www.svethardware.cz
>
>
>
>

256GB SSD mají zlevnit pod 70 dolarů

256GB SSD mají zlevnit pod 70 dolarů
, , aktualita
Generální manažer společnosti Apacer Technology uvedl, že v druhé polovině tohoto roku velmi pravděpodobně výrazně klesnou ceny menších SSD, a to 128GB modelů a především 256GB. Ty by se měly prodávat i za méně než 70 USD.reklama
Otázka je, jakou cenu takového 70dolarového modelu můžeme čekat u nás. V nejlepším případě by to bylo po převodu kurzu pouze cca 1700 Kč, ale spíše musíme počítat s tím, že půjde o ekvivalent 70 eur, čili cca 1950 Kč. I to je ale za 256GB SSD vzhledem k dnešním cenám velmi dobré, však nejlevnější modely dnes přijdou na cenu kolem 2600 Kč.

Zástupce firmy Apacer Technology ještě sdělil, že pokud tedy ceny 256GB (či 240/250GB) modelů spadnou pod 70 USD, pak by se 128GB modely prodávaly za cca 40 USD. Pro SSD vyšších kapacit neměl žádné předpovědi, ale je zřejmé, že jejich ceny se budou odvíjet od těch "menších" modelů.

A jaký je důvod očekávaného poklesu cen? Bude to především přechod výrobců na 14nm, 15nm či 16nm výrobní proces, díky čemuž se ze stejně velkých waferů získá více čipů, které tak mohou být levnější. Apacer také očekává, že tento pokles podnítí vyšší zájem zákazníků, neboť ke koupi se jednak rozhoupají ti, kteří SSD dosud nechtěli kvůli vysokým cenám a potom se SSD mohou dostat do levnějších počítačů. To by pak mohlo způsobit další pokles cen.

Tuto zprávu si také můžeme spojit s nedávno zveřejněnou zprávou Wikibon, která předpovídá, že SSD se v roce 2016 stanou ekonomicky více rentabilní než pevné disky. Ale nenechte se mýlit, nejde pouze o cenu za gigabajt, ale i o náklady na provoz, atd.

Apacer se nakonec slovy svého generálního manažera pochlubil, že v minulém roce dosáhl rekordní tržby díky 4 milionům prodaných SSD.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů