www.svethardware.cz
>
>

Zoom konečně spouští end-to-end šifrování

Zoom konečně spouští end-to-end šifrování
, , aktualita
Zoom, v poslední době koronavirové pandemie hodně oblíbený systém telekonferencí, přichází s dlouho žádanou změnou. Nyní bude podporovat i end-to-end šifrování, pokud si to účastníci hovorů budou přát.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době koronavirové pandemie vzrůstá zájem o nejrůznější systémy telekonferencí, mezi něž patří i Zoom. Tato aplikace ale zatím vykazovala jeden neduh, kvůli kterému jej někteří zavrhli. I když nabízel šifrování, o to se staral samotný Zoom a byly to jeho servery, které vytvářely šifrovací klíče pro jednotlivé komunikace. Nově ale bude možné na vyžádání aktivovat end-to-end šifrování (E2EE), kdy se o generování klíčů postará samotný klient a ani Zoom tak nemůže (resp. neměl by být schopen) rozšifrovat komunikaci.
 
Zoom logo
 
E2EE je k dispozici pro platící uživatele i ty, kteří využívají bezplatnou variantu. Celkem se do takto šifrované komunikace může přidat až 200 uživatelů a využit je systém 256-bit AES-GCM. End-to-end šifrování je nutné aktivovat, není tedy zprvu výchozím nastavením. Lze však nastavit, aby se posléze vždy samo zapínalo, a to různě pro veškeré hovory uživatele nebo třeba jen pro vybrané skupiny, které vyžadují vyšší úroveň bezpečnosti. Ze začátku bude E2EE k dispozici pro desktopového klienta (od verze 5.4.0), mobilní aplikaci a Zoom Rooms.
 
Prozatím jde o technické preview (na 30 dní) a Zoom se bude nyní snažit získat odezvu od uživatelů. Současně tak prozatím nebude k dispozici mnoho funkcí. Při aktivaci E2EE tak nebude fungovat např. cloudové nahrávání, přepisy komunikaci, hlasování a několik dalších.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 3060 Ti: cenově nejvýhodnější grafika? GeForce RTX 3060 Ti: cenově nejvýhodnější grafika?
Společnosti AMD a NVIDIA začaly nabízet na trhu karty, které sice pokračují v cenových šlépějích předchozích generací, ale nabízejí mnohem více výkonu, a tedy i lepší poměr výkonu a ceny. A nová RTX 3060 Ti v tomto ohledu vypadá možná nejlépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arecibo se samo zhroutilo vinou prasklých lan Arecibo se samo zhroutilo vinou prasklých lan
Rádiová observatoř Arecibo byla letos už dříve dvakrát poškozena vinou přestárlých lan držících anténu nad reflektorem. Opravu už jsme očekávat nemohli, neboť by byla příliš nebezpečná a nyní se ukázalo, že tyto obavy nebyly přehnané.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA vysílá na trh RTX 3060 Ti s dop. cenou 11.499 Kč NVIDIA vysílá na trh RTX 3060 Ti s dop. cenou 11.499 Kč
NVIDIA dnes představila novou grafickou kartu GeForce RTX 3060 Ti, která se oficiálně dostane na trh zítra odpoledne. Ceny dle tiskové zprávy začínají na 11.499 Kč či 419 eurech a své verze nabídne řada AIB partnerů.
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
MSI přichází s podporou CPU Ryzen 5000 na B450 a X470 MSI přichází s podporou CPU Ryzen 5000 na B450 a X470
MSI rovněž nečeká až na začátek příštího roku a už nyní přináší majitelům starších desek podporu procesorů AMD Ryzen 5000. Týká se to zatím prvních modelů MSI s čipovými sadami AMD B450 a X470. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dle Sony jsou hry pro jednoho stále oblíbenější než multiplayer Dle Sony jsou hry pro jednoho stále oblíbenější než multiplayer
Před několika lety jsme se mohli trošku obávat o osud her určených pro jednoho hráče. Herní společnosti objevily slasti hromadně multiplayerových her a především tzv. live service. Sony ale nyní hlásí, že hry pro jednoho jsou stále oblíbenější. 
Včera, aktualita, Jan Vítek