jak moc velké vylepšení grafické stránky lze očekávat, natož pak video. Můžeme se také jen dohadovat o tom, co nabídne podpora ray tracingu, přičemž uvažovat lze především (nebo pouze) o odrazech. Nezbývá si než počkat, ale je pravděpodobné, že hra bude připravena už při nástupu nových konzolí, nebo krátce poté.
 
Aktualizace: Od studia CD Projekt Red (via TweakTown) se ještě dodatečně dozvídáme, že novou verzi Zaklínače 3 nevyvíjí přímo ono, ale Saber Interactive. Jde o již ověřeného partnera, který přinesl 4K verzi hry a také verzi pro konzoli Switch, takže šlo o logickou volbu. Fanoušci se tak nemusí obávat toho, že by tyto práce nějak ovlivnily zbývající vývoj hry Cyberpunk 2077. Poláci také slibují, že nová verze Zaklínače 3 bude plně odpovídat možnostem nových konzolí. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů