www.svethardware.cz
>
>

Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86

Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
, , aktualita
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
K oblíbeným
reklama
Právě proto můžeme označit Nuvii za zkušený startup, ačkoliv to vypadá jako oxymoron. Cíle této firmy přitom nejsou nízké, právě naopak. Chce uspět tam, kde jiní zatím selhali, čili jí jde o vytvoření úspěšných konkurenčních procesorů pro platformu x86, které budou založeny na architektuře ARM. 
 
John Bruno, Gerard Williams III a Manu Gulati (zleva)
 
Vedení Nuvie sestává ze tří zakladatelů. Jejím CEO je Gerard Williams III, který deset let pracoval ve firmě Arm a vedle toho i další dekádu jako šéfarchitekt pro vývoj CPU ve firmě Apple. 
 
John Bruno přišel z Googlu, kde pracoval jako systémový architekt a nyní má pozici senior viceprezidenta a nakonec je tu na podobné pozici Manu Gulati, někdejší vedoucí SoC architekt v Googlu, který má za sebou i osm let ve firmě Apple. Ti pak do své Nuvie nalákali i další veterány polovodičového průmyslu. Je to třeba Anthony Scarpino (Senior Director Software, dříve AMD/ATI), Jon Carvill (VP Marketing, dříve Intel a Qualcomm), Jon Masters (VP Software, dříve Red Hat) a Heather Lennon (Digital Marketing, dříve AMD a Intel).
 
Nuvia slibuje velice výkonné procesory s jádry Phoenix, ale jejich vývoj ještě potrvá a nyní jde i o jeho financování. Ke konci minulého roku proběhlo jeho první kolečko, v němž firma vybrala celkem 53 milionů dolarů od investorů WRVI Capital, Mayfield Fund, Dell, Capricorn Investment Group a dalších. Nyní bylo dokončeno další kolo a v něm firma vybrala už 240 milionů dolarů od dalších firem, fondů a investičních skupin. 
 
Mezi nimi vyčnívá především Dell jako tradiční výrobce počítačů včetně serverů, který by právě mohl mít jako první zájem o využití procesorů Nuvia v praxi a mohl by se podílet na vývoji celého potřebného ekosystému. Sama Nuvia cílí na velice vysokou efektivitu, kterou prezentuje jako 140 až 150 % výkonu jader Zen 2 při pouze třetinové spotřebě.
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct Evropa získá další výkonný superpočítač, LUMI s AMD EPYC a Instinct
NVIDIA nedávno ohlásila, že pro Itálii chystá světově nejvýkonnější AI superpočítač a nyní se hlásí také AMD s novinkou ze stejného soudku. Půjde o systém LUMI s výkonem velice slušných 550 PetaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s Silicon Motion má nové kontrolery pro SSD s až 7400 MB/s
Společnost Silicon Motion si připravila trojici nových kontrolerů, které mají společné to, že budou využívány pro nová SSD pro rozhraní PCIe 4.0 a NVMe 1.4. Jde o jeden pro low-end, jeden pro mainstream a zbylý pro hi-end. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek