reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ZyXEL ZyAIR G-4100 s podporou 802.11g

27.6.2005, Petr Hájek, aktualita
ZyXEL ZyAIR G-4100 s podporou 802.11g
Společnost ZyXEL Communications představuje bezdrátovou gateway ZyAIR G-4100 o níž ve svém tiskovém prohlášení tvrdí, že jde o jednoduché řešení pro založení bezdrátového Wi-Fi hotspotu bez nutnosti složité konfigurace a přitom umožňující...
Společnost ZyXEL Communications představuje bezdrátovou gateway ZyAIR G-4100 o níž ve svém tiskovém prohlášení tvrdí, že jde o jednoduché řešení pro založení bezdrátového Wi-Fi hotspotu bez nutnosti složité konfigurace a přitom umožňující bezpečnou autorizaci. ZyAIR G-4100 byl dle ZyXELu primárně navržen pro použití na místech typu hotely, restaurace nebo (internetové) kavárny, kde mají zákazníci ocenit snadné zřízení WLAN hotspotu (Plug-and-Play WLAN) i s termální tiskárnou.

Co se týče zabezpečení zařízení ZyAIR G-4100, novinka přichází se zabezpečením sestávajícím z externího webového ověření prostřednictvím RADIUS serveru, 64/128bitového WEP (Wireless Equivalent Privacy), WPA kódování dat před přenosem po bezdrátové síti, odděleného Layer 2 a SSL loginu. ZyAIR G-4100 podporuje standard 802.11g s propustností 54 Mb/s. Mezi další vlastnosti ZyAIR G-4100 patří podpora síťového protokolu PPTP a PPPoE emulující dial-up připojení, díky němuž lze využít stávající konfiguraci sítě pro podporu nových technologií, jako je např. ADSL. Zařízení rovněž umožňuje NAT (Network Adress Translation) překládání více IP adres využívaných v rámci jedné sítě do podoby jiných IP adres, požadovaných jinou sítí. ZyAIR G-4100 umožňuje uživatelům vytvářet VPN sítě.

Díky standardnímu konektoru lze k G-4100 připojit i systém pro placení kreditní kartou. Pro zjednodušení fyzické instalace, podporuje zařízení tzv. Power over Ethernet, neboli napájení po Ethernetovém kabelu. ZyAIR G-4100 obsahuje 2 všesměrové 2 dB oddělitelné antény, 4 porty LAN, 1 port WAN a standardní 9kolíkový konektor pro připojení speciální tiskárny, která je přímo součástí balení a lze na ní samozřejmě vyjet kupříkladu stav účtu. Jako jednu z velkých výhod G-4100 tvůrce také prezentuje fakt, že tyto služby jsou k dispozici bez dalšího PC či jiných síťových prvků.


reklama