ADATA i SK Hynix mají moduly DDR4

ADATA i SK Hynix mají moduly DDR4
, , aktualita
Společnosti ADATA a SK Hynix již představily své paměťové moduly typu DDR4. Tento typ zatím není v desktopovém světě ještě aktuální, ale nebude trvat zase tak dlouho a stane se součástí nabídky obchodů. Využijí je totiž nové procesory Intel.reklama
Společnost Intel si totiž ještě na tento rok chystá nové procesory Haswell-E, čili nejnovější generaci procesorů Intel Core i7 Extreme Edition a právě pro ni budou určeny moduly DDR4. Mezi výrobci paměťových modulů pak evidentně nebude chybět ADATA, kterážto firma představila své 4, 8 a 16GB moduly DDR4 a SK Hynix přispěchal dokonce s prvním 128GB modulem DDR4. V tomto případě ale obě firmy cílí především na servery.

Tchaj-wanská společnost ADATA je tedy jednou z prvních, která si osvojila specifikace pro paměti DDR4 a vyvinula své moduly právě ve spolupráci s Intelem. Představila zatím ECC registrované moduly se zmíněnými kapacitami, které budou určeny pro procesory Intel včetně Xeon E5-2600 v3. Moduly pracují na 2133 MHz s napětím 1,2 V a dle výrobce jsou vhodné především pro nasazení v serverech právě díky vhodné kombinaci výkonu a nízké spotřeby. ADATA pak pracuje také na DDR4 v modulech ECC SO-DIMM, VLP RDIMM a LRDIMM.

Korejský Hynix má tedy světově první DDR4 modul s kapacitou 128 GB. Založen je na 8Gb čipech vyráběných 2xnm technologií a vysoké datové hustoty je dosaženo díky TSV (Though Silicon Via), což je způsob propojení jednotlivých na sebe navrstvených čipů v jednom pouzdře. Paměťi firmy Hynix pracují stejně jako u ADATA na 2133 MHz s napětím 1,2 V a dle výrobce dokáží dosáhnout propustnosti až 17 GB za sekundu. I tyto moduly míří především na serverový trh a Hynix je začne vyrábět ve velkém společně se 64GB moduly v první polovině roku 2015.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek