www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adobe Flash Player 16.0.0.305 opravuje další zero-day chybu

Adobe Flash Player 16.0.0.305 opravuje další zero-day chybu
, , aktualita
Během posledních pár týdnů musel Adobe už několikrát opravovat bezpečnostní díru ve svém přehrávači Flash Player. Nová verze 16.0.0.305 opravuje poslední zero-day chybu využívanou k drive-by-download útokům.reklama
Adobe Flash Player poslední dobou nemá na růžích ustláno. YouTube se rozhodl přejít na HTML 5 a dát mu postupně sbohem, samotný Adobe pak nyní řešil už třetí zero-day bezpečnostní chybu tohoto přehrávače za posledních pár týdnů. To znamená, že se všeobecně ví o bezpečnostní chybě a jen se čeká, kdy výrobce softwaru přijde s opravou chyby. Zatím jsou systémy zranitelné.


Adobe Flash Player logo


Poslední chyba označená jako CVE-2015-0313 byla využívána k drive-by-download útokům. Tedy se škodlivý kód mohl natáhnout k uživateli přes infikovaný Flash banner nebo jinou animaci, aniž by o tom uživatel věděl. Oprava byla už včera distribuována přes systém automatických aktualizací, dnes si opravenou verzi Flash Player 16.0.0.305 můžete stáhnout i ručně ze stránek společnosti Adobe.

Zdroj: helpx.adobe.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek