Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu

Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
, , aktualita
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
K oblíbeným
reklama
Grafické karty určené pro otestování dorazily do redakcí zpravidla v době, kdy ještě nikdo nevěděl o tom, že se bude zrychlovat. To platí i pro Radeon řady Pulse od firmy Sapphire, který získal server Hexus.net. Takové karty pochopitelně neodpovídají nejnovějším specifikacím, takže je bylo nutné buď zkusit přetaktovat na kýžené frekvence, anebo rovnou flashnout nový BIOS. Lepší je samozřejmě nový BIOS, který zvyšuje také TBP a máme zaručeno, že výsledky pak budou odpovídat tomu, co za karty se dostane k samotným zákazníkům. Není ale zaručeno, že to udělal každý, kdo zveřejňuje testy, takže výsledky se pak mohou značně lišit. 
 
 
Právě díky testu serveru Hexus.net se ale můžeme podívat právě na to, jak se díky novému nastavení zvedl výkon, neboť ten svůj Sapphire Pulse testoval jednou se starým a jednou s novým nastavením. A jistě v tom nebude sám. 
 
 
Hned první sada výsledků přitom ukazuje, o co společnosti AMD šlo, a sice pokud možno předhonit ve výkonnostní hierarchii karty GeForce RTX 2060. To se často povedlo, jenomže to i znamená, že Radeony RX 5600 XT se nebezpečně přiblížily kartám RX 5700, a to tak, že to je s ohledem na 70dolarový rozdíl v cenách pro karty RX 5700 ohrožující. Ty ale mají jednu podstatnou výhodu, a to o 2 GB paměti navíc. 
 
 
Nicméně i když i tento test z TechSpot ukazuje, že se podařilo přeskočit kartu RTX 2060, k Radeonu RX 5700 má i vylepšený RX 5600 XT dost daleko, takže nelze automaticky tvrdit, že tyto karty jsou na tom výkonnostně prakticky stejně. Od RX 5700 lze očekávat asi 108% výkon karty RX 5600 XT kalibru Sapphire Pulse, ovšem graf shrnující testy 12 her nám říká také to, že i přes dva výše uvedené dílčí testy jsou na tom RX 5600 XT a RTX 2060 v podstatě stejně. GeForce je pak sice mírně dražší, ale zase má podporu ray tracingu, o níž sice mnozí na kartě takové úrovně ani nestojí, nicméně výhoda to prostě je. 
 
 
A jako obvykle se můžete podívat na přehled recenzí, které přináší server VideoCardz.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: únor 2020 Doporučené PC sestavy: únor 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek6 komentářů
AMD zvýšilo prodeje Radeonů o 22,6 %, ubírá Nvidii AMD zvýšilo prodeje Radeonů o 22,6 %, ubírá Nvidii
Podle společnosti Jon Peddie Research se za poslední čtvrtletí prodalo o 22,6 % grafických karet AMD více než v tom předchozím. To je opravdu výrazný nárůst, nicméně Nvidia má v dedikovaných grafikách stále výrazný náskok.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2 Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2
Inženýři z ESETu přišli na novou chybu mnoha zařízení s bezdrátovým připojením Wi-Fi. Zjistilo se, že Wi-Fi modemy Broadcomu a Cypressu mají závažnou chybu, která umožňuje narušit šifrování dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli
Server GOG.com přišel se zajímavým postojem ke vrácení peněz (refund). Nově totiž bude možné vracet hry až do 30 dní od data nákupu a dokonce ani nebude záležet na tom, zda byly staženy a hrány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
26.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře