reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ZOWIE XL2735: nejlepší eSport LCD od BenQ

1.11.2016, Jan Vítek, aktualita
ZOWIE XL2735: nejlepší eSport LCD od BenQ
Společnost BenQ se pochlubila svým nejlepším herním monitorem, který prodává pod značkou ZOWIE. Jedná se o 27palcový model XL2735 s vysokou obnovovací frekvencí a slušným rozlišením, konkrétně WQHD.
BenQ ZOWIE XL2735 je určen pro majitele silnějších sestav stejně jako včera představená dvojice modelů AOC AG241. Stejně jako ony má i XL2735 rozlišení 2560 x 1440, ale na úhlopříčce 27", ne na 24". BenQ tento monitor vydává za to nejlepší, co nabízí pod značkou ZOWIE, takže se podívejme, co to konkrétně je.Základní údaje mluví krom úhlopříčky a rozlišení také o typu panelu TN, takže lze očekávat rychlou odezvu, ale úzké pozorovací úhly. Máme tu konkrétně odezvu 1 ms (GtG), přičemž o pozorovacích úhlech se specifikace nezmiňují, ale lze očekávat klasických 170 a 160 stupňů. Typický jas dosahuje 250 cm/m2 a statický kontrast je 1000:1. V tomto ohledu tak skutečně nejde o nic výjimečného.

BenQ zmiňuje ale jistou technologii Dynamic Accuracy „DyAc“, jež má zlepšit kvalitu zobrazení při rychle se měnících scénách, což bude spojeno s obnovovací frekvencí až 144 Hz. Pak tu máme ovladač S-Switch pro nastavení zobrazení umístěný na základně monitoru, který dostal vlastní paměť pro tři profily a co se týče postranních nástaveb, nejde o ploché reproduktory, ale o pouhá stínítka proti odleskům ze stran. Funkce Color Vibrance má zajistit syté barvy s využitím až 20 předvoleb a Black eQualizer zvyšuje viditelnost tmavých scén, aniž by přesvětloval ty jasnější části obrazu. Pak nechybí ani Flicker-free a Low Blue Light.

Zdroj signálu připojíme přes rozhraní DVI-DL, dvě HDMI či Displayport 1.2 a pak jsou tu konektory pro sluchátka, mikrofon, tři USB neupřesněného typu a flexibilní stojan i s pivotem.

ZOWIE by BenQ XL2735 je již k dispozici na českém trhu za doporučených 20.990 Kč s daní a na Slovensku za 779 eur.

Zdroj: BenQ


reklama
reklama