www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S

Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
, , aktualita
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
K oblíbeným
reklama
V případě procesorů Comet Lake-S už máme vcelku jasno o tom, co budou samy představovat. Půjde o 14nm čipy stále vycházející z generace Skylake, přičemž Intel se odhodlá navýšit počet jader na 10 a také by již všechny řady od Core i3 po Core i9 měly nabídnout Hyperthreading. Pracovní takty už téměř nemají kam růst, takže 5,3 GHz bude opravdové maximum. 
 
Nevíme však to, kdy tyto procesory přijdou na trh a zda Intel bude trvat na 500 dolarech za model Core i9-10900K. Jejich představení můžeme očekávat zítra a stejně tak dobře až za několik měsíců, takže uvidíme. 
 
Pak tu jsou ovšem Rocket Lake-S o nichž se tvrdilo už mnohé. Má jít o jakousi přechodovou generaci mezi 14nm a 10nm procesem, která by mohla nastoupit společně, anebo alespoň jen krátce po Comet Lake-S, respektive by nemělo jít o další generaci chystanou až pro příští rok, ale kdo ví? Je ale v zájmu Intelu, aby Rocket Lake-S nebyly takovou generací, protože pak bychom mohli očekávat desktopové 10nm procesory až v roce 2022, což by asi nerozdýchali ani skalní fanoušci Intelu. 
 
 
My se můžeme podívat na jeden záznam, na nějž upozornil momomo a pak i další, jež bude stačit uvést v textové podobě. můžeme si tak přečíst o desce Micro ATX od Gigabyte s čipovou sadou B510, která je určena pro Rocket Lake-S. Pak to je dalších šest záznamů, které ukazují i na B410 s Comet Lake a zmínka obou generací vedle sebe přeci jen podporuje to, že by měly dorazit na trh víceméně společně: 
  • GA-IMB410N – Mini-ITX motherboard with Intel Comet Lake Processor
  • GA-IMB410M – Micro ITX motherboard with Intel Comet Lake Processor
  • GA-IMB410TN – Thin Mini-ITX motherboard with Intel Comet Lake Processor
  • GA-IMB510 – Micro ATX motherboard with Intel Rocket Lake-S Processor
  • AMD V2000 Processor
  • Intel Elkhart Lake N-Series SoC
Procesory Rocket Lake-S by dle starších fám mohly nabídnout modernější architekturu backportovanou na 14nm proces. Mluvilo se především o grafické architektuře, ale i procesorové (jádra Willow Cove). Potvrzeno z toho ale nemáme nic. 
 
 
Mezitím se také Comet Lake-S začaly objevovat v databázi SiSoftu, a to konkrétně Core i9-10900. Jde o slabší verzi 10jádrového procesoru, která zde běžela na základní desce s čipsetem B460 od OEM firmy Medion. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Možná s 5120 jádry, ale dle falešného dokumentu Jaký bude "velký Radeon Navi"? Možná s 5120 jádry, ale dle falešného dokumentu
Aktualizováno: Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek