Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu

Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
, , aktualita
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
K oblíbeným
reklama
Grafické karty určené pro otestování dorazily do redakcí zpravidla v době, kdy ještě nikdo nevěděl o tom, že se bude zrychlovat. To platí i pro Radeon řady Pulse od firmy Sapphire, který získal server Hexus.net. Takové karty pochopitelně neodpovídají nejnovějším specifikacím, takže je bylo nutné buď zkusit přetaktovat na kýžené frekvence, anebo rovnou flashnout nový BIOS. Lepší je samozřejmě nový BIOS, který zvyšuje také TBP a máme zaručeno, že výsledky pak budou odpovídat tomu, co za karty se dostane k samotným zákazníkům. Není ale zaručeno, že to udělal každý, kdo zveřejňuje testy, takže výsledky se pak mohou značně lišit. 
 
 
Právě díky testu serveru Hexus.net se ale můžeme podívat právě na to, jak se díky novému nastavení zvedl výkon, neboť ten svůj Sapphire Pulse testoval jednou se starým a jednou s novým nastavením. A jistě v tom nebude sám. 
 
 
Hned první sada výsledků přitom ukazuje, o co společnosti AMD šlo, a sice pokud možno předhonit ve výkonnostní hierarchii karty GeForce RTX 2060. To se často povedlo, jenomže to i znamená, že Radeony RX 5600 XT se nebezpečně přiblížily kartám RX 5700, a to tak, že to je s ohledem na 70dolarový rozdíl v cenách pro karty RX 5700 ohrožující. Ty ale mají jednu podstatnou výhodu, a to o 2 GB paměti navíc. 
 
 
Nicméně i když i tento test z TechSpot ukazuje, že se podařilo přeskočit kartu RTX 2060, k Radeonu RX 5700 má i vylepšený RX 5600 XT dost daleko, takže nelze automaticky tvrdit, že tyto karty jsou na tom výkonnostně prakticky stejně. Od RX 5700 lze očekávat asi 108% výkon karty RX 5600 XT kalibru Sapphire Pulse, ovšem graf shrnující testy 12 her nám říká také to, že i přes dva výše uvedené dílčí testy jsou na tom RX 5600 XT a RTX 2060 v podstatě stejně. GeForce je pak sice mírně dražší, ale zase má podporu ray tracingu, o níž sice mnozí na kartě takové úrovně ani nestojí, nicméně výhoda to prostě je. 
 
 
A jako obvykle se můžete podívat na přehled recenzí, které přináší server VideoCardz.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek