www.svethardware.cz
>
>

Zaměstnanec Trend Micro prodával údaje o zákaznících

Zaměstnanec Trend Micro prodával údaje o zákaznících
, , aktualita
Někdy ani není potřeba nechtěných bezpečnostních děr v systémech, aby unikla cenná osobní data zákazníků z databází. Společnosti Trend Micro k tomu stačil jeden zaměstnanec, který tato data prodával.
K oblíbeným
reklama
Nedávno (od srpna 2019) se u zákazníků bezpečnostních řešení společnosti Trend Micro začaly množit podvodné telefonáty, které se tvářily jako od podpory této společnosti. Volající měli až překvapivě mnoho informací o zákaznících (včetně čísel tiketů), což pochopitelně zvyšovalo dojem pravosti telefonátu. Na druhé straně po výrazně zvýšeném počtu takových situací začalo být společnosti jasné, že došlo k narušení bezpečnosti databáze. Nejprve to vypadalo jako úspěšný hack systému, ale posléze (v říjnu 2019) se ukázalo, že k žádnému neoprávněnému přístupu zvenčí nedošlo. Ten probíhal zevnitř.
 
Trend Micro logo
 
Jeden ze zaměstnanců si chtěl očividně přivydělat, a tak začal prodávat data o zákaznících třetí straně, která pak tato data začala využívat k podvodným telefonátům a oslovovala zákazníky jménem podpory. Celkově se problém týká asi 70 tisíc anglicky mluvících zákazníků z celkových 12 milionů, jde tedy o méně než 1 %. Společnost Trend Micro už zaměstnance pochopitelně vyhodila, rozjeté jsou i právní kroky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář