reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Zastoupení operačních systémů na desktopu: únor 2015

, , aktualita
Zastoupení operačních systémů na desktopu: únor 2015
Přinášíme aktuální únorovou statistiku zastoupení operačních systémů na desktopu od společnosti Netmarketshare. K žádné zásadní změně oproti lednu (samozřejmě) nedošlo. A také dlouhodobé trendy jsou velice stabilní.
Celkové zastoupení operačních systémů vypadá následovně: všechny verze Windows mají dohromady 91,57 % (v lednu 91,56 %), Apple OS X má 6,90 % (v lednu 7,11 %) a Linux má 1,53 % (v lednu 1,34 %). Takže jen minimální změny, které se pohybují v rámci možností přesnosti měření. Ale upřímně řečeno, ono se nic zásadního určitě nečekalo a ani čekat nedalo.


Zastoupení OS na desktopu - únor 2015


Zajímavější je zastoupení jednotlivých verzí Windows, které je následující: dominantní jsou stále Windows 7 s 55,99 % (v lednu 55,92 %), druhé jsou Windows XP s 19,15 % (v lednu 18,93 %), třetí Windows 8 a 8.1 s 14,04 % (v lednu 13,83 %) a poslední jsou Windows Vista, která mají 2,11 % (v lednu 2,44 %).


Zastoupení OS na desktopu podle verzí - únor 2015


Změna je opět jen minimální, ale opět se žádná ani čekat nedala. Trochu překvapivý je jen stále vysoký podíl Windows XP, které jsou sice již téměř rok bez podpory, ale jejich uživatelé se jich evidentně vzdávat nechtějí. A následující graf ani nenaznačuje, že by mělo dojít v brzké době ke změně. Možná až s příchodem Windows 10, ovšem ty nebudou pro majitele „XPček“ zdarma, takže uvidíme.

Ani dlouhodobý trend zastoupení jednotlivých verzí nepřináší žádnou radikální změnu. Jen kromě té „vlny“ na křivce u Windows XP. To je ten prudký pokles a vzápětí vzestup mezi loňským zářím a prosincem.


Trend zastoupení verzí OS na desktopu - únor 2014 až únor 2015


Dlouhodobý souhrnný trend zastoupení jednotlivých platforem je pozoruhodně stabilní a ani tady se žádná zásadní změna čekat nedá.


Trend zastoupení OS na desktopu - únor 2014 až únor 2015


Podtrženo a sečteno, údaje za únor jsou tedy prakticky bez překvapení. A co tomu říkáte vy?

Zdroj: Netmarketshare
reklama
reklama
reklama
reklama