reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Zdeněk Michálek
Celou dobu uvažuju, jestli tenhle příspěvek je ironie, trolling ­- anebo jestli je to myšlený fakt vážně. Zajímavé :­-)
Odpovědět0  0
super článek, super rozhovor ­- a zajímavý koníček :)
Odpovědět0  2
Bohužel to, že ­"zákaz nikdy nefungoval­", není v tomto případě tak úplně pravda. Směnná hodnota ­(cena­) Bitcoinu ­(a všech virtuálních měn­) se odvíjí od poptávky. A tak velkou poptávku, která umožní nárůst na současné ­(a nedávno minulé­) hodnoty vytvoří jen masy, laické masy.

Virtuální měnu není potřeba zakázat, stačí ji podrobit dohledu centrální banky stejně, jako běžnou měnu. To je asi to největší riziko, které Bitcoinu a spol. hrozí. Deanonymizace, regulace ­- a pokud by to chtěl někdo obcházet, bude vytlačen nejříve do šedé, pak do černé zóny.

Krajním řešením je samozřejmě zákaz, podobně jako v Číně, ale ono to nebude zapotřebí.

Samozřejmě zůstane jádro, které virtuální měny bude používat i nadále. Ale o stávajícím kurzu Bitcoinu ­(a strmě rostoucím trendu­) si bude možné nechat jenom zdát.

A že to přijde, je téměř jisté ­- státy nemohou dlouhodobě nechat něco jako je virtuální měna bez kontroly. Otázkou je jen jestli to přijde za pár měsíců, nebo za pár let.
Odpovědět0  0
asi není co řešit. Pokud padne soudní rozhodnutí, Apple ho musí respektovat ­- ale to rozhodnutí nesmí být o univerzálním klíči pro FBI, ale o tom, že Apple sám a vlastními prostředky mobil ­"odemkne­" a data z něj v nezakryptované podobě dostane. Na základě soudního příkazu, pro jeden konkrétní případ. Ano, vznikne precedens, ale ten přece vznikl už dávno pro stovky jiných podobných případů ­- odemčení trezoru policejním zámečníkem, zabavení PC a prozkoumání disku... Státní moc je použita pro to, aby získala přístup k tomu, co jednotlivec chtěl utajit, ochránit.

Hlavní co nesmí nastat je povinnost jedince vydat důkazy proti sobě ­(­"pokud nám nedáš heslo ke svému Apple, máme právo tě oběsit­").

Tohle celé je ­- přesně jak tu někdo psal ­- PR Apple a FBI.
Odpovědět0  0
s chutí jsem si početl. A mimochodem ­- příliš netuším, proč když je něco dobré ­(a dokonce se to víceméně dobrým směrem ubírá­) by měla převažovat kritika.
Odpovědět1  1
Joystick ke Spectru? Změkčilost! Vzpomínám si, že s Manic Minerem a Highway Encounterem jsme odvařili dvě klávesnice.
Odpovědět1  0
Koukám na text, říkám si, co je to zase za kravinu, dyť mezerník určitě používám celý?!? takže pohled na mezerník mého stařičkého notebooku proti světlu ­- a je to tak, zatímco klávesy ASDE jsou úplně vyhlazené a lesklé, levá část mezerníku je matná zdaleka nejvíc ­(dokonce víc než caps lock ­- stejně matný je jedině scroll lock. Takže mea culpa, levá část mezerníku je pro mě opravdu nanic.

Ale zvykat si na to, že backspace je na protější straně klávesnice než dosud, brrrr, to je věc druhá, to asi ne...
Odpovědět1  0
Že přestali skládat počítače zdarma? To bude asi nějaké nedorozumění ­- CZC počítače zdarma skládá! Říká to i pan Matějka v rozhovoru.
Odpovědět1  0
Koukám že už to předělali, už je tam přepínač ­- už je to asi jasný.
Odpovědět0  0
Recenze na tom odkaze nic moc, zkopírovaný manuál, zajímavé jsou spíš ty metodiky pro inspiraci. Chariot je standard, pro měření soustavných datových toků OK, problém je, že mezi scénáři nemá ­(nebo aspoň neměl­) metodiku pro takovou charakteristiku zátěže jako psal Jajator
Odpovědět0  0
Dobrý nápad, jen mě moc nenapadá, čím takový typ provozu při testování simulovat, aby to bylo navzájem porovnatelné.
Odpovědět0  0
No, LAN­-LAN propustnost.. řekl bych, že mezi propustností různých přepínačů téhle kategorie příliš velké rozdíly nebudou ;­-­)

Co se týče WAN­-LAN propustnosti, to už by bylo zajímavější ­- i když myslím že pro většinu uživatelů to bude spíše filozofická debata ­- propustnost bude výrazně vyšší než rychlost internetového připojení ­(co jiného budou na WAN port připojovat­). Čest výjimkám, které budou mezi sebou routovat tímhle routerem LAN sítě.

Ale údaj by to byl zajímavý, jen by se musely nastavit stejné podmínky pro testování propustnosti ­(nastavení FW, NAT, QoS, případné další funkcionality, které zatěžují procesor routeru atd.­)
Odpovědět0  0
..ale tohle JE přímo URL hlášky o neexistenci stránky, ne adresa článku ;­-)
Odpovědět0  0
díky, početl jsem si a těším se na další články. K ­(rozumnému­) zaujetí ­- osobně ho mám rád, není nic horšího než přísně neutrální články. S článkem psaným se zaujetím se dá souhlasit, dá se s ním polemizovat nebo třeba autorovi vynadat ;­-­) , u přísně neutrálního lze tak akorát pokrčit rameny.
Odpovědět0  0
Podle mně dostupných výsledků z trhů, kde byl Eee ve starší verzi oficiálně k mání už od začátku, zůstal Linux na necelé pětině přístrojů. Možná bych ještě v historii vyhrabal kde se o tom psalo ­(a nebyl to MS­).
Odpovědět0  0
"Vypada to jako kachna, chodi to jako kachna a kejha to jako kachna, je to kachna­"! A podobně to platí pro notebook. Můžete ­(na můj vkus poněkud demagogicky­) napadat autora a tvrdit že notebook je spotřebka, zákazník jej tak nevnímá ­- on jej vnímá jako notebook, bude od něj očekávat vlastnosti notebooku ­- a pokud je nedostane, bude se cítit podveden. A kolik že procent zákazníků provozuje na NB Linux?

A že africkým dětem je to jedno? Určitě.. ale ty potřebují hlavně školy a učitele, aby vůbec měly přístup k elektrické zásuvce, nedejbože k Internetu, aby jim vůbec někdo ukázal, že existuje nějaká alternativa k tradičnímu způsobu života. Zeptejte se kteréhokoliv člověka z humanitárních organizací, který v terénu působí, co si o projektu myslí ­- a připravte se na hodně ostrá slova.

Ano, proč stavět školy. Podstatně lepší je uspokojit různá lobby , prosadit megalomanský rozpočet a nechat vydělat výrobce. Co na tom, že jejich produkty budou v podstatě na nic..
Odpovědět0  0
Původní význam slova ­"smartphone­" zatemnili sami výrobci. Zářným příkladem je třeba právě Palm, který často marketuje i své komunikátory jako ­"smartphones­". Důvod je jasný ­- PDA se obecně prodávají špatně, smartphony dobře ­- nazvěme proto komunikátory smartphony a úspěch je zajištěn. Dtto pro RIM.

Argumentace odkazem na Wikipedii mi ale přijde zhruba stejně přínosná jako argumentace mé fyzikářky v osmé třídě základní školy. Vymyslel jsem tehdy obzvláště zajímavý princip perpetuum mobile ­(samozřejmě blbost­) a chtěl jsem, aby mi argumentovala, proč to nemůže tak být. Paní učitelka mě s sebou vzala do kabinetu ­- já napjatě čekal, co bude, že mi vysvětlí, kde mám v úvahách chybu.

A milá paní učitelka ­- vzala knížku z regálu, otevřela ­- a ukázala mi odstavec, kde bylo napsáno: ­"Perpetuum mobile je nemožné­". Prostě: tady je to napsáno, tudíž je to pravda, argumenty netřeba. Ano, pravda to může být, ale takový způsob argumentace je pouhou demagogií.

Odpovědět0  0
> pouziva autor vubec PDA..
> nevim jestli je to jen neobratnost, nebo mala zkusenost..
hmm, docela pikantní komentář vzhledem k tomu, že Pavlovi Burešovi prošly rukama stovky různých PDA při testování pro Svět PDA během jeho ­"redaktorování­" ;­-­) Tak nějak bych řekl, že v Česku nebude moc lidí, kteří toho o PDA vědí ­(minimálně z uživatelského hlediska­) víc než on..
Odpovědět0  0
No, jedna chybička by tam přece jen byla. Když telefon položím na stůl, RotateMe jej skoro vždy přepne na landscape zobrazení
Odpovědět0  0
Určitě, máte pravdu v tom, že většinu věcí, o kterých mluvíte, lze obejít, vím o čem mluvíte ­(mobilů i PDA­/komunikátorů mi prošly rukama desítky­). Jde jen o míru nepohodlí, kterou jsem ještě ochoten akceptovat jako daň za výhody, které řešení přináší.

BT headsety mám, ale tak nějak zásadně jsou jinde než momentálně já, případně se v polovině důležitého hovoru vybijí, ­"drátové­" jsou zase zamotané a nechce se mi říkat obchodnímu partnerovi ­- prosím, počkejte než se vymotám. Pouzdra nesnáším ­(tlačí a překážejí, navíc ­- nelíbí se mi..­) Smart dial ­- hmm, zkuste najít mezi svými 200 kontakty ten který chcete, aniž byste se díval na displej ­(na mobilu v pohodě ­- po naklepání ­"naslepo­" prvních dvou až třech znaků už jich tam zůstává jeden nebo několik málo­).. A tak dál..

Já vím, přijde vám to jako nepodstatné ­- souhlasím, pro spoustu lidí to nepodstatné určitě je. Jenomže právě ta ­"míra nepohodlí­" u věcí, které mi mají naprosto bezproblémově sloužit ­(a ne já sloužit jim­) prostě u mě a Kaisera převyšuje radost z technologicky krásné hračky.
Odpovědět0  0
Také jsem měl TyTN II pár dnů v ruce ­- už dlouhou dobu koukám po něčem, co by bylo ­"ideálním komunikátorem­". TyTN II se k tomuto ideálu určitě o hodně přiblížil. Výsledkem však stejně bylo, že jsem se hodně rád vrátil ke své Nokii 6233 v kombinaci s notebookem nebo PDA. Důvod?

Primárně potřebuji telefonovat, až pak potřebuji PDA, občas foťák, občas GPS. Pokud se na TyTN II dívám jako na telefon, je asi horší, než levná Nokie ­(myšleno běžný mobil­). Proč?

- je těžký. 200g při půlhodinovém rozhovoru způsobí, že ruka držící telefon prostě bolí
- jen těžko se dá nosit v kapsičce košile. Já vím, detail, je to ale jediné místo, odkud se i vsedě telefon rychle ­"tasí­" a kde přitom jsou spolehlivě cítit a nejsou slyšet vibrace ­(nechci rušit okolí při jednání­)
- zapomeňte na jednoruční ovládání třeba za jízdy autem ­(já vím, je to zakázáno, ale zastavujte kvůli každému vytočení čísla­)
- ovládání telefonu je takové.. no, prostě tupé. Odezva na stlačení tlačítka není jednoznačně definovaná, jednou reaguje hned, jednou za nějakou dobu, mačkat tlačítka ­"naslepo­" téměř nelze
- vybírání ze seznamu pár set lidí jen tlačítky je hodně nepohodlné, na rozdíl od ­"microsoftích­" smartfonů prostě chybí pár harwarových tlačítek na klávesnici. A vytahovat jen kvůli tomu stylus ­- no, nic moc..

A podobných ­"telefonních­" nevýhod je spousta. Jinak řečeno ­- kdo jste spokojen s nějakým stávájícím HTC­/HP­/... komunikátorem a naučil jste se ignorovat jeho nevýhody, určitě budete spokojený ­- TyTN II mi připadá lepší než cokoliv z této kategorie, co jsem dosud držel v ruce, je to skvělá mašinka narvaná technologiemi ­(snad jen jemnější rozlišení displeje a optický zoom mi chyběly­). Pokud však hlavně telefonujete, řekl bych, že se rádi vrátíte ke svému klasickému mobilu stejně jako já.
Odpovědět0  0
tak tak, son už je definován tak, že odpovídá subjektivně vnímané hlasitosti, takže kolikrát je větší hlasitost udávaná v sonech, tolikrát je vyšší i subjektivní pocit hlasitosti.

Ale samozřejmě není problém ­(a není to nesprávné­) uvést poměr subjektivně vnímaných hlasitostí i v dB tak, jak to udělal autor, dB jsou koneckonců poměrové jednotky, jen je to trošku matoucí.

Ideální by proto možná bylo, kdyby buď uváděl hodnoty akustického tlaku ­- v dB ­(v technické praxi nejčastější­) nebo hlasitosti ­- v sonech ­(výrazně víc vypovídající, ale tady bude problém s měřením­).

Radši jsem se na to už kouknul, abych nebalamutil ctěnou veřejnost případnými nesmysly, pamatoval jsem si to dobře :­-­) viz třeba http:­/­/homen.vsb.cz­/~ber30­/texty­/varhany­/anatomie­/pistaly_akustika.htm
Odpovědět0  0
to sice jo, ale vzhledem k nelinearitě citlivosti lidského ucha má intenzita akustického vjemu logaritmickou závislost na akustickém tlaku.

Jinak řečeno ­- zvýší­-li se akustický tlak například o 20dB, zvýší se 10x ­(tak jak píšete­), subjektivně se však zdá, že se hlasitost ­"zvedla­" jen 4x ­(zvýšení akustického tlaku o 10dB má za následek subjektivní pocit zvýšení hlasitosti 2x­).

Teda doufám že si to pamatuju dobře a že nekecám..
Odpovědět0  0
možná ani tato verze tak úplně správná taky nebude ;­-­) ale jinak taky díky za opravdu hezký článek
Odpovědět0  0
..ohledně VA ­- možná by to chtělo si ještě jednou přečíst ten perex článku, který připomínkujete
Odpovědět0  0
Nezbývá mi než se zastat Honzy Vítka. Promiňte, ale Vaše příspěvky jsou vzorem demagogie a mediální manipulace, přičemž na jeho recenzi shledávám skutečně jen velmi málo ­"nestřízlivých­" věcí. Hmm, shoduji se s gro, nezvyklé ;­-­)
Odpovědět0  0
svého času ji kolegové kupovali v GM
Odpovědět0  0
jakoukoliv vhodnou pájkou v ochranné atmosféře, která zajistí, aby při pájení nevznikaly oxidy hliníku. S trochou šikovnosti místo ochranné atmosféry pro to stačí i vhodná pasta, která tu ­"ochrannou atmosféru­" při tavení vytvoří
Odpovědět0  0
No, abych jen nekritizoval ­- tady je odkaz na původní práci, ta za přečtení ­(na rozdíl od článku na odlinkovaném blogu a mnoha dalších, které podobně papouškují­) stojí.
http:­/­/www.cs.auckland.ac.nz­/~pgut001­/pubs­/vista_cost.html#thoughts
Odpovědět0  0
Pokud byla jeho záměrem snaha pomoci aktivitám směřujícím proti praktikám ­"tvůrců obsahu­", níže uvedenými tvrzeními článek naprosto diskredituje původní Gutmannovu práci a dělá mu medvědí službu, protože nikdo ­(kromě party geeků­) jej pak nemůže brát vážně:

"Windows Vista je operační systém, který byl záměrně navržen jako nestabilní, nespolehlivý..­"
"Windows Vista jsou labutí písní dominance Microsoftu na trhu desktopových operačních systémů­"
"Windows Vista jsou proto mrtvým koněm ještě dříve, než vyjely ze stáje­"

Jinak řečeno: nemám nic zásadního proti tvrzením Gutmanna, souhlasím s nimi a je mi spíš kupodivu, že podobné aktivity nejsou hned v zárodku předmětem zájmu americké justice ­- stejně jako u známého případu ­"ochrany­" tiskových cartridgí. Asi chybí žalobce.

Mrzí mě ale idiotská forma jakou je celá záležitost podána ­- a zejména ty závěry, které ji shodí na úroveň pivních keců.
Odpovědět0  0
Co k tomu říct. Tak tendenční články, jako je ten odkazovaný na Zvědavci, aby člověk i na českém internetu pohledal. Klasická struktura: vezmi pár pravd, obal je polopravdami, přidej hrst lží a fůru demagogie a zavěrem vyvoď nesmysl.
Odpovědět0  0
tak tak, s tím posledním nelze než souhlasit :­-(
Odpovědět0  0
principu a z něho vycházejícího typu­/kategorie. I kapilarita ­(kterou využívají heatpipes­) je principem, ne typem.
Odpovědět0  0
Myslím že se mýlíte. Tepelná trubice je překladem heatpipe, někdy se ale používá i jako souhrnné označení pro celou kategorii těchto ­"zařízení­" přenášejících teplo z místa A do místa B. Termosifon ­(thermosyphon­) je konkrétní označení konkrétního principu a v tomto případě je použit správně.
Odpovědět0  0
ani ne, je míněna tloušťka, díky za upozornění
Odpovědět0  0
Nechci tu začínat nějaký flame, ale z hlediska běžného ­(čti nikoliv počítačového­) uživatele je Linux bohužel úplně bokem. Jako kancelářský počítač ­(ne jako terminálový nebo webový klient, případně jednoúčelové zařízení­) je JAKÁKOLIV distribuce Linuxu pro tento typ uživatele velmi obtížně použitelná a celkové náklady na jednoho ­"nepočítačového­" pracovníka ­(náklady na přeškolení, ztráta vyplývající z nižší efektivity ­- neustále je něco jinak než je ­"zvyklý­", náklady na nutný support, nemožnost se zeptat guruů..­) jsou podle mých zkušeností výrazně vyšší než náklady na zakoupení microsoftí licence Win + příslušného maintenance.

Nemluvím o serverech, vývojářích a koníčkářích, to je něco úplně jiného.

Jinak řečeno ­- jsem asi už moc starý na to, abych sdílel přesvědčení části diskutujících o hromadném úprku od Win. Až na pár případů, které se k nim velice pravděpodobně pokorně vrátí, se konat nebude.

Jiná kapitola je Mac ­- ale ten neznám na rozdíl od dvou předchozích natolik, abych se k tomu vyjádřil. V ČR ale asi ­"nehrozí­" naprosto nic ­- minimálně pokud se nezmění macešská obchodní politika Apple v ČR a neudělají něco pro jeho podporu, bude i nadále klesat.
Odpovědět0  0
Nemáte to v cache? Teď jsem to vyzkoušel v ořesně stejném prostředí jako máte vy a žádné problémy :­-(
Odpovědět0  0
ano, nemáte. Zkuste zalistovat ještě kousek dál přímo v zákonu a ne v tom, co o něm říkají různí neználkové..

Zákon č. 22­/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky pro posuzování shody pro nařízení vlády v případě např. IT komponentů zastřešuje nařízení vlády 168­/1997 Sb. kterým se stanoví technické požadavky na elektrická zařízení nízkého napětí ­(=el. bezpečnost­) a 169­/1997 Sb. kterým se stanoví technické požadavky na výrobky z hlediska jejich elektromagnetické kompatibility ­(=EMC­).
Odpovědět0  0
k CE ­- nechce se mi o tom diskutovat, prostě nemáte pravdu naprosto v ničem. Zákonné opatření NENÍ nějaká směrnice 212 ale zákon 22­/97Sb., jeho součástí JE u produktů jako jsou PC odkaz na další normy definující nutnost provádění testů elektromagnetické kompatibility, nejenom el. bezpečnosti, EMI je jen součást celkové EMC ­- testuje se i odolnost atd.

K feritu ­- zkuste si schválně spočítat reaktanci těch pár závitů kabelu ­(indukčnost bych odhadoval na pár set uH­) na poměrně dlouhých pulsech z pulsního rušení při startu výbojky­/zářivky a sám uznáte, že její vliv rozhodně nebude tím primárním, kvůli čemu se tam torid dává.

Odpovědět0  0
To je Vlaďa Pavlík z Přerova? Zdravím :­-)
Odpovědět0  0
Jo, to je pravda, ale vrátit se ke stavu s Captchou i pro registrované můžeme vždycky, to už je pak jen změna konstanty v konfiguráku. Možná by to zmenšení stupně ­"buzerování­" přihlášených userů za pár spamů navíc stálo.. no, uvidíme. Co myslíte?
Odpovědět0  0
No, bojím se že to nebude tak úplně pravda ;­-­) primární účel je přesně opačný ­- zabránit nežádoucímu vyzařování z boardu směrem ven, aby počítač, postavený do tohoto case, méně rušil své okolí ­(rádio, TV, ..­) a prošel zkouškami elektromagnetické kompatibility, nezbytnými k udělení CE certifikátu
Odpovědět0  0
Souhlas, otázka pár dní než se uploadne nová verze
Odpovědět0  0
Chápu že se dřevěné PC mnohým nelíbí ­(mně osobně také­), ale je na světě dost firem, které ­"dřevěné­" počítače dělají a hodně dobře prosperují. Koneckonců ­- o co je lepší modře světélkující case než dřevěná bedna? Je to jen otázka toho, čemu dává dotyčný přednost ­- a znám spoustu lidí ­(pravda, spíš z netechnických sfér­), kterým běžný design počítačů přijde ohavný.

To zpracování ale opravdu asi musí být trošku jiné. Zkuste nahlédnout třeba na:

http:­/­/www.swedx.se
http:­/­/blogga.ru­/2005­/09­/12­/wooden_comp­/
http:­/­/suissacomputers.com­/collection.htm
Odpovědět0  0
Hmm, když tak nad tím uvažuju, ohledně 2­) máte asi pravdu. Já jsem asi deformovaný tím že na satelitu dva tunery mám a prakticky nikdy jsem nepotřeboval nahrávat víc než dva programy současně ­- typicky na jiném kanále ­(obdoba multiplexu v DVB­-T­), takže tu potřebu jsem prostě neměl. Ale proč tu možnost aspoň teoreticky nemít, pravda..
Odpovědět0  0
Dobrý den, návod na to by měl být v každém mailu který vám přijde
Odpovědět0  0
ale no jo, no, někdy když je to zajímavé mi to nedá nezakliknout :­-­) ale ono se mi to stejně nepočítá, tak chybí ta správná motivace ;­-)
Odpovědět0  0
OK, nechejme to být ­- technické detaily jsem nechtěl řešit, to by byla diskuze na hodně dlouho. Zamrzela mě jen ta z mého hlediska zbytečná averze vůči autorovi. Pěkný den !
Odpovědět0  0
Ale ten můj příspěvek přece nebyl o technických parametrech komponentů, ale o tom, že Váš příspěvek je v diskuzním threadu K RECENZI ­- a tudíž by na ni měl nějak reagovat. A Vy si klidně napíšete v podstatě to, že na autora a jeho tvrzení kašlete, protože vás naštval hned v úvodu svým ­"reklamním­" konstatováním o ­"profesionalitě firmy­", přestože jste většinu článku ani nepřečetl.

Vůbec nemluvím klukům do toho, jak dělat recenzi na počítač. Můj soukromý názor ­(podložený mým pokročilým IT věkem ;­-­) ale koresponduje s názorem autora o tom, že výběr komponent je jedna věc ­- a způsob, jak je počítač postavený, věc druhá. A i ono pomlouvané vyvázání kabelových svazků je pro mě jedním z dokladů oné profesionality bez PR přívlastků. A je mi srdečně jedno, jestli je to PC od Foxe, LEVI, 100M nebo někoho jiného.

Zažil jste někdy výrobní audit třeba z HP, Siemense apod.? Auditory naprosto nezajímá kvalita komponent, tu garantuje audit dodavatele. Je zajímají věci jako čistota pracoviště, uzemnění pracovních stolů, používání předepsaných postupů, při opravách třeba i to, jestli jsou výrazně odlišeny krabice ­(třeba červenou a zelenou barvou a nápisy­), do nichž se ukládají dobré nebo špatné komponenty.

A protože výsledky auditu výrobních linek autoři do recenzí dávat nemůžou, dokladem oné profesionality bez přívlastků pro autora musejí být právě třeba ty napadané průvodní znaky.

Mimochodem, na Světu hardware ani v oXy žádné PC nevyrábíme, tzn. nevím přesně, co máte na mysli ­"naší výrobou­".
Odpovědět0  0
..účastnit se vlastních soutěží? Nerozumím?

Ještě k té ceně ­- asi je to o zvyku, já za pár stokorun považuji skutečně několik málo stokorunových bankovek. Pokud Vy za pár stokorun považujete částku hrubě přes 1.000 Kč, pak dobrá, beru zpět a závidím Vám Vaše finanční možnosti ;­-­)
Odpovědět0  0
Vždy mě fascinují čtenáři, kteří napíší diskuzní příspěvek k článku o délce jedné obrazovky, na jehož závěru sami přiznají, že článek vlastně vůbec nečetli.

Nicméně ­- vlastně je chápu: nečíst a nepřemýšlet nad názory druhých je nejjednodušší způsob, jak bez rizika dospět k poznání, že nejgeniálnější jsou právě oni.
Odpovědět0  0
Promiňte, ale Vaše příspěvky mi evokují jedinou věc ­- krásné úsloví mého dědy: ­"Chlapeček už mluví krásně, nicméně stále samé blbosti­".

Věřte nebo nevěřte, za pár stokorun nepořídí OEM MCE atd. ani ti největší světoví producenti, nemluvě o LEVI nebo třeba FOXu.

Odpovědět0  0
aha.. a když vám řeknu že Spectra je vyráběna třeba pro Siemens?
Odpovědět0  0
velmi nepravděpodobné
Odpovědět0  0
Nevím jaké vzpomínky ve vás zanechala značka FIC v mládí ­- možná ale znáte značky jako HP, Fujitsu, Siemens.. schválně, kdo myslíte že pro ně mimo jiné vyrábí počítače nebo jejich části?
Odpovědět0  0
Teď na RMAA koukám a nevycházím z úžasu ­- oni VÁŽNĚ nepoužívají pro svou databázi testů referenční kartu a prostě u každé karty propojí Line­-IN a Line­-OUT? Pokud jo, pak všechny jejich testy jsou neporovnatelné a jsou naprosto o ničem! Nebo to špatně chápu?
Odpovědět0  0
a tím chcete říci co ? Že máme nechat testování zvukových karet a testovat raději D­/A převodníky a následné analogové části v receiverech s digitálním vstupem ?
Odpovědět0  0
ale gro, no tak, klídek, dyť Martin píše že statika je v pohodě, jen stačí dodržovat pár zásad. Proč ta věčná agrese a silná slova..
Odpovědět0  0
jo jo, pokud si dobře pamatuju, ECS po koupi používalo oba brandy ­- jak ECS, tak PC Chips a byly to dvě samostatné divize, z nichž u nás byla v té době rozhodně známější PC Chips.
Odpovědět0  0
přesně jak říkáte, na tohle stačí při troše šikovnosti jakékoliv kopyto počínaje transformátorovou pájkou a konče letlampou ;­-­) no, dobře, to druhé přeháním, s tím dvoucentimetrovým pájecím nástavcem na letlampě bych to měnit nechtěl..
Odpovědět0  0
jo jo, myšlenka to není špatná ­- využijme blbé konďáky k dobré věci ;­-­) jen by ty ostatní parametry toho elytu musely být nějak definované a časově stálé.
Odpovědět0  0
to je vaše tvrzení. Moje je to, že i zkušení testeři s velmi dobrým sluchem při slepých testech, kdy se osazuje střídavě jeden a druhý OZ, nedokáží s více než 70% pravděpodobností určit, který ze mnou zmíněných OZ je v daném okamžiku konkrétní desce osazen. Samozřejmě může být problém v designu konkrétní PCB nebo obvodu, ale nejedná se o obecnou záležitost.
Odpovědět0  0
V tom případě jste měl špatný kus, NE5532 je opravdu výrazně lepší než NJM4558 prakticky po všech stránkách. Váš argument o tom že stojí 10 Kč ­(v reálu se dá sehnat i levněji­) nechápu ­- prostě hraje tak, že rozdíl oproti často i víc než desetkrát dražším OZ ­(namátkou OP275, OPA2134, OPA2604­) je na hranici rozeznatelnosti. Abychom zbytečně neřešili co se řešilo jinde, snad jen odkaz na celkem pěknou diskuzi na http:­/­/4um.ocguru.cz­/showthread.php?s=07b96a33198ae6162e6d657808c1760c&p=651386
Odpovědět0  0
Prosím, dejte dotaz přímo do fóra technické podpory na https:­/­/www.svethardware.cz­/forum­/forumdisplay.php?f=114
Odpovědět0  0
Celkem dobré, zhruba na úrovni DVD rekordérů s pevným diskem.

Při běžném hluku pozadí chod Spectry neregistrujete ­- ventilátory prakticku nejsou slyšet, jediné, co produkuje slyšitelnější ruch je pevný disk. Ten je potřeba vybírat co nejtišší, v žádném případě rychlé disky. Nejlepší zkušenosti jsou s notebookovými HDD připojenými přes redukci, ty jsou téměř neslyšitelné, ani s obyčejnými disky to ale není žádná hrůza.
Odpovědět0  0
Existuje velmi málo komerčně vyráběných zařízení které splňují požadavek podle bodu 1­) a neznám žádné které splňuje bod 2­). Bod 2­) navíc považuji za nesmyslný ­- být omezen na jediný multiplex když přijímám třeba tři je prostě nesmysl, jakmile jednou vyzkoušíte vícetunerový provoz, k jednotunerovému se prostě nevrátíte.
Odpovědět0  0
Prosím, dejte dotaz přímo do fóra technické podpory na https:­/­/www.svethardware.cz­/forum­/forumdisplay.php?f=114
Odpovědět0  0
Takže když tak nad tím uvažuju, asi nejlepší by byla křivka, kde na x­-ové ose by byl výkon ­(CFM­) a na y­-ové produkovaný hluk s kmitočtovou korekcí na fyziologii sluchu ­(dB­), že ?
Odpovědět0  0
díky za upozornění, link tam už je
Odpovědět0  0
součástky jsou jen nahoře nebo dole, vnitřní vrstvy jsou jen ­"propojovací­" ­- v místě, kde se jde z vrstvy do vrstvy jsou prokovy, které je galvanicky spojí.

Dávat běžné součástky dovnitř do ­"vrstvy­" silné cca 0,3mm, to by bylo docela maso ;­-)
Odpovědět0  0
Díky za doplnění komentářů k testům, přece jen je jich příliš moc a už nějak zapomínám, jakým způsobem jsou konstruované. Takhle mají ­- aspoň pro mě ­- vypovídací hodnotu ještě o poznání vyšší.
Odpovědět0  0
jen malá připomínka ­- měl jsem doma metrovou plazmu, pak LCD ­- vše letělo zpátky a mám tu zpátky stařičkou CRT TV s úhlopříčkou 55 cm. Není to marketing, ani staromilství, prostě ty nové technologie mají své mouchy a jsou akceptovatelné, až mají VŠECHNY parametry alespoň shodné s tou ­"lepší­".
Odpovědět0  0
Dobrý den, nabídka bude platná do doby dokud bude co prodávat :­-­) Ale reálně ­- k dispozici je zhruba stovka základů, podle současného stavu objednávek bych akci odhadl na několik málo týdnů ­(pokud se nám nepodaří s TW dohodnout další kusy)
Odpovědět0  0
Až uvidím, uvěřím :­-­)

Ale vážně ­- Sony v PS3 investovalo celkem dost peněz do toho, aby nešla tak jednoduše HW upravit jako PS2, nešly spouštět jiné než schválené aplikace ­(čti jako ty aplikace, jejichž vývojáři platí Sony licenci­) ­- a najednou vše ZDARMA otevřou pro open source ? A navíc ještě vše budou dotovat ­(neb na každý PS3 Sony bude doplácet pěkných pár dolarů, které očekává že dostane z licenčních poplatků?)
Odpovědět0  0
Přesně jak píšete. Kupte si základ, komponenty a všechno si dejte dohromady a nainstalujte sám. To je přesně důvod proč se základ nabízí.
Odpovědět0  0
Zajímavé, vy napíšete hloupost nebo minimálně něco, co se jako hloupost tváří ­- a napadnete za to mě.. dobře, taky způsob komunikace..

Ale k věci. U těchto elektrolytů ­(a v tomto způsobu použití­) mě zajímá primárně přesně to co autora ­- tzn. že neztratí časem kapacitu a že při dodržení běžných provozních podmínek ­"nevybouchne­" ! A to je přesně o té empirii, o které jsem psal níže.
Odpovědět0  0
Tak ještě doplněk ­- Spectra přehrává HD videa bez problémů, podmínkou je dostatečně výkonný procesor a postačí na to i integrovaná grafická karta.
Odpovědět0  0
No, lepší grafika.. ani ne, z hlediska ­"normálního­" videa je to v pohodě ­- vyzkoušené na současné nahrávání 2 programů a přehrávání jednoho.

HD video, to je něco jiného ­- ale řekl bych to tak: až bude co v Česku co na HD videu pouštět ­(teď nemyslím demo snímky­), fakt bude potřeba něco přikoupit. Ale do té doby bych to viděl jako vyhozené peníze.. tedy ­- pokud skutečně nebudete chtít hrát Dooma 3 a jemu podobné. Ale na to tahle mašina primárně stavěna není.
Odpovědět0  0
Máte pravdu v tom, že zvýšení proudové zatížitelnosti je jedním z důvodů, rozhodně však ne jediným.

Dalšími důvody jsou stínění vnitřních vrstev ­(boardy jsou typicky čtyř­- až šestivrstvé DPS, přičemž pro rozvod napájení jsou primárně využívány vnitřní vrstvy, nikoliv ty vnější­) ­- a v neposlední řadě i pro ono chlazení ­- i když ani ne tak komponentů, jako právě oněch vnitřních napájecích vrstev DPS.

Ještě bych si dovolil opravit Vaše tvrzení o tom, že substrát používaný pro současné MB nesnese dlouhodobou teplotu 50 stupňů, není pravdivé, rovněž studené spoje rozhodně nevznikají takto zvýšenou teplotou DPS.

Odpovědět0  0
ach jo.. možná byste se mohl nejdříve podívat na to, že se mluví o elektrolytech, kde je tolerance naprosto vedlejší záležitostí a o ­"hmotě­" nemá smysl se bavit..
Odpovědět0  0
tak schválně, na co všechno ? ;­-)
Odpovědět0  0
ano, ale o tom to právě je ­- je zapotřebí metodiky, která dává dlouhodobě konstantní a opakovatelné výsledky. Bez dlouhodobých srovnání by celé měření hodně ztratilo na hodnotě a na smyslu..
Odpovědět0  0
Dobrý nápad, s ochlazováním drátků by to šlo. Má to myslím jediný problém ­- že k ostatním korekčním koeficientům by přibyly ještě další dva ­- nutnost snímat teplotu proudícího vzduchu a barometrický tlak ­(kvůli jeho hustotě­) a nějak celou sestavu v závislosti na těchto veličinách zkalibrovat.
Odpovědět1  0
"zakazování fóra­" na SHW rozhodně běžné není ­- pokud vím, za celou historii u jediného člověka, a to za tak hrubé porušení pravidel, že by za to ­"letěl­" naprosto všude.
Odpovědět0  0
Ad router ­- pokud se podíváte do textu, zjistíte že autor píše přesný opak než to, co vy ­"citujete­".
Ad ­"patechnicke blaboly­" ­- mohl byste být trochu konkrétnější a méně obrazný?
Odpovědět0  0
Tak tak.. na domácím počítači, co sloužil jako chytrý psací stroj a na prohlížení webových stránek­) ještě hodně nedávno byly WNT4. A ještě by tam byly ­- nebýt toho, že malá ­(dcera­) chtěla tu krásnou červenou bezdrátovou minimyš ­(USB dongle­) a nějak se mi ty NT4 nepodařilo znásilnit k tomu, aby onen dongle uznaly za korektní USB zařízení.
Odpovědět0  0
no, nepozoruju za ten čas žádné zpomalení..

Jo, vždycky když mám pocit že něco není v pořádku, pustím si HijackThis a zkouknu, co se ve srovnání s poslední kontrolou kde událo ­- a vyhážu všechno, co je špatný nebo zbytečný. Ten vypíše ­(významné­) změny v registry, co běží na pozadí ­(včetně skrytých procesů­), různé citlivé configy atd.

Ono obecně vzato považuju tenhle nástroj za lepší než já nevím jaké sofistikované nástroje ­- v kombinaci s antivirem ­(který používám spíš pro kontrolu CRC systémových souborů než jako skutečný antivir­) nemá chybu.

Defrag ani nemá moc smysl ­- v podstatě jen když se mi podaří hodně zaplnit disk ­(a to pak rychle uklidím zpátky na polovinu volného­).

Ale ono je to fakt i o tom, že jsem ohledně HW dost konzervativní a nové ovladače neinstaluju každý týden. Jo, kluci co testují třeba grafiky, kteří vystřídají během jednoho testu 20 grafik, to už je trošku jinačí kafe :­-)
Odpovědět0  0
Vidíte, tohle je výborná připomínka ­- je to přesně jak říkáte. Nutnost mít doma víc než jeden počítač ­(tzn. HTPC + ­"pracovní­", příp. notebook­) jsem považoval za tak samozřejmou, že jsem se o ní ani nezmínil ­- a přitom je to základní kámen celého konceptu HTPC.

Prostě ­- HTPC sice je v podstatě počítač, ale většina rodiny o tom nesmí vědět, oni jej považují za ­"chytrou televizi­" resp. ­"chytré video­". Takže jediné řešení je jim fungující a zkonfigurovaný HTPC nechat ­(a třeba jej využívat jako domácí server všeho možného, co příliš nevytěžuje jeho prostředky­) a pracovat na jiném počítači.
Odpovědět0  0
přiznávám že taky zvedám ruku.. za posledních 5 roků jsem ­"opotřeboval­" 2 počítače ­(notebooky¨­) a Windowsy jsem na nich instaloval vždy jen když jsem je pořídil ­- tzn. bez problémů vydržely po celou dobu životnosti počítače.
Odpovědět0  0
Ale no tak, nemluvíte pravdu.. licence na klienta Notesů ­(která v sobě zahrnuje licenci na server­) je za nějakých 5.000 Kč, na Exchange v SBS za nějakých 25.000 Kč­(a to už v sobě zahrnuje i cenu ­- velmi dobrého ­- serverového operačního systému­).

Notesy znám velmi dobře jak z pozice administrátora, tak programátora ­- a o jejich serverové části mohu říct, že prostě nemají konkurenci ­(Exchange nevyjímaje­). Oba jsem ale zmiňoval jen kvůli tomu, abych zdůraznil, že nemůžete říct, že ­"dát mailserver na Windowsy je prasečina­", není to o operačním systému, ale o konkrétním mailserveru. A dobrých Win mailserverů ­(míněno pro domácí použití­) je spousta.

Ale jak říkám, jsme tu offtopic, radši bych tady diskuzi na tohle odlehlé téma ukončil.
Odpovědět0  0
A ještě k tomu tvrzení že ­"stojí strašné prachy­" ­- NESTOJÍ !! Stojí o pár stovek víc než normální XPčka ­"Home Edition­", což rozhodně nepovažuju za strašný peníze.
Odpovědět0  0
Nezlobte se, ale nemáte pravdu. V současné době není jediný rozumný důvod pro to, proč neprovozovat mailový server na Windowsech ­- nebo na jaké platformě si myslíte, že běží ­(v převažujícím procentu­) třeba Lotus Notes nebo ­(výhradně­) Exchange? A to si vážně myslíte, že by ty obří firmy, které mailové servery tímto způsobem provozují, řekly ­"je to sice prasečina, ale my ty Windowsy tak milujeme, že na nich mailové servery provozovat budeme?­"

Mohl bych vám argumentovat i technicky, ale myslím že v této diskuzi je to offtopic.

Ještě k EPG ­- je to přesně naopak, než píšete. Kdo si jednou ­(dobře implementované­) EPG v kombinaci s nahráváním zkusí, v životě se už nevrátí k ničemu jinému ­- to je prostě naprosto jiný rozměr. Teprve s EPG pochopíte, že třeba ShowView a podobné nesmysly jsou skutečně nesmysly a jediné rozumné řešení je prostě si v seznamu programu za tři dny najít, co mě zajímá, ťuknout si na program červeným tlačítkem na dálkovém ovladači ­- a hotovo, nestarám se o číslo programu, datum, čas, nemusím z TV programu přepisovat žádné kódy, nezajímá mě reklama, prostě si ji přeskočím.

Opravdu, zkuste ­- a uvidíte sám.
Odpovědět0  0
"prakticky to samé­" ;­-­) ale to jste nemyslel vážně, že ? Víte, to je, jako byste tvrdil o kuličkovém počítadlu a kalkulačce že jsou v podstatě to samé, protože jsou určeny ke stejnému účelu a využívají stejných principů.

Tím jsem ale nechtěl říct že GeeXboX je špatná věc, naopak, ta myšlenka je moc hezká. Jenom je to na úplném začátku.

A ještě jedna věc: MCE ať chcete nebo nechcete jsou konečně tím kýženým průkopníkem, který ­(konečně a s využitím vlivu a síly Microsoftu, která tu prostě je, ať už ji vnímáte negativně nebo pozitivně­) sjednotí programový interface různých multimediálních záležitostí ­(jako jsou TV + radio tunery atd.­) ­- stačí se podívat na specifikace prakticky všech novějších produktů: u všech je jako hlavní rys uváděna kompatibilita s MCE.

A právě MCE tak v důsledku nesmírně zjednodušší cestu různým alternativním řešením, která ­(třeba­) MCE někdy dostihnou a předstihnou.
Odpovědět0  0
přesně jak píšete ­- to o čem píšete je integrace ­"vnější­" aplikace do MCE.

MC je ­(do značné míry­) ­"běžnou aplikací­" běžící ve fullscreenu pod WinXP. Nejsem si teď jistý s Alt­-TAB ­(ale určitě to tu někdo potvrdí­), určitě ale funguje třeba Ctrl­-Esc atd., takže tím můžete celou MC shodit nebo dát na pozadí a pracovat s MCE jako s běžnýma XPčkama.

Možná pro představu ­- MC je ­(podle mého názoru zdaleka nejlepší existující­) nástavba pro využití PC jako multimediálního centra. Když je máte puštěné, můžete ­(ne že musíte, ale můžete, pokud chcete­) zapomenout že na pozadí jsou nějaké Windowsy a počítač atd.­) a můžete se HTPC dívat jako na další kus černé elektroniky v hifi soustavě.

Když říkám nejlepší, neříkám tím, že neexistují specializované aplikace které to či ono dělají lépe. Pokud to ale beru jako CELEK, navíc ne pro konkrétní hardware ­(jako je třeba Dreambox, Relook, Dragon atd.­) a uvědomím si že ­(téměř­) bezvadně pracují česky v českém prostředí, nemají prostě v současné době konkurenci na aspoň podobné úrovni.
Odpovědět0  0
Není. Zkuste to !!

Mimochodem, Media Center jsou téměř normální XP, takže nic vám nebrání vše zmíňované na nich provozovat.

Jen poznámku ­- příliš jsem nepochopil pojem ­"Skype ústředna­".

Obecně ­- doufám, že pro jen trochu profesionální účely Skype půjde co nejdříve do kytek. Taková technologická zmršenina ­(ve srovnání se SIP resp. H.323­) s prakticky neovlivnitelným routováním, téměř neimplementovatelným QoS, proprietárním protokolem, velmi špatnou podporou HW telefonů a ­(třeba­) defaultně obsazeným portem 80 na localhostu si nezasluhuje nic jiného než zánik.
Odpovědět0  0
.. a zkusil jste si to zkonfigurovat ? opravdu ? včetně českého EPG? tak, aby se HTPC opravdu chovalo jako chytré DVD­/video­/TV,a to i pro nepočítačové členy vaší domácnosti? aby vám to chodilo s HW ­(zejména tunery­), který je v Česku k mání? Jak dlouho vám to trvalo?

A zkoušel jste takto zkonfigurovaný HTPC dát do obýváku, aby jej používaly ­"osoby neznalé­"?

Nevěřím, jinak byste něco takového vůbec nemohl napsat.

A domácí router, mailserver, fileserver.. Myslím že hodně brzy přijdete na to, že chytrá dedikovaná krabička jako router je nesrovantelně méně problémová ­- a co vám brání ten mailserver na Media Center provozovat ?
Odpovědět0  0
hmmm.. a co třeba něco konkrétního ? Poměrně dobře znám Relook, Enigmu ­(primárně na Relooku­), jakž­-takž Media Center, takže docela by mě zajímaly argumenty odborníka který dokáže tímhle způsobem odsoudit.
Odpovědět0  0