www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3DMark 2016 Holiday Beta i pro virtuální realitu

3DMark 2016 Holiday Beta i pro virtuální realitu
, , aktualita
Futuremark si pro svátky připravil 3DMark 2016 “Holiday Beta”, který nám dá ochutnat to, co si pro nás tato firma připravuje pro příští rok. Patří sem také VRMark, který otestuje schopnost sestavy rozhýbat obraz ve VR headsetu.reklama
3DMark Holiday Beta Update tedy přidává do nabídky VRMark, který byl označen za vůbec první Virtual Reality Benchmark, tedy test pro výkon ve virtuální realitě. To jen ilustruje rapidně rostoucí zájem o virtuální realitu a headsety, které by se už do několika měsíců měly objevit na trhu. Velká otázka přitom je, jaká sestava dokáže kompatibilní hry uspokojivě rozhýbat, což bychom mohli zjistit právě pomocí nového benchmarku. Je ale zřejmé, že nejde o herní test, jako spíše o syntetický benchmark sloužící pro porovnání výkonu jednotlivých sestav.

Test VRMark to má zjistit s využitím čtyř klasických scén, které již z 3DMarku známe, přičemž ty si budeme moci ve VR headsetu volně procházet. Benchmarkovací funkce, která nám na konci vyplivne počet dosažených bodů, bude ale k dispozici později. Všechny testy budou také kompatibilní nejen s Oculus Rift a HTC Vive, ale také s řadou dalších modelů, mezi nimiž nechybí Razer OSVR, Vrvana Totem, StarVR, Samsung Gear VR a jiné, o nichž jste dosud možná ani neslyšeli. Určen je prý ale především pro média, vývojáře a samotné výrobce.

Dále nám Futuremark předkládá i slib dalších testů, jež mají "přijít brzy", a to v nově zpracovaném uživatelském prostředí, které má být rychlejší, flexibilnější a více intuitivní. Software tak nyní nabídne seznam kompatibilních testů, jenž bude založen na konfiguraci našeho počítače. Čili pokud budeme mít v systému Full HD monitor a APU od AMD, těžko to budou testy v rozlišení Ultra HD. Ovšem pokud budeme chtít některé nenabízené testy stále zkusit, dostaneme možnost si je instalovat a následně spustit z nové obrazovky Benchmarks. Čili jednotlivé testy se nyní budou stahovat a instalovat jednotlivě, což se bude týkat i jejich aktualizací.

Betaverze je k dispozici každému, který si na Steamu dříve pořídil placenou verzi 3DMarku, přičemž pro její získání je třeba splnit instrukce zveřejněné v záložce Komunita. Beta obsahuje dosavadní benchmarky v nezměněné podobě a lze je i nadále využít pro srovnávání skóre s ostatními uživateli. V případě potřeby se lze ihned vrátit ke staré verzi.

Již dříve se také objevila informace, že 3DMark si chystá nový test Time Spy, který bude jedním z benchmarků pro DirectX 12. Simulovat má nároky chystaných herních titulů nejvyšší kvality, tedy AAA, přičemž Time Spy má být tedy jen jedním z několika testů pro DX12. Futuremark udává, že jej budeme moci rozhýbat v rozlišení Full HD nebo WQHD a že bude asi 5x náročnější než Fire Strike

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář