www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Adobe se zbaví závislosti na Apple QuickTime

Adobe se zbaví závislosti na Apple QuickTime
, , aktualita
Společnost Apple se rozhodla již dále nepodporovat QuickTime na platformě Windows a ani neopravit závažné bezpečnostní chyby. Spousta jiného softwaru ale na QuickTime závisí. Adobe tento problém již brzy vyřeší.reklama
V polovině dubna oznámila společnost Apple, že již nehodlá dále podporovat QuickTime na platformách Windows. Dokonce odmítla opravit známé bezpečnostní chyby a doporučila lidem QuickTime odinstalovat. To je ale rovněž problém, neboť na těchto kodecích závisí mnoho dalších programů, mezi nimiž jsou i např. produkty Adobe včetně těch posledních (z těch lidovějších můžeme zmínit třeba poslední verzi Premiere Elements 14). Spousta aplikací tak odinstalováním QuickTime přijde o část své funkčnosti.


Apple QuickTime logo


Společnost Adobe tak chce tento problém vyřešit a už nějakou dobu snižuje závislost na produktech třetích stran. Již delší dobu tak pracuje na nativní podpoře kodeku ProRes a poslední dobou se jí podařilo tempo ještě zvýšit. Již brzy by se tak měl objevit update, který přinese nativní podporu ProRes pro aplikace Creative Cloud. Plánuje se také přidání plné podpory pro .mov a .mxf soubory s DNxHD a DNxHR.


Adobe logo


Až se tyto updaty objeví, budou aplikace Adobe schopny dosáhnout původní funkčnosti i s odinstalovaným balíčkem kodeků QuickTime. Při vývoji nových řešení Adobe spolupracovala i samotná firma Apple.

Zdroj: adobe.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře