www.svethardware.cz
>
>

Zaměstnanec Trend Micro prodával údaje o zákaznících

Zaměstnanec Trend Micro prodával údaje o zákaznících
, , aktualita
Někdy ani není potřeba nechtěných bezpečnostních děr v systémech, aby unikla cenná osobní data zákazníků z databází. Společnosti Trend Micro k tomu stačil jeden zaměstnanec, který tato data prodával.
K oblíbeným
reklama
Nedávno (od srpna 2019) se u zákazníků bezpečnostních řešení společnosti Trend Micro začaly množit podvodné telefonáty, které se tvářily jako od podpory této společnosti. Volající měli až překvapivě mnoho informací o zákaznících (včetně čísel tiketů), což pochopitelně zvyšovalo dojem pravosti telefonátu. Na druhé straně po výrazně zvýšeném počtu takových situací začalo být společnosti jasné, že došlo k narušení bezpečnosti databáze. Nejprve to vypadalo jako úspěšný hack systému, ale posléze (v říjnu 2019) se ukázalo, že k žádnému neoprávněnému přístupu zvenčí nedošlo. Ten probíhal zevnitř.
 
Trend Micro logo
 
Jeden ze zaměstnanců si chtěl očividně přivydělat, a tak začal prodávat data o zákaznících třetí straně, která pak tato data začala využívat k podvodným telefonátům a oslovovala zákazníky jménem podpory. Celkově se problém týká asi 70 tisíc anglicky mluvících zákazníků z celkových 12 milionů, jde tedy o méně než 1 %. Společnost Trend Micro už zaměstnance pochopitelně vyhodila, rozjeté jsou i právní kroky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik