www.svethardware.cz
>
>
>

3D tiskem se budou vyrábět i řízené střely

3D tiskem se budou vyrábět i řízené střely
, , aktualita
Války byly vždy tahounem technologického pokroku a nejinak tomu bude i v případě 3D tisku. Společnost Raytheon totiž experimentuje s výrobou částí řízených střel pomocí 3D tiskáren, což umožní výrobu značně zrychlit.reklama
Společnost Raytheon, která se zabývá vojenskou technologií, např. výrobou řízených střel, hledá také nové způsoby výroby. Dnes je moderní zkoušet pro všechno možné 3D tisk a jak je vidno, nevyhne se to ani zbraním. Americké námořnictvo ve spolupráci s Lockheed Martin už zkoušelo výrobu částí raket pomocí 3D tisku, přičemž zde šlo jen o nějaké méně náročné komponenty jako jsou různé kryty kabelů a podobně. Evropský výrobce střel MBDA pak plánuje zavést 3D tisk v průběhu příštího roku.Raytheon Tomahawk , public domain, přes Wikimedia Commons


Pochopitelně, výrobci nechtějí využít 3D tisk jen k výrobě menších dílů. Výzkumníci v Raytheonu se nyní snaží o tisk součástí elektrických obvodů nebo součástek pro radary. Tím ale jejich snaha nekončí a postupně chtějí vyrábět čím dál více částí rakety pomocí těchto technologií. Možnost vyrobit celou raketu pomocí 3D tisku ale bude podle vyjádření prezidenta společnosti Raytheon ještě nějakou dobu trvat.

3D tisk má podobné výhody, jaké jsme zmiňovali již u Mercedesu, který chcete tímto způsobem vyrábět náhradní díly pro nákladní auta. Výroba pomocí 3D tisku je rychlejší než danou část vyrábět a dovážet z jiného místa a Raytheon tvrdí, že se dokáže ušetřit až 75 % času, což je hodně velké číslo. Díly jsou tak mnohem rychleji k dispozici. 3D tisk také dovoluje navrhnout jednotlivé díly úplně jiným způsobem a vytvořit tvary, kterých nelze pomocí běžných výrobních technologií. Výsledkem je třeba to, že v dílech mohou být otvory na netradičních místech, což můše šetřit hmotnost. To se dá využít ke zvětšení doletu střely, případně naopak k uložení dalších věcí.

Zdroje: extrahw.com, ft.com
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek