www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ADATA XPG Z1: DDR4 pro overclocking

ADATA XPG Z1: DDR4 pro overclocking
, , aktualita
Společnost ADATA si tedy připravila paměti XPG Z1 DDR4 Overclocking Memory, které jsou určeny pro procesory Intel Haswell-E. Právě ty totiž z desktopových procesorů jako první a zatím jediné využijí paměti tohoto typu.reklama
ADATA přitom již jeden typ pamětí DDR4 představila, a to Premier DDR4 2133 Unbuffered DIMM, což jsou oproti novým XPG Z1 DDR4 Overclocking Memory běžné paměti pracující na frekvenci 2133 MHz. Ta není nijak výjimečná ani u pamětí typu DDR3, takže co zajímavého mají přinést nové OC moduly?

Nové DDR4 řady XPG nabídnou vysokou taktovací frekvenci 2800 MHz, přičemž tu mají zvládnout i při napětí pouze 1,2 V, což je u modulů DDR3 nemyslitelné. Pracují přitom na časování CL17-17-17 a nabídnou přenosovou rychlost 22 GB/s. ADATA se také chlubí 10vrstvým plošným spojem s vrstvou mědi, přičemž čipy DDR4 samotné dostaly červené pasivní chladiče. Paměťové čipy si ADATA dle vlastních slov vybírá v přísném selektivním procesu, který zajistí, že zvládnou práci na vysoké frekvenci.

Více jsme se o těchto modulech zatím nedozvěděli, tedy ani to, kdy přijdou na trh a za jakou cenu. Ovšem samotné procesory Haswell-E přijdou na trh až v polovině září, takže je dost času.

Zdroj: TZ ADATA
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek