reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Zvyšuje se poptávka po 8cm DVD médiích

, , aktualita
Zvyšuje se poptávka po 8cm DVD médiích
Videokamery, které zaznamenávají video přímo na 8cm DVD média, dělají radost výrobcům těchto médií. Poptávka po těchto menších DVD totiž velmi výrazně roste. První videokamerou, která uměla přímý zápis na DVD, byla kamera Hitachi. Tehdy...
Zvyšuje se poptávka po 8cm DVD médiích
Videokamery, které zaznamenávají video přímo na 8cm DVD média, dělají radost výrobcům těchto médií. Poptávka po těchto menších DVD totiž velmi výrazně roste. První videokamerou, která uměla přímý zápis na DVD, byla kamera Hitachi. Tehdy pracovala ještě s médii DVD-RAM. Dnes se přešlo na DVD-R a DVD-RW/+RW média.
8cm média a vlastně DVD jako záznamové médium je u videokamer populární z mnoha důvodů. Záznam do formátu MPEG2 je spolehlivý a poměrně levný. DVD formát je navíc plně uznávaný a populární, přičemž 8cm média lze přehrát v jakémkoli DVD přehrávači. Navíc tato menší média jsou podstatně skladnější.

Společnost Sony chce přinést ještě větší spolehlivost a tak uvedla na trh i 8 cm média DVD-R, DVD-RW a nově i DVD+RW s technologií AccuCORE. Tato technologie zahrnuje Scratch Guard (zvýšenou ochranu proti poškrábání), Stain Resistant + Anti Static (povrch odolnější před usazováním prachu a jiných nečistot) a také zvýšenou spolehlivost záznamu. DVD+RW navíc nevyžadují finalizační proces, takže videa mohou být okamžitě přehrána na domácích DVD přehrávačích. Je ovšem nutno nahrát nejméně osm minut záznamu na SP (standard play).

Zdroj: www.sony.com
reklama
reklama
reklama