www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S

Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
, , aktualita
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
K oblíbeným
reklama
V případě procesorů Comet Lake-S už máme vcelku jasno o tom, co budou samy představovat. Půjde o 14nm čipy stále vycházející z generace Skylake, přičemž Intel se odhodlá navýšit počet jader na 10 a také by již všechny řady od Core i3 po Core i9 měly nabídnout Hyperthreading. Pracovní takty už téměř nemají kam růst, takže 5,3 GHz bude opravdové maximum. 
 
Nevíme však to, kdy tyto procesory přijdou na trh a zda Intel bude trvat na 500 dolarech za model Core i9-10900K. Jejich představení můžeme očekávat zítra a stejně tak dobře až za několik měsíců, takže uvidíme. 
 
Pak tu jsou ovšem Rocket Lake-S o nichž se tvrdilo už mnohé. Má jít o jakousi přechodovou generaci mezi 14nm a 10nm procesem, která by mohla nastoupit společně, anebo alespoň jen krátce po Comet Lake-S, respektive by nemělo jít o další generaci chystanou až pro příští rok, ale kdo ví? Je ale v zájmu Intelu, aby Rocket Lake-S nebyly takovou generací, protože pak bychom mohli očekávat desktopové 10nm procesory až v roce 2022, což by asi nerozdýchali ani skalní fanoušci Intelu. 
 
 
My se můžeme podívat na jeden záznam, na nějž upozornil momomo a pak i další, jež bude stačit uvést v textové podobě. můžeme si tak přečíst o desce Micro ATX od Gigabyte s čipovou sadou B510, která je určena pro Rocket Lake-S. Pak to je dalších šest záznamů, které ukazují i na B410 s Comet Lake a zmínka obou generací vedle sebe přeci jen podporuje to, že by měly dorazit na trh víceméně společně: 
  • GA-IMB410N – Mini-ITX motherboard with Intel Comet Lake Processor
  • GA-IMB410M – Micro ITX motherboard with Intel Comet Lake Processor
  • GA-IMB410TN – Thin Mini-ITX motherboard with Intel Comet Lake Processor
  • GA-IMB510 – Micro ATX motherboard with Intel Rocket Lake-S Processor
  • AMD V2000 Processor
  • Intel Elkhart Lake N-Series SoC
Procesory Rocket Lake-S by dle starších fám mohly nabídnout modernější architekturu backportovanou na 14nm proces. Mluvilo se především o grafické architektuře, ale i procesorové (jádra Willow Cove). Potvrzeno z toho ale nemáme nic. 
 
 
Mezitím se také Comet Lake-S začaly objevovat v databázi SiSoftu, a to konkrétně Core i9-10900. Jde o slabší verzi 10jádrového procesoru, která zde běžela na základní desce s čipsetem B460 od OEM firmy Medion. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače
Intel Horse Ridge už známe jako čip, který je určen pro řízení qubitů, čili základních jednotek, z nichž se skládají kvantové počítače. Intel nám nyní prozradil o tomto hardwaru více, a to na International Solid-State Circuits Conference (ISSCC).
Včera, aktualita, Jan Vítek
Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti
Vědcům z University of Queensland se podařilo navýšit účinnost poloprůhledných solárních panelů s technologií Quantum Dot o 24 %. Otevírají tak postupně cestu k solárním oknům a jiným aplikacím pro generování čistější elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory
Asus se přihlásil se dvěma novými grafickými kartami s čipem RTX 2060, které lze označit za modely vhodné pro SFF (Small Form Factor), čili malé sestavy založené většinou na deskách Mini-ITX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer
Společnost Google si připravila rozšíření služby Stadia o nové telefony, na nichž si budeme moci nechat streamovat podporované hry. Jedná se o vybrané modely společností Samsung, Asus a Razer. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM
Společnost AMD se dostala do hledáčku mnoha zákazníků, kteří mají zájem o stavbu nového superpočítače. Nejnověji je to Americké námořnictvo, které si objednalo nový systém založený na platformě Shasta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek