www.svethardware.cz
>
>
>

Zařízení do VR headsetu rozpozná mimiku tváře

Zařízení do VR headsetu rozpozná mimiku tváře
, , aktualita
Headsety pro virtuální realitu dokážou společně s různými ovladači někdy napodobit realitu velmi dobře. Společnost MindMaze se ale zamyslela nad tím, co může pomoci rozpoznávat mimiku tváře uživatele VR headsetu.
K oblíbeným
reklama
Virtuální realita nabízí mnoho možností. Kromě zajímavějšího hraní her s pomocí VR headsetu je možné virtuální realitu použít k vzdělávacím účelům, jako učinil obchodní řetězec Lowe's se svými návody na domácí kutilské práce. Virtuální realitu mohou používat při tréninku i budoucí astronauti, kteří se připravují na svou kosmickou misi například na Mezinárodní vesmírnou stanici. VR tedy dokáže nabídnout pohlcující a realitě se velmi přibližující zážitky, zůstává ale otázka, jak s nasazeným headsetem pro virtuální realitu snadno vyjádřit své emoce. Společnost MindMaze, která se běžně zaměřuje na výrobu medicínských zařízení, přišla s odpovědí na otázku, jak zachytit mimiku člověka s VR headsetem. Jejich řešení dostalo jednoduchý název - Mask.

V podstatě se jedná o pěnovou vložku, která se přidá k headsetu a používá diody ke čtení pohybů mimických svalů na obličeji a dalších signálů. Diod je celkem osm a jsou zapuštěny do pěnové masky, která se používá jako polstrování na spoustě headsetů. Data přečtená z obličeje jsou následně zpracovávána pomocí speciálních algoritmů, které určí, o jaký výraz se zrovna jedná. Výraz se následně přenese na avatara ve virtuální realitě.

Tato maska by mohla najít své využití především v sociální sféře virtuální reality. Na sociálních sítích ve VR by se tak snadno daly zjistit reakce na zprávu či by se podobné zařízení dalo použít i při hraní her. Výrobce ale nehodlá své zařízení prodávat samostatně, místo toho se snaží o jednání přímo s výrobci headsetů. Pěnová vložka by tak mohla být začleněna přímo do hotového headsetu od velkých společností.

Podle společnosti MindMaze by neměl být problém jejich zařízení na sledování mimiky v obličeji začlenit do již existujících headsetů. Zařízení je schopné sledovat signály neustále, takže rychlost zaznamenání skutečné reakce a přenesení reakce na avatara je dostačující. Společnost MindMaze zároveň prohlašuje, že jejich zařízení Mask je nezávadné ze zdravotního hlediska, i když zatím nebylo oficiálně schváleno.

Tým z MindMaze plánuje oslovovat přední výrobce headsetů pro virtuální realitu, jako jsou Google, Oculus či HTC. Proces jednání se nachází v různých fázích, společnost se však snaží vypustit jejich zařízení ven už do prázdnin. Není však vůbec jisté, že Mask se na trh dostane tento rok.

Zdroj: engadget.com
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: listopad 2019 Doporučené PC sestavy: listopad 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek73 komentářů
AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede? AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede?
Společnost AMD dnes vyslalo na trh už ohlášený Athlon 3000G, který nese oficiální cenovku 49 dolarů. U nás se tak zatím prodává za cca 1500 Kč s DPH, a jde tak o konkurenci pro ty nejlevnější paticové procesory. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš
Sierra Nevada Corporation vyvíjí miniraketoplán Dream Chaser, který není určen pro posádku, nicméně jeho součástí je i modul Shooting Star. Ten byl hlavním tématem tiskové konference a ukázalo se, že může sloužit i jako odpadkový koš. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu? SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?
Společnost SK Hynix si začala vyrábět zatím ještě inženýrské vzorky produktů s 4D NAND Flash, které mají 128 vrstev buněk CTF a dohromady v těchto vrstvách nabízí kapacitu 1 Tb. Přijdou tak nová vysokokapacitní SSD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi
V poslední době se nám trošku natrhl pytel s konzolovými hrami, které se nakonec dočkají své PC verze. Po Red Dead Redemption 2 nebo Death Stranding tu máme i další známý titul, tentokrát od Quantic Dream. 
Včera, aktualita, Jan Vítek