www.svethardware.cz
>
>
>

Acer XR341CK: zahnutý 34" LCD s FreeSync

Acer XR341CK: zahnutý 34" LCD s FreeSync
, , aktualita
Acer přichází na trh s novým monitorem XR341CK, který má zahnutý displej o velikosti 34 palců, takže při takové velikosti přijde jeho tvar jistě vhod. Navazuje na model XR341CKA s G-Sync, oproti němuž bude výrazně levnější.reklama
Monitor Acer XR341CKA byl představen už v dubnu jako 34" ultraširoký monitor s rozlišením QHD (3440 x 1440 pixelů @ 75Hz), panelem typu IPS a technologií NVIDIA G-Sync. Nyní byla ohlášena i jeho verze XR341CK, která by měla být naprosto stejná, ovšem již ne s podporou G-Sync, ale AMD FreeSync. Díky tomu by měl být tento monitor o plných 200 USD levnější, a stát tak doporučených 1099 USD.

Acer XR341CK je tedy určen pro náročné hráče, kteří potřebují velkou obrazovku, jež jim bude zakrývat podstatnou část výhledu. Majitelé karet AMD Radeon tak mají výhodu, že oproti uživatelům GeForce ušetří na sychronizaci 200 dolarů a jinak dostanou ten samý panel IPS se 100% pokrytím barevného prostoru sRGB, 4ms odezvou, technologiemi Flicker-Free a Low Blue Light a také stojan s možností nastavení výšky a sklonu.

Monitor je také vybaven režimy PiP a PbP pro zobrazení obrazu v obraze a obrazu vedle obrazu a zabudovány jsou dva 7W reproduktory s DTS Sound. Pro přivedení signálu poslouží HDMI 2.0, DisplayPort a miniDisplayPort, přičemž součástí výbavy je také zabudovaný hub s porty USB 3.0.

Acer XR341CK přijde na trh na konci července za zmíněných 1099 USD a jeho protějšek Acer XR341CKA s G-Sync o několik dní později. Na oba bude poskytována tříletá záruka.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře