www.svethardware.cz
>
>
>
>

10letý Fin našel chybu v Instagramu, dostal odměnu $10000

10letý Fin našel chybu v Instagramu, dostal odměnu $10000
, , aktualita
Pokud někdo najde ve Facebooku nebo Instagramu závažnou chybu, může dostat velkou finanční odměnu. Naposledy se to povedlo 10letému Finovi, který našel mezeru v Instagramu. Za objevení chyby dostal v přepočtu čtvrt milionu korun.reklama
Facebook nabízí finanční odměny těm, kteří v jeho systémech najdou bezpečnostní či jiné závažné chyby. Např. v minulém roce takto získal jeden Ind velmi pěkných $12500, ale rozhodně nebyl jediný. Dodnes bylo takto odměněno okolo 800 lidí a rozdáno bylo přes 4,3 milionu dolarů (v průměru přes 5000 dolarů na případ). Jen v minulém roce to bylo 936 tisíc dolarů pro 210 lidí z celkových 526 nahlášených případů. Dosud bylo nejmladšímu příjemci této odměny 13 let, Jani z Finska toto ale nyní výrazně překonal.


Instagram logo


Jde jen o 10letého kluka, který v únoru nahlásil chybu, jenž umožňovala komukoli smazat příspěvky na Instagramu. Šlo o to, že systém nedostatečně kontroloval, zda osoba, která maže příspěvek, je zároveň ta, která jej vložila. Facebook Janiho vyzval, aby smazal fotografii z testovacího účtu a opravdu byl schopen toto učinit. V březnu tak za upozornění na tuto chybu dostal $10000, což je v přepočtu na naši měnu okolo čtvrt milionu korun. Zajímavé je na celém případu také to, že Jani by dle pravidel služeb vůbec neměl mít na tyto sociální sítě přístup.

Zdroj: forbes.com, petapixel.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek