reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Zvýšení rychlostí grafických karet

, , zpráva
.. zcela určitě není snadnou záležitostí, ale ...
Rychlost grafické karty vyjadřuje její propustnost pro grafická data, což ve své postatě ovlivňuje nejen rychlost zpracování v grafickém čipu ale také komunikace na sběrnici karty. Pokud tedy určitým způsobem zkrátíme doby např. pro komunikaci s videopamětí projeví se tato změna i na celkové výkonnosti. Proto téměř současně (opravdu nevíme, kdy byl o něco rychlejší) uvádějí Samsung Electronics a Hyundai Microelectronics rychlejší SDRAM čipy pro grafické karty užívané v počítačích a herních konzolách.

Podle sdělení Samsungu bude její 266-MHz 64-megabitový SDRAM čip rychlejší až o 30 procent. Naproti tomu Hyundai nabízí 2-Mbit 32-bitový double data rate (DDR) SRAM v provedení s rychlostí 143, 166 a 183 MHz.

266-MHz SDRAMs čipy od Samsungu mohou v kombinaci se 128-bitovou podporou sběrnice přenášet až 4 GB dat za sekundu. Přičemž v oficiálním prohlášení společnosti se hovoří o výkonnosti 60-ti snímků za sekundu při vysokém rozlišení s 3-D obrázky. Stejně tak, jako klasická grafická paměťové umožní i 266 MHz čipy podporu rozličných funkcí.

Také technologie výroby doznala patřičných změn - 64-Mbitové SDRAM čipy jsou vyráběny novým 0.17-mikronovým postupem. Podle plánů, které jsou značně neskromné - objem prodeje v $300 miliónech - je patrné, že je již nová technologie plně zvládnuta.

Naproti tomu jde Hyundai odlišnou technologií - 0.22-mikronů a hodlá si i nadále udržet své postavení s 25 procentním podílem v oblasti grafických pamětí. Mimo jiné Hyundai svými DDR čipy spolupracuje s Nvidia a dodává je pro grafické karty GeForce.

Přejme si jen, že se rychlejší paměťové čipy brzy rozšíří a že jimi bude osazováno stále více a více grafik.


Dle TechWeb
reklama
reklama
reklama