www.svethardware.cz
>
>
>

ZOWIE XL2735: nejlepší eSport LCD od BenQ

ZOWIE XL2735: nejlepší eSport LCD od BenQ
, , aktualita
Společnost BenQ se pochlubila svým nejlepším herním monitorem, který prodává pod značkou ZOWIE. Jedná se o 27palcový model XL2735 s vysokou obnovovací frekvencí a slušným rozlišením, konkrétně WQHD.
K oblíbeným
reklama
BenQ ZOWIE XL2735 je určen pro majitele silnějších sestav stejně jako včera představená dvojice modelů AOC AG241. Stejně jako ony má i XL2735 rozlišení 2560 x 1440, ale na úhlopříčce 27", ne na 24". BenQ tento monitor vydává za to nejlepší, co nabízí pod značkou ZOWIE, takže se podívejme, co to konkrétně je.Základní údaje mluví krom úhlopříčky a rozlišení také o typu panelu TN, takže lze očekávat rychlou odezvu, ale úzké pozorovací úhly. Máme tu konkrétně odezvu 1 ms (GtG), přičemž o pozorovacích úhlech se specifikace nezmiňují, ale lze očekávat klasických 170 a 160 stupňů. Typický jas dosahuje 250 cm/m2 a statický kontrast je 1000:1. V tomto ohledu tak skutečně nejde o nic výjimečného.

BenQ zmiňuje ale jistou technologii Dynamic Accuracy „DyAc“, jež má zlepšit kvalitu zobrazení při rychle se měnících scénách, což bude spojeno s obnovovací frekvencí až 144 Hz. Pak tu máme ovladač S-Switch pro nastavení zobrazení umístěný na základně monitoru, který dostal vlastní paměť pro tři profily a co se týče postranních nástaveb, nejde o ploché reproduktory, ale o pouhá stínítka proti odleskům ze stran. Funkce Color Vibrance má zajistit syté barvy s využitím až 20 předvoleb a Black eQualizer zvyšuje viditelnost tmavých scén, aniž by přesvětloval ty jasnější části obrazu. Pak nechybí ani Flicker-free a Low Blue Light.

Zdroj signálu připojíme přes rozhraní DVI-DL, dvě HDMI či Displayport 1.2 a pak jsou tu konektory pro sluchátka, mikrofon, tři USB neupřesněného typu a flexibilní stojan i s pivotem.

ZOWIE by BenQ XL2735 je již k dispozici na českém trhu za doporučených 20.990 Kč s daní a na Slovensku za 779 eur.

Zdroj: BenQ


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek